Baştanbaşa Mısır Turu THY ile P007
Baştanbaşa Mısır Turu THY ile P007

Baştanbaşa Mısır Turu THY ile P007 YURT DIŞI TURLAR

İstanbul Çıkışlı 01 Kasım 2024 - 20 Aralık 2024 arası 4 tur

BAŞTANBAŞA MISIR TURU

Sharm el Sheikh (3) Kahire (2) Hurghada (3)

Luksor'u Görme İmkanı.

4* Oteller, 8 Kahvaltı, 6 Akşam Yemeği

Türk Havayolları ile Her Hafta Hareket.

Varışta Kapı Vizesi Kolaylığıyla...

Tur Programı

Gün İstanbul - Sharm el Sheikh

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali önünde gece 21.30’da buluşma.

 

Gün Sharm el Sheikh

Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Saat 01:10 Türk Havayolları’na ait TK698 sefer sayılı uçakla Kızıldeniz’in en güzel beldelerinden birisi olan dünyaca ünlü Sharm el Sheikh’e hareket ediyoruz.Saat 02:45 Sharm’a varış. Gerekli işlemlerin ardından otele transfer, odalara yerleşme ve geceleme. Kahvaltıotelimizde. Rehberimizin belirleyeceği saatte Sharm Panaromik turumuz için otelemiziden haraket ediyoruz. Eski şehir bölgesi , Al Sahaba Camii, Barış Anıtı, Mustafa Camii gibi belli başlı yerleri size tanıtacağız. Gezi sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cam Dipli Tekne gezimize katılabilirler. Gününüzün kalanı denize girmek, güneşlenmek ya da otelde dinlenmek için serbest. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Gün Sharm el Sheikh

Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Sakin Kent Dahab, Lagunlar, Çöl ve Kanyon & Motosafari Turuna katılabilirler.

 

Gün Sharm el Sheikh - Kahire

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Odalar saat 12:00'da boşaltılacaktır.  Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Ras Mohammed Tekne Turuna katılabilirler. Akşam yemeği otelimizde. Soho Meydanına transfer. Özel otobüsümüzle Mısır'ın başkenti,  Afrika kıtasının en önemli politik ve kültürel merkezlerinden biri olan ve binlerce yıllık tarihin izlerini süreceğimiz Kahire'ye haraket ediyoruz. Sharm ile Kahire arasındaki mesafe 500 km'dir. Geceniz otobüste geçecek.

 

Gün Kahire

Bir tesiste vereceğimiz serbest zamanda kahvaltılarınızı ekstra olarak yapabilirsiniz. Varışımızla birlikte otelimize gidiyoruz. Odalara yerleşme saat 14:00'da olacaktır. Tam Günlük Öğle Yemekli 3 Dinin Merkezi & Kültürel Kahire gezimize katılacak misafirlerimizle birlikte turumuza başlıyoruz. Katılmayacak misafirlerimiz için serbest zaman. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dinlenmeniz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

Gün Kahire

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Kahire & Piramitler gezisine katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından akşam saatlerinde ekstra olarak düzenlenecek Nil’de Yemekli ve Şovlu Tekne Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

 

Gün Kahire - Hurgada

Kahvaltı otelimizde. Otelden ayrılarak yapacağımız Kahire panaromik gezimizde Nil’in can verdiği bu büyülü kentin belli başlı bölgelerini birlikte gezeceğiz: Sedat’ın Anıt Mezarı, Baron Sarayı, Khan El Khalil-i Çarşısı Nil boyunca uzanan şehir merkezi göreceğimiz yerlerden sadece bazıları. Turumuzun bitimi ile bilrlikte öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Vereceğimiz serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Nil'de Filika Gezimize katılabilirler.  Ardından,  özel otobüsümüzle Kızıldeniz’in bir başka muhteşem beldesi olan Hurghada’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz 460 km'dir. Varışımızla birlikte otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelimizde. (Otelin sunduğu ‘’geç yemek’’ konseptindedir) Konaklama otelimizde.

 

Gün Hurgada

Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Ulusal Parkı Orange Bay Tekne Turuna katılabilirler.

 

Gün Hurgada

Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor Turuna katılabilirler.

 

Gün Hurgada

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır.  Dileyen misafirlerimiz rehberimize önceden haber vermek koşulu ile ve otelin de müsait olması durumunda odalarını akşam saatlerine kadar tutabilirler.  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Denizaltı Turuna katılabilirler. Rehberin belirleyeceği saatte Havalimanına transfer.

