GÜRCİSTAN TURU (Tiflis – Kutaisi - Batum)

GÜRCİSTAN TURU (Tiflis – Kutaisi - Batum) YURT DIŞI TURLAR

İstanbul Çıkışlı 3 Gece 4 GÜn 26 Ekim 2024 - 26 Ekim 2024 arası 1 tur

GÜRCİSTAN TURU

Tiflis – Kutaisi - Batum

*** SINIRLI KONTENJAN ***

Pegasus Havayolları ile 3 gece

26-29 Ekim 2024 

Tur Programı

Gün İSTANBUL – TİFLİS

İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC 316 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 13:50 ’de Tiflis’e hareket ediyoruz. Tiflis’e yerel saat ile 17:00’de inişimizin ardında bagajlarımızı alıp Tiflis otelimize gitmeden önce Panoramik Şehir Turu yapıyoruz. Konaklama Tiflis otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Gürcü gecesi turuna gidiyoruz.

Not: Gürcistan’a girişte çipli yeni kimlik kartınızla ya da geçerli pasaportunuzla geçiş yapabilirsiniz

Gün TİFLİS-NARİKALA KALAESİ–RUSTAVELİ–ÖZGÜRLÜK MEYDANI–SAMEBA KADETRALİ

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Tiflis şehir turumuza başlıyoruz. Kura (Mtkvari) Nehri’nin her iki yakasına kurulmuş olan Tiflis, İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle tarihi boyunca da bu açıdan önemini korumuş. Şehir turumuzda ilk olarak teleferikle çıkacağımız Narikala Kalesi’ni ve kuş bakışı olarak Tiflis şehrini muhteşem manzarasını seyredeceğiz. Sonrasında Tiflis’in meşhur sülfür hamamlarının yer aldığı Hamamlar sokağını, Cuma Camisini görüp Rustaveli Bulvarı’na gidiyoruz. Rustaveli Bulvarı bir zamanlar Lenin’in heykelinin bulunduğu Gürcistan’ın sembolü Aziz George heykelinin olduğu Özgürlük Meydanı'ndan başlar ve 1.5 kilometre uzunluğundadır. Bulvarın üzerinde bulunan Gürcistan Parlomentosu, Kaşveti Kilisesi,  Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi’ni panoramik olarak görerek, fotoğraf çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği Tiflis şehir merkezinde yer alan Versinaj Çarşısına (Antikacılar) geziyor ve sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Son olarak Gürcü Ortodoks Kilisesi’nin en önemli yapılarından olan Sameba Kadetralini geziyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrasında Tiflis otelimize geçiyoruz. Konaklama Tiflis otelimizde

Gün TİFLİS – MTSKHETA - KUTAİSİ - BATUM

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Tiflis'ten hareketle Batum'a doğru yol alıyoruz. Yol güzergahı üzerinde Unesco Dünya Miras Listesinde yer alan Mtskheta'yı görüyoruz. Yürüyerek yapacağımız şehir turunda Ortacağ'da Gürcistan'nın en görkemli yapılarından biri olan ve Hristiyanlar için büyük bir öneme sahip Svetitskoveli Kilisesi'nin gezilmesinden sonra yöresel pazarda vereceğimiz alışveriş molası verip Gürcistan'ın 2.büyük şehri olan Kutaisi'ye hareket ediyoruz. Şehir turumuzda; Agmashenebeli Meydanı, Tiyatro binası, görkemli Gürcistan coğrafyası için önem taşıyan arkeolojik figürlerle yapılmış Colchis Çeşmesini ve Bagrati Katedralini gördükten sonra Batum'a hareket ediyoruz.Otelimize yerleşip akşam yemeği ve Batum gecesi için seçilen mekana gidiyoruz. Konaklama Batum'daki otelimizde.

Gün BATUM - İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, otelden ayrılıyor ve muhteşem bir şehir planlaması örneği ve Batum’un en güzel yerlerinden olan meydanlarını gezmeye başlıyoruz. Piazza meydanını ve yine bu meydanda bulunan Aziz Nicholas kilisesi, Gürcü politikacı, yazar ve halk figürü Memed Abaşhidze heykeli , Astronomik Saat, 2007 yılında 1 Milyon Lari’ye maliyeti tamamlanan Medea Heykeli, Şehrin en görkemli heykellerinden birisi olan hırs ve gücü temsil eden bir çeşmenin üzerine kurulmuş Poseidon heykelini, görüp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yolumuz üzerinde Kurban Said’in ünlü romanının kahramanları aşkın hareket eden figürü ‘’ Ali ve Nino ‘’ heykelini de görüp alışveriş molasının ardından PC 311 Batum Sabiha Gökçen uçuşunu gerçekleştirmek üzere Batum Havalimanına gidiyoruz. 18:05 hareketli Pegasus uçuşumuzla Gürcistan’a veda ediyor ve Türkiye saati ile 19:10’da İstanbul’a ulaşıyoruz.

 

V e e e !!!

Enerjik, çok çok güzel anılarla dolu ve yeni dostlar edinmiş olarak bir başka ELEGANCE Tur etkinliğinde görüşmek dileğiyle vedalaşacağız

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Tiflis Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Batum-İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • 3 Gece Oda Kahvaltı Otel Konaklaması
 • Batum'da 1 Akşam Yemeği
 • Batum Gecesi ve Dans Gösterisi
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Acenta Yetkilisi Katılımı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda Belirtilmeyen Akşam Yemekleri
 • Gürcü Gecesi (Tiflis)
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Örenyeri Girişleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (150TL)

Fiyat Tablosu

Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
26 Ekim 2024 - 29 Ekim 2024
798.00
598.50 $
998.00
748.50 $
798.00
598.50 $
265.00 $
198.75 $
732.00
549.00 $
732.00 $
549.00 $

Fotoğraflar

Genel Şartlar

Notlar

Tur Hakkında

Kişi Başı Fiyatı 598.50 $ 20030.42 TL