Kıbrıs Turu

Kıbrıs Turu YURT İÇİ TURLAR

İstanbul Çıkışlı 4 gün 3 gece 12 Aralık 2021 - 30 Ocak 2022 arası 2 tur

TURUMUZA TÜRKİYENİN HER YERİNDEN KATILIM SAĞLAYABİLİRSİNİZ

DİĞER İLLERDEN UÇUŞ BİLGİLERİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ

Tur Programı

Gün İstanbul’dan Hareket – Kıbrıs – Lefkoşa – Girne – Otele Yerleşme

Sabah Sabiha Gökçen Havalimanında buluşmamızın ardından uçuş için gerekli check-in ve bagaj işlemleri sonrası Pegasus Havayolları'nın tarifeli seferi ile Kıbrıs'a hareket ediyoruz. Bölgeye varışımızın ardından bizleri bekleyen aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Tüm gün serbest zaman ve otel hizmetlerinden yararlanma imkanı sunuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün Lefkoşa – Boğaz Şehitliği – Barbarlık Müzesi – Yeşil Hat – Ledra Palas – Girne Kapısı – Gazimağusa – St Barnabas Müzesi – Mağusa Kalesi – Venedik Surları – Namık Kemal Zindanı

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Lefkoşa ve Gazimağusa Turu için Lefkoşa’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Lefkoşa'da; Boğaz Şehitliği, Barbarlık Müzesi, panoramik olarak Yeşil Hat, Ledra Palas Otel ve Sınır Kapısı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Tarihi Girne Kapısını görüyoruz. Ardından Gazimağusa'ya hareket ediyoruz. St.Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesi, Mağusa Kalesi ve Venedik Surları gezilmesinin ardından Kale içinde öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Gezimize Lala Mustafa Paşa Cami eski adıyla St. Nicola Katedrali ile devam ediyoruz. Namık Kemal Zindanı ve panoramik olarak Yasak Kent gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün Girne – Bellapais Manastırı – Karaoğlan Şehitliği – Çıkarma Plajı – Mavi Köşk – Girne Kalesi – Yat Limanı

Sabah otelde alacağımız kahvaltımız sonrası Girne Turumuza başlıyoruz. İlk olarak Bellapais Manastırı, Karaoğlanoğlu Şehitliği ve Çıkarma Plajı, Mavi Köşk’ü ziyaret ediyoruz. Gezimize M.S.7 yy'dan kalma Bizans kalesi olan ve içindeki Batık Gemi Müzesi'nde tarihin bilinen en eski batığının yer aldığı Girne Kalesi ile devam ediyoruz. Kale ziyaretimizin ardından Yat Limanı gezisi ile turumuza devam ediyoruz. Tarihi Limanı ve Girne çarşısını kapsayan kısa yürüyüş turumuzun ardından alışveriş molası ve serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün Girne’de Serbest Zaman – Dönüş Yolculuğu

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası alışveriş için tam gün serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte buluşma sonrasında havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul’a hareket sonrasında Sabiha Gökçen Havalimanına varışımız ile turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

V e e e !!!
Enerjik, çok çok güzel anılarla dolu ve yeni dostlar edinmiş olarak bir başka ELEGANCE Tur etkinliğinde görüşmek dileğiyle vedalaşacağız.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Gidiş Dönüş Uçak Bileti
* Havaalanı Transferleri ve Ulaşımlar
* Programda Belirtilen Tüm Geziler
* Seçilen Otelde 3 Gece Konaklama
* 3 Sabah Kahvaltısı
* 3 Akşam Yemeği
* Uçuşlarda 20 Kg Bagaj Hakkı
* Tecrübeli Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Tüm Otel ve Şehir Vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Öğle Yemekleri
* Kişisel Harcamalar
* Pcr Testi

Fiyat Tablosu

Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
12 Aralık 2021 - 15 Aralık 2021
2599.00 3199.00 2599.00 Ücretsiz 1999.00 2549.00 ₺
30 Ocak 2022 - 02 Şubat 2022
2599.00 3199.00 2599.00 Ücretsiz 1999.00 2549.00 ₺

Fotoğraflar

Genel Şartlar

Kıbrıs’a giriş yapacak 18 yaş üzeri misafirlerin 6 Eylül 2021 itibarıyla, ülke giriş kriterleri göz önünde bulundurularak, https://adapass.gov.ct.tr adresindeki yolcu formunu doldurmaları istenmektedir. Formu dolduran misafirlerin, oluşturulan AdaPass QR kodu ile adaya giriş yapmalarına izin verilecektir.   Buna ilave olarak Health Pass QR kodlu aşı kartlarının girişte gösterilmesi gerekmektedir. İlgili siteden formu doldurmayan misafirler, Kıbrıs’a giriş yapamayacaklardır. 

Kıbrıs’a giriş yapacak olan 18 yaş üzeri misafirlerin 2 doz Covid-19 aşısı yaptırmış olması ve 2. doz aşılarının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekiyor. 

2. doz Covid-19 aşısının üzerinden 6 ay geçen misafirlerin Kıbrıs’a giriş yapabilmeleri için 3. doz aşılarını yaptırmaları ve 3. doz aşının üzerinden de en az 14 gün geçmiş olması koşulu aranıyor. 

Son 6 ayda Covid-19 geçirmiş olan misafirler, aşı zorunluluğu olmadan Kıbrıs'a giriş yapabilirler. Bu misafirlerin Covid-19 geçirdiğine dair belgeyi havalimanında ibraz etmeleri istenmektedir.  Tüm misafirlerin uçuştan önceki 72 saat içerisinde yapılmış, borkodlu negatif PCR testi sonucunu, havalimanındaki yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir. Kıbrıs Ercan Havalimanı'na inişte, K.K.T.C tarafından tüm misafirlere ücretsiz olarak 2. PCR testi yapılacaktır. Bu testten sonra ortalama 30-45 dk. bekleme süresi bulunuyor. 

0-5 yaş aralığındaki çocuk misafirler için aşı ya da test zorunluluğu bulunmuyor. 6 -18 yaş aralığında olan misafirlerin ise uçuştan önceki son 72 saat içerisinde PCR testi yaptırmış olmaları ve negatif test sonucunu gösteren barkodlu belgeyi havalimanında ibraz etmeleri isteniyor. 

Kıbrıs’tan dönüşlerde çift doz aşı olmamış yetişkin misafirlerin ve 6-18 yaş arası misafirlerin uçuştan önceki 72 saat içerisinde PCR testi yaptırmaları zorunludur. 

Uyarı: Covid-19 tedbirleri kapsamında Kıbrıs’a giriş kuralları K.K.T.C resmi makamları tarafından belirlenmektedir. Kurallar, sıkça güncellenerek değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle misafirlerin en güncel bilgileri, ülkenin resmi otoritelerinin yayımladığı kaynaklardan kontrol etmesi gerekmektedir.

Tur Hakkında