BÜYÜK AVRUPA VE AKDENİZ KIYILARI TURU
BÜYÜK AVRUPA VE AKDENİZ KIYILARI TURU
BÜYÜK AVRUPA VE AKDENİZ KIYILARI TURU

BÜYÜK AVRUPA VE AKDENİZ KIYILARI TURU YURT DIŞI TURLAR

İstanbul Çıkışlı 16 Gün 15 Gece 22 Haziran 2024 - 07 Eylül 2024 arası 4 tur

GİDİŞ DÖNÜŞ SOFYA EKSPRESİ

 

YATAKLI VAGONLA 1749 EURO

 

13 ÜLKE - 10 GECE OTEL - 1 GECE GEMİ - 2 GECE TREN KONAKLAMA HOLLANDA - FRANSA - BELÇİKA - İSPANYA - İTALYA - MONACO - AVUSTURYA - ÇEK CUMHURİYETİ - VATİKAN - MACARİSTAN - YUNANİSTAN - SIRBİSTAN - BULGARİSTAN

 

İLK GÜN İSTANBUL BOĞAZINDA ÖZEL YATLA TANIŞMA VE KAYNAŞMA PARTİSİ KOKTEYL VE DANSÖZ EŞLİĞİNDE ORYANTAL SHOW

Tur Programı

Gün ANKARA - İSTANBUL - BOĞAZDA YATTA 2 SAATLİK TANIŞMA PARTİSİ - SOFYA EKSPRESİ

Siz saygıdeğer misafirlerimizle Sabah 07.30 da Kumrular Sokakta buluşup BÜYÜK AVRUPA TURUMUZ için yolculuğumuza başlıyoruz. Öğlen 13.00 civarı Karaköy Limanından hareketle tanışma partimiz başlayacaktır. Tanışma partimiz gezi teknesi ile degil. ÖZEL YATIMIZLA kokteyl ve partimiz başlayacaktır. Muhteşem bir eğlence sizi bekliyor. Bir yandan ikramların tadını çıkarırken bir yandan müzikli eğlence devam edecektir. Günün asıl sürprizi ise ORYANTAL SHOW sizleri bekliyor. Evet bir ilki gerçekleştirip. Avrupa ve Asyayı birbirine bağlayan bu güzel etkinliğimizde yatımızda boğaz ortasında DANSÖZ show ile eğlencenin doruklarına çıkacağız. Bu muhteşem 2 saatlik eğlencemizin ardından aracımızla Halkalı Tren Garına geçip SOFYA EKSPRESİN deki YATAKLI VAGONlarımıza yerleşiyoruz. Gümrükleme işlemimizin ardından trende bulunan odalarımıza yerleşiyoruz. 2 kişilik yataklı vagon ve aileler için 3-4 kişilik yataklı vagon odalarımız da 13 saat sürecek olan keyifli bir yolculuk yapacağız. Sabah güneişin doğuşundan itibaren Dimitrovgrad - Plovdiv - Pazarcık - Septemvri - Kostence - Iskar - Sofya da yolculuğumuz sabah saat 09.30 sullarında son bulacaktır.

Gün Sofya ( BULGARİSTAN ) Belgrad ( SIRBİSTAN)

Sofya Tren istasyonundan karşılama ile Sırbistan yönünde hareket ediyoruz. Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde yaşamış, “Beyaz Şehir” olarak anılan Belgrad’a varışımızın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turumuzda; Savunma Bakanlığı Binası, Taş Meydan, Sırbistan Meclis Binası, Eski Kraliyet Binası, Terazi Meydanı, Öğrenci Meydanı, Belgrad Kalesi, İstanbul Kapıları, Askeri Müze, Saat Kulesi ve Kapısı, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktanın görüldüğü muhteşem manzaralı seyir terası, Damat Ali Paşa Türbesi ve Knez Mihailova Caddesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

Gün Belgrad (SIRBİSTAN) – Budapeşte (MACARİSTAN)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Tuna nehri’nin incisi, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi, hem Osmanlı’dan hem de Avrupa’dan izler taşıyan büyülü şehir Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’yi gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kente varışımızın ardından rehberimiz eşliğinde Buda Kalesi, Citadella Tepesi, Parlemento Binası, Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Aslanlı Köprü görülecek yerlerdendir. Serbest zamanın ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Budapeşte’deki Otelimizde.

