Fiyat Aralığı
min max
Gece Sayısı
Konseptler
Mavi Yolculuk araması için toplam 8 tur bulundu

MAVİ YOLCULUK TURU


Mavi Yolculuk Turu İle Gidilecek Yerler


Mavi yolculuk turları ile gezip görülmesi gereken birçok nokta mevcut. Mavi yolculuk turu için Bodrum rotasını tercih ederseniz çam ağaçlarının gölgesindeki cennet olarak tanımlanan İngiliz Koyu, çam ormanları ile kaplı ve güney sahillerinin önünde yer alan Yedi Adalar, sabah yüzmelerinizi vazgeçilmez bir aktivite haline getirecek olan Tuzla Koyu, ılık rüzgarların estiği ve batan güneşin denizde görsel şölene sahne olduğu Gümüşlük Koyu, eşsiz güzelliğe sahip kumu ve plajı ile Kleopatra Adası, köy yaşantısı ile ruhunuzu temizleyecek olan Çökertme Koyu ile gündüz denizin mavisi, gece ise Bodrum'un güzelliğini yansıtan Bodrum Limanı size inanılmaz bir tatil yaşatacak.  


Rotanızı Marmaris olarak belirlerseniz, mavi yolculuk turları dahilinde temiz havasının yanı sıra temiz suyunun kalp ve astım hastalarına iyi geldiği söylenen Hisarönü Koyu, tırmanması bir hayli zor olan ve tepesine tarihi bir antik kale bulunan Bozukkale (Loryma), tepesindeki eşsiz manzarası ile bilinen Aktur Koyu, Helenistik dönemde inşa edilen gözetleme kuleleri ve deniz fenerini görme imkânı sunan Selimiye Koyu, geçmişi 4000 yıl öncesine dayanan Bozburun Koyu, Marmaris'in en keyifli koylarından biri olarak bilinen Kadırga Koyu, Marmaris rotanızı keyifli hale getirecek. 


Mavi yolculuk turları tercihinizi Fethiye - Göcek olarak seçerseniz, yüksek tepeleri olan Arap Adası, birbirinden güzel koyları ve Knidos Antik Kenti ile Datça Koyları, güzel ve temiz suyu ile doğa yürüyüşü yapabileceğiniz Cennet Adası, 12 adalarda yer alan, çam ve zeytin ağaçlarının arasındaki tarihi yapıları keşfedebileceğiniz Domuz Adası, turkuaz rengi denizini yeşil çam ağaçları ile çevreleyen Göcek, bir yandan kültürel zenginliğini keşfedebileceğiniz, bir yandan da deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz Fethiye koyları, Akdeniz ve Ege Denizi'nin kesiştiği noktada bulunan ve güzelliği ile hayran bırakan, tarih boyunca sayısız uygarlığın yerleşim yeri olmuş ve aynı zamanda birçok kente ve limana da ev sahipliği yapmış olan Fethiye - Göcek turunun keyfine varacaksınız. 


Kaş - Kekova rotasını tercih ederseniz mavi yolculuk turları kapsamında restaurantlar ile içe oluşuyla birlikte görsel zenginlik kazanmış olan Kaş Limanı, simena antik kenti üzerine kurulan ve antik birçok yapıya ev sahipliği yapan Kaleköy, Roma dönemi tiyatrosu ve Aziz Nikolaos Kilisesi (Noel Baba) ile meşhur Myra Antik Kenti ziyaretinden sonra Burç ve Esmeralda koyunun serin sularında yüzebilirsiniz. Likya yolunda sakin bir yürüyüş yapmak isteyenler için Limanağzı koyu sizlere unutulmaz bir Kaş - Kekova macerası yaşatmış olacak. 

 

 

Neden Mavi Yolculuk Turlarını Tercih Etmelisiniz?

