Kapadokya Turu

Kapadokya Turu YURT İÇİ TURLAR

İstanbul Çıkışlı 3 Gün 2 Gece 29 Ekim 2021 - 29 Ekim 2021 arası 1 tur

ELEGANCE TUR Farkı ile

KAPADOKYA TURU

29  - 31 Ekim 2021

KALKIŞ YERLERİ:

28 Ekim, Perşembe

21.30 İncirli (Dilek Pastanesi Önü)

21.45 Fındıkzade (Elegance Tur Ofis Önü)

22.00 Mecidiyeköy (Yapı Kredi Önü)

22.15 Kadıköy (Evlendirme Dairesi Önü)

22.30 Kartal Köprüsü

22.45 Pendik Köprüsü

23.00 Gebze Center

23.30 İzmit Halkevi Karşısı

00.00 Sakarya Alpet Benzinlik (Terminal Sapağı)

03.15 Ankara (Armada AVM Önü)

Tur Programı

Gün Ankara - Tuz Gölü - Aksaray - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Yeraltı Şehri - Nevşehir - Paşabağ - Dervent Vadisi - Ürgüp - Şarap Mahzenleri

Aşağıda belirtilen duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra Tuz Gölü’ne gidiyoruz.  Daha sonra kahvaltımızı almak üzere Aksaray’a doğru ilerliyoruz. Kahvaltı molasının ardından rehberimizle Ihlara Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Ihlara vadisinde rehberimizin anlatımları ile ilk Hristiyanlardan kalma klişeleri geziyoruz daha sonra vadi boyunca fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Vadi boyunca yapacağımız yürüyüş sonrası bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben, bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Çardak Köyü üzerinden Göreme'ye götürecek. Öğle yemeğimizin ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağ mevkii olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben hayaller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.

Gün Balon Turu - Uç hisar Kalesi - Çavuşin Ören Yeri - Güvercinlik Vadisi - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Avanos – Halı Atölyesi - Onyx Taş Atölyesi - Türk Gecesi

Balon'a katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz(Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi ve rezervasyonu acentemizden alabilirsiniz.

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün ilk fotoğraf molası Uçhisar kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Güvercinlik Vadisi'ne hâkim bir nokta olan ve muhteşem bir manzaraya sahip Salkım Tepesi’ne gidiyoruz.  Burada verilen fotoğraf molamızın ardından Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Türkiye'nin dört bir yöresine ait halıların sergilendiği Halı atölyesine gidiyoruz. Burada Türk el halıları hakkında verilen bilgiler sonrasında Çavuşin Ören yerine gidiyoruz. Sit alanı ilan edildikten sonra boşaltılan bu tarihi kasabada dolaşırken eski insanların yaşadıkları mağara taş evler ilginizi çekecek. Verilen fotoğraf molaları, yapılan anlatımlar ardından bu güzel kasabadan ayrılarak yöresel ürünleri de bulabileceğiniz özellikle sütte kavrulmuş kabak çekirdeği bulabileceğiniz alışveriş molası sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.) 

Gün Mustafa Paşa - Hacı Bektaş-ı Veli - Elmadağ - Ankara - İzmit – İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, günümüzün ilk durağı eski bir Rum köyü olan Sinassos - Mustafapaşa olacak. Burada verilen serbest zamanda Eleni - Constantinus kilisesini görebilir, eski sokaklarında yürüyüş yapıp birbirinden ilginç yöresel taş işçiliğinin en güzel örneklerini görebileceğiniz bu kasabadan sonra yeterli zaman olmasına bağlı   olarak Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Elmadağ üzerinden Ankara, Bolu üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

 

V e e e !!!

Enerjik, çok çok güzel anılarla dolu ve yeni dostlar edinmiş olarak bir başka

ELEGANCE Tur etkinlinde görüşmek dileğiyle vedalaşacağız.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Konforlu Araç ile Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Acente Yetkilisi Katılımı
 • TÜRSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Ekstra Organizasyonlar
 • Balon Turu
 • Balon İzleme Turu
 • Müze, Ören, Milli Park vb. Giriş Ücretleri
 • ATV, At Safari ve Jeep Safari Turları

Fiyat Tablosu

Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
29 Ekim 2021 - 31 Ekim 2021
1153.84
750.00
1538.46
1000.00
1153.84
750.00
Ücretsiz 868.75
564.69
868.75 ₺
564.69 ₺

Fotoğraflar

Genel Şartlar

Tur Hakkında