 

Gün Hurgada - İstanbul

Türk Havayolları TK1430 tarifeli seferi ile  01:35'te İstanbul’a hareket ediyoruz. yerel saat ile 05:40'ta İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Havaalanı / Sharm el Sheikh, Hurghada İstanbul Havaalanı hatlarında ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları
 • Sharm el Sheikh’te 3 gece, Kahire’de 2 gece ve Hurghada’da 3 gece olmak üzere 4* otellerde toplamda 8 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Sharm’da otelde alınacak 3 akşam yemeği
 • Hurghada’da otelde alınacak 3 akşam yemeği
 • Sharm ve Kahire’de yapılacak olan panoramik şehir turları
 • Program dahilinde olduğu açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı ve şehirler arası transferler
 • Mısır deneyimi olan Elegance TUR Profesyonel Türkçe Rehberi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Ekstra turlar
 • Vize Hizmeti (Sınırda Kapı Vizesi) (50 USD) (Tüm yaş gruplarında bulunan normal/bordo pasaport hamili misafirlerimiz için geçerlidir. Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz ÖDEMEZLER)
 • Mısır Yerel Hizmet Bedelleri (Kişi başı 60 USD nakit olarak İstanbul’da havalimanında yada bölgede rehber tarafından toplanacaktır)
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Seyahat Güvence Paketi: Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır.)
 • NOT: Seyahat Güvence Paketi fiyatı katıldığınız turun bedeline göre değişiklik göstermektedir.
 • ÖNEMLİ NOT: Pasaportunuzun minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

Fiyat Tablosu

Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
01 Kasım 2024 - 10 Kasım 2024
719.00 $ 1019.00 $ 719.00 $ 200.00 $ 669.00 $ 669.00 $
Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
06 Aralık 2024 - 15 Aralık 2024
699.00 $ 949.00 $ 699.00 $ 200.00 $ 649.00 $ 649.00 $
Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
13 Aralık 2024 - 22 Aralık 2024
649.00 $ 949.00 $ 649.00 $ 200.00 $ 599.00 $ 599.00 $
Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
20 Aralık 2024 - 29 Aralık 2024
649.00 $ 949.00 $ 649.00 $ 200.00 $ 599.00 $ 599.00 $

Fotoğraflar

Genel Şartlar

ÖNEMLİ NOTLAR

 • 1.            Elegance TUR; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

  2.            Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Elegance TUR sorumlu tutulamaz. Elegance TUR, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  3.            Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

  4.            Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

  5.            Tura katılım için Elegance TUR tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Elegance TUR sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

  6.            Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

  7.            Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Elegance TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  8.            Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Elegance TUR sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Elegance TUR sorumlu tutulamaz.

  9.            Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Elegance TUR sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  10.          Elegance TUR, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  11.          Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

  12.          Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Elegance TUR misafirleri Elegance TUR sorumluluğundadır.

  13.          Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.

  14.          18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  15.          Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

   

  NOT : *Elegance TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

  *Tüketicinin, Elegance TUR ve Aracısına yazılı veya veri saklayıcısı ile bildirmek kaydı ile sözleşmeyi tek taraflı fesih hakkı bulunmaktadır. Paket turun başlamasına en az 30 gün kala yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç, 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ,herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel tüketiciye aynen iade edilir.Yurt dışı seyahatlerde vize hizmeti alınmış ise iade edilmez.Tüketici ,gezinin başlamasına 29-15 gün kala tur bedelinin @’ını 15 günden az süre içerisinde ise tamamını Elegance TUR’a cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Sözleşmeden dönülmesi halinde iptal ceza şartlarına göre en az 7 iş günü içerisinde Tüketicinin ödemiş olduğu tur bedeli Elegance TUR veya Aracısı tarafından iade edilir.

  *12 punto olarak düzenlenen işbu broşur, kendim ve aşağıda yazılı şahıslar adına birlikte düzenlenmiş, son hali tarafımdan okunup, kabul edilip onaylanmıştır ve bir nüshası tarafıma tüm ekleri ile birlikte yazılı ve kalıcı veri saklayıcı vasıtasıyla teslim edilmiştir. Tüketicinin korunması hakkında kanun ve paket tur sözleşmeleri yönetmeliği çerçevesinde işbu broşür kapsamında sunulan tüm hizmetleri, niteliklerini, satış fiyatı ve ödeme şekil ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri, okuyup bilgi sahibi olduğumu ve okuyarak anladığımı, bilgilendirildiğimi kabul beyan ve taahhüt ederim. Paket tur ile ilgili ihtiyari sigortası yaptırabileceğim tarafıma beyan edilmiştir. Bu beyanın, rezervasyon işlemlerimin, kendi yerime bir başkası tarafından yürütülmüş imzalanmış olması halinde de geçerlidir.

Notlar

UÇUŞ BİLGİLERİ:

İstanbul Havaalanı  - Sharm el Sheikh Havaalanı   TK698         01:10 02:45

Hurghada Havaalanı - İstanbul  Havalimanı           TK1430       01:35  05:40

Tur Hakkında

Kişi Başı Fiyatı 719.00 $ 24063.28 TL