29 NİSAN-1 MAYIS ÖZEL ANKARA ÇIKIŞLI VAN DOĞUBEYAZIT TURU
29 NİSAN-1 MAYIS ÖZEL ANKARA ÇIKIŞLI VAN DOĞUBEYAZIT TURU

29 NİSAN-1 MAYIS ÖZEL ANKARA ÇIKIŞLI VAN DOĞUBEYAZIT TURU YURT İÇİ TURLAR

Ankara Çıkışlı 2 Gece 3 Gün 09 Haziran 2022 - arası 0 tur

ELEGANCE TUR Farkı ile 
1 MAYIS ÖZEL ANKARA BAĞLANTILI VAN DOĞUBEYAZIT TURU


29 NİSAN - 1 MAYIS 2023 

2 Gece Konaklama

 

 

Tur Programı

Gün Van Kahvaltısı - Van -Gevaş -Tatvan -Ahlat -Nemrut Krater Gölü

Turumuza siz değerli misafirlerimiz  Esenboğa Havalimanından  Van Ferit Melen Havalimanına  iniyorsunuz, İstanbuldan gelen grubumuz ile buluşurak,  serbest alınacak Yöresel Van Kahvaltısı Karakovan Balı, Manda Kaymağı, Van Cacığı, Murtuğa, Kavut, Köy Tereyağı, Van Çöreği, Otlu Peynir, Kavurmalı Yumurta… ) ile Van Turumuza başlıyoruz. Tatvan’a doğru yola çıkıyoruz. Tatvan’a vardığımızda bizleri bekleyen minibüslerimize geçerek yaklaşık 15 km'lik bir yolculuk sonunda Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü’ne ulaşıyoruz. Üzerinde Sıcak ve soğuk göllerbuhar bacaları bulunan aynı zamanda Van gölünün oluşumuna yardımcı olmuş olan Tatvan Nemrut krater Gölünü geziyoruz. Nemrut gezimizin ardından Tatvan’da vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından Türk tarihinin başlangıç noktası olan ve buram buram tarih kokan Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve eski Ahlat şehri gezisiyle turumuza devam ediyoruz. Burada yüksekliği 4 metreyi aşabilen mezar taşları ve kümbetleri fotoğrafladıktan sonra Van'daki otelimize ulaşıyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün Van Kedi Evi - Muradiye Şelalesi Ağrı -Doğubeyazıt -İshakpaşa Sarayı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında bugünkü gezimize Kar beyazı tüyleri, Bir gözü kehribar sarısı diğer gözü deniz mavisi ve cana yakınlığıyla kendini sevdiren Van kedileri için Van Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu sevimli dostların arasında geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. İsmini 4.Muraddan almış olan ve doğasıyla bizleri büyüleyecek olan Muradiye şelalesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Muradiye şelalesinin manzarası karşısında çaylarımızı yudumladıktan sonra Çaldıran ilçemizden geçerek Tendürek sıra dağlarını görüyoruz. Türkiye’nin en büyük dağı ünvanına sahip Ağrı dağı seyir platformunda Ağrı dağını fotoğrafladıktan sonra Doğubayazıt’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Doğubayazıt’ta bulunan son dönem saraylarının en ihtişamlılarından olan İshakpaşa sarayını geziyoruz. İshakpaşa sarayı gezimizin ardından İran’dan gelen ürünlerin satıldığı Doğubayazıt’ın çarşılarının bulunduğu bölgede serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Van Merkezdeki otelimizde.

Gün Van – Çavuştepe Kalesi - Akdamar Adası -Akdamar Kilisesi- Gevaş -Van Kalesi -Van Gölü - -İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Van'ın Gürpınar İlçesi’ne bağlı Çavuştepe Köyü’nde yer almakta olan II. Sarduri tarafından M.Ö. 764-734 tarihleri arasında yaptırılmış olan ve Kurucusuna izafeten kale’yi ziyaret ediyoruz. Burası bir Urartu yerleşimi ve Sardur'un şehri anlamında "Sardurihinili" olarak adlandırılmaktadır. Şanslı günümüzdeysek Mehmet Kuşman ile tanışabilirsiniz. (Mehmet Kuşman; Dünya’da Urartu dilini okuyup yazabilen 25 kişi den biri Türkiye’de ise tek kişi. Diğer 24 kişi akademisyen iken Mehmet Kuşman’ın bu konuda bir eğitimi yok. 20 yılını vererek tamamen kendi kişisel çabasıyla bu dili çözmüş kendine münhasır biri). Urartu kalesi gezimizin ardından Van Turumuzun en önemli ve dikkat çeken kısmı olan Akdamar adasına geçmek için Gevaş ilçemize ulaşıyoruz. Buradan yarım saatlik keyifli bir tekne yolculuğunun ardından varacağımız Ermeniler için kutsal olan hikayesi ve üzerinde açan bembeyaz badem ağaçlarının çiçekleriyle büyüleneceğiniz tarihi Akdamar Adası ve Akdamar Klisesi gezimizle turumuza devam ediyoruz.