Gün Budapeşte – Viyana (AVUSTURYA) - Prag (ÇEKYA)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Avusturya’nın başkenti Viyana şehrine hareket diyoruz. Kafeleri, pastaneleri, sanat eserleri, sanatçılarıyla ünlü Viyana’ ya varışımızın ardından şehir turumuzda, rehberimiz eşliğinde, Hofburg Sarayı, St. Stephen Katedrali, İspanyol Binicilik Okulu, Ring Caddesi ve Şehir Merkezi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında (Çekya) Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve başkenti Prag şehrine hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama Prag Otelimizde.

Gün Prag (ÇEKYA)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası şehir turumuz için hareket ediyoruz. Vltava nehri üzerine kurulmuş, kendinizi Orta Çağ’da hissedeceğiniz Prag şehir turumuzda rehberimiz eşliğinde Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Old Town ve Astronomik Saat görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından gece Hollanda’nın başkenti Amsterdam şehrine hareket ediyoruz. (Gece Yolculuğu)

Gün Vollendam – Marken - Amsterdam (HOLLANDA)

Sabah saatlerinde Hollanda’nın en güzel bölgelerinden birinde uygun bir noktada alacağımız kahvaltının ardından(ekstra) Hollanda’nın peynirleri ve deniz ürünleri ile ünlü güzel kasabası Volendam’a gidiyoruz. Varışımızın ardından sahil boyunca peynir yapımcılarını, şirin hediyelik dükkanlarını görüyor ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında deniz üstüne inşa edilmiş diğer güzel kasaba Marken’e hareket ediyor ve bu güzel kasabada kısa bir serbest zaman veriyoruz. Turumuz sonrasında başkent Amsterdam’a hareket ediyoruz. Deniz seviyesinin altında inşa edilmiş kanallarla çevrili, kendine özgü mimarisiyle etkileyici, özgürlükler şehri Amsterdam şehir turumuzda rehberimiz eşliğinde; Borsa Binası, Dam Meydanı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Mahallesi, Rembrandt Meydanı, Anne Frank Evi ve Begijnhof görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Amsterdam Otelimizde.

Gün Brügge (BELÇİKA) – Paris (FRANSA)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Belçika’nın Brugge şehrine hareket ediyoruz. Tarihi dokusu ile Orta Çağ mimarisini günümüze kadar tüm güzelliği ile taşımış, kendinizi masallarda hissedeceğiniz Brugge turumuzda; Grote Markt, Burg Meydanı, Begijnhof, Minnewaterpark, Lonca Binaları, Kutsal Kan Kilisesi, UNESCO Dünya Mirası Belfry Çan Kulesi ve Belediye Sarayı görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından Fransa’nın başkenti Paris’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Paris Otelimizde

Gün Paris (FRANSA)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Paris şehir turumuz için hareket ediyoruz. Aşıklar şehri Paris turumuzda rehberimiz eşliğinde; Pantheon kilisesi, Luxembourg Sarayı, Opera Meydanı, Alexander Köprüsü, Orsay Müzesi, Champs-Elysees, Zafer Takı (Arc de Triumph), Concorde Meydanı, “Ressamlar Tepesi” adıyla bilinen Montmartre, Sacre Coeur Bazilikası, Eiffel Kulesi, Seine Nehri görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından gece Katalonya Özerk Bölgesi’nin başkenti ve İspanya’nın ikinci büyük şehri Barselona’ ya hareket ediyoruz. (Gece Yolculuğu)

Gün Barselona (İSPANYA)

Dünya’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi olarak nitelendirilen, bir çok mimari yapısı ve tarihi değerleri UNESCO Dünya Mirası ilan edilmiş Gaudi’nin şehri Barselona’ya varışımızın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turumuzda; bitmeyen Katedral Sagrada Familia, Park Guell, Katalonya Meydanı, 100 bin kişilik kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük Dünya’nın 5. büyük futbol stadyumu ve aynı zamanda Barselona futbol takımının stadyumu olan Camp Nou Stadyumu (panoramik), kafeleri, restoranları, alışveriş dükkanları ile Barselona’nın 24 saat yaşayan caddesi La Rambla görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Barselona Otelimizde.

