Fiyat Aralığı
min max
Gece Sayısı
Konseptler
Karadeniz Turları araması için toplam 1 tur bulundu

KARADENİZ TURUKaradeniz Turu Nereden Başlar?


Karadeniz Turu rotanız Artvin'den başlamaktadır. Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli’ni, Doğu Karadeniz’de son zamanlarda en çok merak edilen ve eşsiz güzelliği ile tam bir doğa harikası olan Maral Şelalesi, neredeyse tamamı doğa yeşilliği ile kaplı ve Nisan ayının sonuna kadar dağ ve yamaçlarındaki kar görüntüsü ile size seyir zevki yaşatacak olan Borçka, yol ve doğa güzelliği ile bolca şelale manzaralarıyla Maçahel, yöre halkının piknik yapmak ve temiz hava alıp doğa ile baş başa kalmak isteyenler için Karagöl, Artvin’de sizleri bekliyor. 

  

Yolculuğumuz Rize’den devam ediyor. Geleneksel yayla evleri ile meşhur ve yaz aylarında yapılan şenliklerde horonu ile ünlü Elevit Yaylası, dünyaca ünlü muhlamayı Karadeniz mutfağına kazandıran Şenyuva Köyü ve en eski taş köprülerden biri olan Çinçiva Köprüsü, Fırtına Deresi’nin yamaçları üzerine kurulan ve bölgedeki en önemli eserlerden biri olan Zilkale, 15 metre yüksekten akan ve debisi en yüksek şelalelerden biri olan Palovit Şelalesi, Rize yolculuğunuzda size eşlik edecek. 

  

Karadeniz Turu yolculuğumuz Trabzon ile devam ediyor. Uzun doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz ve doğal oluşumuyla her yıl binlerce ziyaretçinin uğrak noktası olan Uzungöl, Avrupa ve Batı mimarisinin etkilerini taşıyan ve Atatürk’ün Trabzon’a geldiğinde kaldığı yer olarak bilinen Atatürk Köşkü, 1960 yılına kadar camii ve sonrasında müze olarak ziyaret edilen Ayasofya Müzesi, Meryem Ana adına kurulan ve “Sümela” adını siyah anlamına gelen “melas” sözcüğünden alan ve Trabzon’da en çok ziyaret edilen noktalardan biri olan Sümela Manastırı, Trabzon’un köklü tarihini keşfetmenize imkân sağlayacak. 

  

Karadeniz Turu durağımızın son noktası olan Giresun ve Ordu ile devam ediyoruz. Eski kaynaklarda “Bronz Duvarlı Kale” olarak bilinen ve surlarının Helenistik döneme ait olduğu düşünülen Giresun Kalesi size güzel anlar yaşatacak. Karadeniz’in tüm güzelliğini ayakları altına alan ve müthiş görüntüsüyle sizi cezbedecek olan Ordu - Boztepe en önemli ziyaret noktanız olacak. 

 
 

Karadeniz Tur Fiyatları


Fiyatlar kaldığınız güne ve yaptığınız aktivitelere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak kişi başı 1000 ₺'den başlayıp 4000 ₺ ve üzerine kadar çıkabilir. Karadeniz Yaylaları Hangileridir?


Ayder Yaylası

Osmanlı döneminden bir cennet olarak bilinen Ayder Yaylası, 1350 metre yüksekliğe sahip bir doğa harikasıdır. Eskiden bölge halkı tarafından dinlenme alanı olarak kullanılıyordu. Şifalı suları ile bilinen Ayder Yaylası, şifa arayanlar için Ayder Kaplıcası imkanını da sunuyor. Ayrıca Fırtına Vadisinde rafting yapıp unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

 

Örmeci Yaylası 

Ziyaretçilerin yine çok sık tercih ettiği noktalardan biri olan Örmeci Yaylası, bahar aylarında sunduğu piknik ve kamp imkanıyla uğrak yerlerden oluyor. Her anınızı fotoğraflayabilir ve doğa yürüyüşlerine katılarak ruhunuzu arındırabilirsiniz. 

 

Gito Yaylası 

Rize'nin Çamlıhemşin bölgesinde olan, 2070 metre yüksekliğe sahip Gito Yaylası zor bir tırmanışa sahip. Sisli havası ve bulutlara çok yakın oluşunuz unutamayacağınız bir atmosfer yaşamanıza imkân sağlıyor. Sabahın erken saatlerinde yürüyüş sık tercih edilen aktivitelerdendir. 

 

 


Karadeniz Turlarında Serbest Zaman Veriliyor Mu?

 

Elbette. Bazı noktalarda rehberlerimizin yönlendirmesiyle sizlerde sevdiklerinizle beraber özel anlarınızı fotoğraflayıp anı biriktirebilirsiniz. 

 


Uçaklı Karadeniz Turu

İstanbul Kalkışlı Karadeniz Turu 

Ankara Kalkışlı Karadeniz Turu 

Antalya Kalkışlı Karadeniz Turu 

İzmir Kalkışlı Karadeniz Turu   

 Karadeniz Turu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 

Karadeniz turları ne kadar sürüyor? 

-Genellikle 2 ila 5 gün arasında yapılmaktadır. 

  

Karadeniz turunu ne zaman yapabiliriz? 

-Karadeniz turunu yılın her zamanı yapabilirsiniz. Ancak en çok Haziran ve Kasım ayları arasında tercih ediliyor. 


Karadeniz turunda yanımıza ne almalıyız? 

-Karadeniz, değişik iklim koşulları yaşanan bir bölge. Bu yüzden eşyalarınızı gittiğiniz döneme ait mevsim koşullarına bağlı olarak ayarlamanız sizin için iyi olacaktır.