Trenle Mardin Urfa Turu
Trenle Mardin Urfa Turu

Trenle Mardin Urfa Turu YURT İÇİ TURLAR

İstanbul Çıkışlı 3 Gece 4 Gün 30 Kasım 2021 - arası 0 tur

ELEGANCE TUR Farkı ile DİYARBAKIR MARDİN URFA TURU
30 Kasım 2021

 

HAREKET NOKTALARI:
05:30 Söğütlüçeşme YHT Gar
11:00 Ankara Tren Garı

**Turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Diğer illerden katılım için iletişime geçiniz

Tur Programı

Gün İstanbul’dan Hareket – Ankara - Trende Seyir - Diyarbakır

İstanbul Söğütlüçeşme YHT İstasyonunda saat 05:30’da buluşma. 06.00 İstanbul – Ankara YHT treni ile Ankara’ya hareket ediyoruz. Güney Kurtalan Ekspresi turumuza başlamak için saat 11.00’de Ankara Tren Garı’nda buluşuyoruz. Saat 11:20 itibariyle unutulmaz Tren yolculuğumuz başlıyor. 22 Saatlik muhteşem Anadolu manzaraları eşliğinde seyahatimizi gerçekleştiriyoruz

Gün Diyarbakır - Mardin

Tren yolculuğumuz sonunda Diyarbakır’a 10:00’da varışımızın ardından bizleri bekleyen aracımız ile vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ziya Gökalp Evi, 27 sahabenin yattığı yer olan Hz. Süleyman Cami, Mardin Kapı, Surlar, Keçi burcu, On Gözlü Köprüyü geziyoruz. Ardından 1 saatlik yolculuk yaparak Mardin’e hareket ediyor ve Mardin turumuza başlıyoruz. İlk olarak Cihangir Bey türbesi ve Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz Eski Mardin şehir merkezinde Mardin müzesini ziyaret ediyoruz. Ulu Cami ve minaresini görüp Sipahiler çarşısı sonrası Zinciriye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Zinciriye Medresesi ziyareti Süryanilerin en eski mabetlerinden birisi olan Deyrul Zaferan Manastırı’nı geziyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün Göbeklitepe – Şanlıurfa

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından insanlığın bilinen en eski anıtı olan Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla Göbeklitepe ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Göbeklitepe ziyareti sonrası Şanlıurfa merkezine geri dönüyoruz. Ardından Urfa Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesi’nde bölgenin tarihi geçmişini gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz yöresel eğlence Urfa Sıra Gecesi’ne ekstra olarak katılabilirler.

Gün Harran – Urfa – Dönüş Yolculuğu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Urfa’ya bağlı ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a hareket ediyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasındadır. Harran gezimizin ardından Urfa merkeze dönüyoruz. Varışımızla birlikte turumuza başlıyoruz. Balıklıgöl, Aynzeliha gölü, Hz.İbrahim’in ateşe atıldığı ve ateşe düştüğü yer, Halilurrahman Camisi, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, Mevlidi Halil Camisi, Gümrük Hanı ve Sipahi Çarşılarını geziyoruz. Alışveriş ve kişisel keşifler için rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman sunuyoruz. Ardından uçuşumuz gerçekleştirmek için havalimanına hareket ediyor ve vedalaşıyoruz.

V e e e !!!
Enerjik, çok çok güzel anılarla dolu ve yeni dostlar edinmiş olarak bir başka ELEGANCE Tur etkinliğinde görüşmek dileğiyle vedalaşacağız.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* İstanbul-Ankara YHT Hızlı Tren Biletİ
* Ankara-Diyarbakır Tren Bileti
* Urfa-İstanbul Uçak Bileti
* Bölgedeki Ulaşımlar

* 2 Gece Konaklama              
* 1 Akşam Yemeği
* 2 Sabah Kahvaltısı

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Öğle Yemekleri
* Kişisel Harcamalar
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Urfa’da Akşam Yemeği

* İlk Gün Sabah Kahvaltısı                          
 

Fiyat Tablosu

Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
30 Kasım 2021 - 03 Aralık 2021
1599.00 0.00 0.00 Ücretsiz 0.00 Ücretsiz

Fotoğraflar

Genel Şartlar

Tur Hakkında

KALKIŞ YERLERİ

05.30 – Söğütlüçeşme YHT Gar Önü