Akdamar adası gezimizi bitirip Anakaraya geri dönüp Van Merkezde,eski Van evi örnekleri arasından geçerek, yerel restaurantta öğlen yemeğimizi alıyor ve ardından Urartulara Yüzlerce Yıl Başkentlik Yapmış, sarp bir kayanın üstüne kurulmuş 1.800 Metre Uzunluğu 90m. Yüksekliği ve ihtişamıyla sizleri kendine hayran bırakacak Van Kalesi (Antik Tuşba Kenti ) gezisiyle turumuza devam ediyoruz.

Eski Van Evi örnekleri, Van kalesi ve Antik Tuşba Kenti gezimizin ardından Uçak saatimize kadar kalan zamanı değerlendirmek üzere Gümüş işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz gümüş imalatı ve satışı yapılan tesise geçiyoruz. Uçuş saatimiz yaklaştığında Van Ferit Melen Havaalanına doğru hareket ediyoruz. Ardından Ankara uçuşunuz gerçekleşiyor. 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

V e e e !!!

 

Enerjik, çok çok güzel anılarla dolu ve yeni dostlar edinmiş olarak bir başka ELEGANCE Tur

 

etkinliğinde görüşmek dileğiyle vedalaşacağız.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Ankara- Van - İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti  
* Bölgedeki Ulaşımlar 
* 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
* 2 Akşam Yemeği
* 2 Sabah Kahvaltısı

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Öğle Yemekleri
* İlk Gün Van Kahvaltısı
* Kişisel Harcamalar
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Akdamar Adası Tekne Turu 
* Nemrut Gölü Transfer Ücreti

Fiyat Tablosu

Fotoğraflar

Genel Şartlar

BULUŞMA YERLERİ
06.00 – Sabiha Gökçen Havalimanı                                                           

II-İPTAL – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER 
1-Turun başlamasına 20 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 20-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %25'ini, 7-3 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur bedelinin %50'sini, 3günden az bir süre kala ise tamamını ödemeyi kabul ve taahhüt eder. 
2-Uçaklı turlarda iptal talep edilmesi halinde uçak biletlerinin kesintileri yapılarak iade yapılır.
3-Otobüslü turlarda katılımcı tur tarihinin başlamasından 5 gün öncesine kadar isim değişikliği hakkına sahiptir. Uçaklı turlarda yapılan isim değişiklikleri havayollarının uygulayacağı kesinti ve cezalar katılımcıya ait olacak şekilde yapılır.

III-GENEL HÜKÜMLER
1-Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracın ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu mevzuat ve teamüllerine uymakla mükelleftir. Tüketici para, ziynet eşyası ve değerli gördükleri eşyalarını bagajlarda ve araç içinde bırakmamalıdırlar. 
2-Uçak ile gerçekleşen ulaşımlarda, tüketiciye sunulan şirket hizmetlerinin bagaj kayıp ve hasarı durumunda ilgili havayolu firmasının kuralları geçerli olup, acentenin sorumluluğunda olmadığı açık bir şekilde tüketici tarafından kabul edilmiştir.
3-Tüketici; rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilileri ile sigorta şirketinin satın alınan hizmetle ilgili bildirdiği kurallara uyacağını, üçüncü kişilerin can, mal güvenliği ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve hizmeti iade hakkının bulunmadığını kabul eder.
4-Tüketicinin şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak acenteye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin işbirliği yapma ve özenli davranma borcudur. Tüketicinin şikayetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.
5-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici veya tüketici temsilcileri, bu Sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. 
6-Tüketici dilerse paket tur hizmeti başlamadan evvel kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masraflarını, her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir.

Notlar

yeni not 

Tur Hakkında

yeni makale

Kişi Başı Fiyatı 3599.00