Gün Monte Carlo – Monaco (MONAKO) – Cannes (FRANSA)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Dünya’nın 2. Küçük Ülkesi Monaco’ ya hareket ediyoruz. Gösterişli kumarhaneleri, ışıltılı gece hayatı, 1929 yılından beri organize edilen Formula 1 yarışları ile ünlü, Dünya’nın en zenginlerinin yaşadığı Monaco Prensliği’nin Monte Carlo şehir semtine varışımızın ardından panoramik turumuzda; Sainte Devote Şapeli, Monaco Katedrali, geçmişte Monaco Prensi’nin evi olan Palais Princier, kumarhaneler bölgesi ve yat limanı görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından Fransız Riviera’ sının ünlü sahil şehri Cannes’e hareket ediyoruz. Yüzyıllar boyu balıkçı kasabası olarak kalmış ancak 20. yy. dan itibaren lüks otellerin, kumarhanelerin yapıldığı ve “Cannes Film Festivali” gibi Dünya’ca ünlü festivallere ev sahipliği yapan Cannes şehrine varışımız sonrası turumuzda; Eski Şehir Merkezi (Le Suquet) ve çarşı, Kırmızı halısıyla ünlü Film Festivali’nin düzenlendiği Cannes Kongre ve Festival Sarayı ve dünyaca ünlü markaların mağazalarının da yer aldığı Sahil Boyu (Boulevard de la Crouistte) görülecek yerlerden bazılarıdır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama Cannes Bölgesi Otelimizde.

Gün Pisa – Floransa (İTALYA)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası eğikliği ile dünyaca ünlenen Pisa Kulesinin bulunduğu Pisa şehrine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası şehir turumuzda ; Pisa Katedralini (Cattedrale di Pisa), Anıt Mezarlık (Campo Santo), San Giovanni Vaftizhanesi, Mucizeler Meydanı görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında bir çok sanatçının, devlet ve fikir adamının yetiştiği kültür merkezi Floransa’ ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından sanat şaheserleri, güzel kiliseleri ve zevkli yapılarıyla Orta Çağ şehri Floransa turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Santa Maria del Fiore Bazilikası, San Giovanni, Battista Vaftizhanesi, Giotto’nun Çan Kulesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Arezzo Bölgesi Otelimizde.

Gün Roma (İTALYA)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı modern devlet anlayışının ve hukuk ilkelerinin doğduğu, Eski Çağ ve Yeni Çağ’ı uyum içinde sergileyen, Açık hava müzesi Roma şehir turumuzun ikinci gününde tüm gün; Vatikan, Panteon, Roma Forum İspanyol Merdivenleri, Piazza Venezia,, Roma Forum ve Vatikan’ı ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Roma otelimizde. (Pomezia veya Torre bölgesinde konaklama)

Gün Roma – Bari – İgoumenitsa – Selanik (YUNANİSTAN)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından odalarımız boşaltıyoruz ve Adriyatik Denizi kıyılarında yer alan gözde bir Liman kenti olan Bari’ye gidiyoruz. Bari’ye varışımızın ardından bizi Yunanistan’ın Iguemenitsa limanına götürecek gemimizde bizler için ayrılmış KABİNLERE yerleşiyoruz. Biletleriniz güverte yada koltuk degildir. Özel Kamaralardır. Keyifli bir Adriyatik Deniz yolculuğunun ardından sabahın erken saatlerinde varışımızın ardından Selanik’e doğru yol alıyoruz. (Gemide Konaklama) (4 er kişilik kabinlerde) NOT: Dileyen misafirlerimiz kişi başı 50 Euro farkla 2 kişilik kabinler de konaklayabilirler

