Batı Karadeniz (Safranbolu - Amasra) Safran Hasatı Turu

Batı Karadeniz (Safranbolu - Amasra) Safran Hasatı Turu

İstanbul Çıkışlı 2 GÜN 1 GECE 05 Kasım 2021 - arası 0 tur

ELEGANCE TUR FARKI İLE

Safranbolu Amasra Turu

 

05 - 07 Kasım 2021 

 

 

Tur Programı

Gün CUMARTESİ: CAM SEYİR TERASI - SAFRANBOLU – YÖRÜKKÖYÜ – HIDIRLIK TEPESİ

Belirlenen noktalardan aldığımız misafirlerimiz ile Profeyonel rehberimizin anlatımları eşliğindeSafranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından kahvaltı alacağımız yerde rehberimizle buluşuyoruz. Hava sartları elveririse Bulak Mencilis Magarası’nı ziyaret edecegiz Ardından Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras ( Cam Seyir Terası) ziyaret ediyoruz. Kanyonun en görsel noktasına hakim kurulan Kristal Teras, eşsiz doğa harikası Tokatlı Kanyonu manzarasını bize sunmaktadır. (EKSTRA) .Gezi tarihimiz Safran Çiçegi hasat zamanına denk geldiği için Safran Çiçeği Hasati izlemek üzere kanyondan ayrılıyoruz ve önceden izin aldığımız safran tarlasına gidiyoruz.

Ögle yemeğimizi yöresel lezzetler tadacağımız restauratımızda alıyoruz (ücrete dahil) Yemekten sonra bir dönemler Bektaşilerin yaşadığı Yörük Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Yörük Köyü’nde hala bir yörük ailesinin yaşadığı Sipahioğlu Konağı ve köy çamaşırhanesini ilgi çekecek.Yörük Köyü’ne yapacağımız ziyaret sonrası kısa bir yolculuk ile Safranbolu’ya geçiyoruz. Safranbolu’da ilk durağımız Hıdırlık Tepesi, Safranbolu’ya hâkim bu tepede Safranbolu’nun genel durumu, konumu, planlaması ve evlerin imarı konusunda bilgi aldıktan sonra şehir merkezine iniyoruz. Keyifli bir yürüyüşle Cinci Hanı, köylü pazarı, Safranbolu evlerinin en güzel örneklerinden Kaymakamlar Evi’ni ziyaret ettikten sonra Sonra İzzet Paşa Cami ziyareti ve Yemeniciler Arastasını geziyor, Safranbolu lokumu ve lokum imalatı hakkında slayt sunumunun ardından serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Safranbolu'da otelimizde

Gün PAZAR: AMASRA - AMASRA KALESİ- KEMERE KÖPRÜSÜ- ÇEKİCİLER ÇARŞISI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Amasra'ya doğru hareket ediyoruz. Önce Kemere Köprüsü, sonra Sormagir i ziyaret ediyoruz. Amasra’nın yukarıdan ve çok yakın bir şekilde görüldüğü Bakacak Tepesi’nde manzaranın güzelliğinden dolayı fotoğraf çekme molası veriyoruz. Daha sonra Amasra Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kemere Köprüsü’nden geçip Sormagir Kalesini ziyaret ettikten sonra, hala Cuma günleri Kılıçlı Hutbe verilen Fatih Cami ziyareti ve Kale duvarlarını ve günümüze kalan Ceneviz armalarını göreceğimiz kısa bir yürüyüşten sonra Meşhur Amasra Salatası ve Balığını tatmak üzere öğle yemeği alıyoruz.(Ekstra)

Çekiciler Çarşısı ve Galla Pazarında alışveriş için serbest zamandan sonra İstanbul için Devrek üzerinden yola çıkıyoruz.

Akşam saatlerinde İstanbul’da oluyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bir sonraki Elegance Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

 • Ulaşım ve tüm çevre gezileri
 • Araç içindeki ikramlar
 • 1 gece otel konaklaması
 • 1 sabah kahvaltısı
 • 1 Öğle yemeği( Öğle yemeği-Safranbolu [ Az çorba, sebzeli etli güveç, ıspanaklı- kıymalı Safranbolu pidesi, safranlı pilav, tereyağlı piruhi, ev baklavası, içecek ( Ayran veya kola veya kızılcık şerbeti ) dahildir.
 • 1 akşam yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Otopark ücretleri
 • Yerel Rehberlik Hizmetleri (2 gün)

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • Öğle yemeği-Amasra Her gün taze tutulan balıklardan üç çeşit( Mezgit, İstavrit Hamsi tava) Amasra salatası, Bartın Tahin Helvası. İçecek ( cola, fanta, su, maden suyu)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Özel harcamalar
 • Müze ören yeri girişleri

Fiyat Tablosu

Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
05 Kasım 2021 - 07 Kasım 2021
499.99
399.99
723.75
579.00
0.00
0.00
Ücretsiz 0.00
0.00
Ücretsiz

Fotoğraflar

Genel Şartlar

Tur Hakkında