 

Türkiye'nin güneyinde yer alan mavi ve yeşil renklerin sizlere eşlik ettiği Akdeniz ve Ege’de benzersiz denizi ve konforun ön planda olduğu teknelerde yılın yorgunluğunu Elegance Tur ile yapacağınız mavi yolculuk turları eşliğinde atabilirsiniz. Tatil denilince akla gelen ilk noktalardan biri olan Akdeniz ve Ege’nin birbirinden güzel koylarını ziyaret edip, mavi ve yeşilin size kattığı mutluluk ile yıl boyu unutamayacağınız anlar yaşayabilirsiniz. Akdeniz bölgesi plajları, koyları ve denizinin yanı sıra binlerce yıllık antik kentlere, doğa harikası göllere ve şelalelere de sahiptir. Dünyanın her noktasından yılda milyonlarca ziyaretçinin seçtiği tatil noktalarından biri olan Akdeniz ve Ege bölgesinde siz de seçeceğiniz gulet tekneleri ile hayallerinizi süsleyen mavi yolculuk turuna çıkabilir bölgenin birbirinden güzel muhteşem koylarını ziyaret edebilirsiniz. 

 


Mavi Yolculuk Yat Turları Fiyatları


Mavi yolculuk yat turları fiyatları yapılan tura, ziyaret edilen koya ve yaptığınız aktiviteye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Teknenin büyüklüğü, konforu, geceleme sayısı ve tur için seçilecek tarih fiyatları etkilemektedir. 

  


Mavi Yolculuk İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 

Mavi yolculuk nedir?

- Tatilini denizin güzelliklerini keşfetmek ve deniz, kum, güneş üçlüsünün keyfini çıkarmak isteyenlerin tercihi olan; mavi yolculuk turları kapsamında Fethiye, Göcek, Bodrum ve Marmaris başta olmak üzere Antalya’ya kadar uzanan Ege Akdeniz koylarının farklı rotalarında hemen hemen her koyda belirli bir süre geçirmek ya da gecelemektir. 

 

Mavi yolculuk nasıl yapılır?

- Mavi yolculuk turları denizde birkaç gün süren yolculuk türlerindendir. Mavi tur yapmaya karar verdiğinizde planlamanızı gulet kiralama olarak yapacaksanız yol rotası isteğe bağlı şekilde ilerler. Programı hazır olan bir tekne (gulet) ile mavi yolculuk turu planlıyorsanız isteğinize en uygun olan mavi tur rotasını seçerek kabin kiralayabilirsiniz. Her şey dahil ya da tam pansiyon olarak hizmet veren mavi tur teknelerine sadece bavulunuz ile gitmeniz yeterli olacaktır. Tur şirketleri her destinasyon için gidilecek koyları gruplandırarak farklı rotalar ile karşınıza çıkmakta sizlere mavi yolculuk yol haritanızı belirlemenizde önemli bir rol üstlenmektedirler. Elegance Tur’un mavi yolculuk turları ile el değmemiş muhteşem koyların bulunduğu rotalardan birini seçebilir kaliteli ve uygun fiyatlar ile sizde bu eşsiz yolculuğu deneyimleyebilirsiniz. 


Mavi yolculuk ne zaman yapılır?

- Mavi yolculuk bahar ve yaz aylarında yapılacak eğlenceli aktivitelerden biridir. Mavi tur genellikle yılın Nisan-Mayıs ayında başlar ve Ekim-Kasım ayının sonuna kadar devam eder. 

 

Mavi tur tekneleri kaç kişiliktir?

-Teknelerin boyutlarına bağlı olarak kişi sayısı farklılık göstermektedir. Standart ve lüks olan gulet (ahşap) teknelerin yanı sıra fiber tekneler ile de mavi yolculuk turu yapılabilmektedir. Boyutlar genellikle 12 metre ile 55 metre arasındadır. Gulet tekneleri çoğunlukla 2-8 kabinden oluşmaktadır. Her kabinde iki kişi kalabilmektedir. Ortalama olarak 12-16 kişiliktir. 

 

Mavi turu ilk kim gerçekleştirdi?