Gün Selanik (YUNANİSTAN)

Igoumenitsa Limanına varışımızın ardından Osmanlı’ dan, Roma dan izler taşıyan, yakın tarihimizde özel bir yere sahip, Yunanistan’nın ikinci büyük kenti Selanik şehrine hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında şehir turumuzda, Atamız GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün Doğduğu Ev, Aristotales Caddesi ve Meydanı, Beyaz Kule, Selanik Kordon Boyu görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Selanik Otelimizde. (Dileyenler bugün için ekstra düzenlenecek yemekli geleneksel Yunan Tavernası programımıza katılabilirler.)

Gün Selanik (YUNANİSTAN) – Sofya (BULGARİSTAN)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, köklü ve zengin bir tarihe sahip başkent Sofya’ ya varışımızın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turumuzda, Aleksander Nevski Katedrali, Vitoşka Caddesi, St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Başbakanlık, Parlamento, görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından Sofya tren istasyonuna hareket ediyoruz. Sofya Ekspresi Yataklı Vagonlarımızda ki yerlerimizi alıp neşeli seyahatimize başlıyoruz. Konaklama Tren Odalarımızdadır.

Gün Sofya Ekspresi (BULGARİSTAN) İstanbul ( TÜRKİYE ) ANKARA

Eğlenceli bir tren yolculuğunun ardından gümrüğü geçip Vatanımıza ulaşıyoruz. Sırasıyla Kapıkule - Edirne - Alpullu - Çerkezköy - Halkalı duraklarımız olacaktır. Sabah saat 07.00 sularında Halkalı da Trenden inmiş olacağız. Güzel bir Kahvaltının ardından (extra) bizi bekleyen aracımızla Ankara'ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Öğle saatlerinde Ankara'da başka bir turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul Halkalı İstasyonu hareketli Konaklamalı Vagon ile İstanbul-Sofya arası Tren Yolculuğu Bileti

• İstanbul Boğazında Yapılacak Eğlence Aktivitesi

• Bari-Iguemenitsa hattında Gemide Konaklama (4 er kişilik kabinlerde - EĞER 2 KİŞİLİK KABİN TALEP EDİLECEK OLURSA KAYIT ESNASINDA İLETİLMELİDİR )

• 4* ve 3* Seçkin Otellerde 10 Gece konaklama • Otellerde alınan 10 Sabah kahvaltısı • Programda belirtilen tüm Şehir ve Kültür Turları

• Tüm Yerel ve Genel Rehberlik Hizmetleri

• Otobüs ile ulaşım Hizmetleri ve Park, geçiş- Checkpoint ödemeleri

• Şehir Giriş, turist konaklama Vergi ve ücretleri,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

•Tüm Öğle ve Akşam yemekleri

• Vize ve Hizmet Bedelleri

• Feribotta talep edilecek ayrı (ek) konaklama veya Hizmetler

• Konukların otellerde yapacakları her türlü ekstra harcamalar

• Programda belirtilmeyen özel talepler ve oluşabilecek giderler.

• Programda belirtilmeyen Müze, Ören yeri ve Saray, Han vb. Giriş Ücretleri

• Yurtdışı Çıkış Harçları

• Kaptan ve Rehber Bahşişleri

• Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyat Tablosu

Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
22 Haziran 2024 - 07 Temmuz 2024
1749.00 2250.00 1749.00 -- 1499.00 1499.00 €
Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
20 Temmuz 2024 - 04 Ağustos 2024
1749.00 2250.00 1749.00 -- 1499.00 1499.00 €
Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
17 Ağustos 2024 - 01 Eylül 2024
1749.00 2250.00 1749.00 -- 1499.00 1499.00 €
Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
07 Eylül 2024 - 22 Eylül 2024
1749.00 2250.00 1749.00 -- 1499.00 1499.00 €

Fotoğraflar

Genel Şartlar

Notlar

Tur Hakkında

Kişi Başı Fiyatı 1749.00 64401.68 TL