Gap Turu ( Uçaklı )

Gap Turu ( Uçaklı ) YURT İÇİ TURLAR

İstanbul Çıkışlı 5 Gün 4 Gece 06 Ekim 2021 - 06 Ekim 2021 arası 1 tur

ELEGANCE TUR Farkı ile

 GAP TURU (Uçaklı)

06-10 EKİM 2021

5 Gün 4 Gece 

Tur Programı

Gün İSTANBUL-ANTAKYA-GAZİANTEP

Sabiha Gökçen İç Hatlar Terminali’nde saat 07.30’da buluşma. Pegasus Havayoları Saat 09.00 PC 2130 uçağımız ile Antakya’ya hareket. Antakya Havaalanında bizi bekleyen transfer aracımız ile buluşuyoruz eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri'nin kıyısında kurulan Antakya turumuza başlıyoruz. Antakya'da ki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye den çıkartılan mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Tahtacılar Çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı da serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında İlk Hıristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz. Sonrasında Antakya sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde  gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi-ni görüp Tarihi Antakya Evlerini gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesine gidiyoruz (Kilise tadilatta olduğundan anlatımlarımızı dışarıda gerçekleştireceğiz). Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek, Kilise gezimiz sonrasında Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon'un Aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezine geçerek, Gaziantep Kalesini panoramik olarak görüyor ve Tahmis Kahvesi, Elmacı Pazarı, arastalar ve kastelleri Antep’in tarihi çarşısına geçiyoruz. Bu bölgedeki gezilerimizi takiben Otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Gaziantep otelimizde.

Gün GAZİANTEP – ADIYAMAN – NEMRUT

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Gaziantep’ ten ayrılarak Birecik’e geçiyoruz. İlk nesli tükenme tehlikesi bulunan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı Kelaynak üretim merkezini geziyor ve Fırat nehrini fotoğraflıyoruz. Sonrasında Güneydoğunun gizli cenneti olarak anılan ve Birecik barajının yapımı sonrasında önemli bir bölümü sular altında kalmış bulunan Halfeti yerleşimini görüyor ve tekne turumuza başlıyoruz. Halfeti tekne turumuz esnasında Rum Kaleyi, ve Savaşan köyünü görerek tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra gövde büyüklüğü ve su tutma kapasitesi bakımından Avrupa ve Türkiye’nin en büyük barajı olan Atatürk barajını seyir terasından görüyor ve baraj yapımı esnasında hayatını kaybedenler için yapılan anıtı ziyaret ettikten sonra Adıyaman kent merkezinde bulunan otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından öğle yemeğimizi alıyor ve Nemrut Dağı Milli Parkı gezimiz için minibüslere binerek yola koyuluyoruz. (Nemrut turu özel minibüslerle ulaşım ekstra 60 TL olarak dileyen misafirlerimiz katılabilir). İlk olarak Karakuş Tümülüsünü geziyor ve rehberimizden Kommagene Krallığı ile ilgili bilgileri alıyoruz. Sonrasında sütunlu Roma dönemi köprülerinin dünyadaki en eski örneği olan, Septimus Severius köprüsünü ( Cendere Köprüsü )görüyoruz. Bir sonraki durak noktamız 2100m yükseklikte bulunan Nemrut dağı tümülüsü oluyor. I.Antiochos Theos’a ait olan Tümülüs etrafında Doğu ve Batı teraslarını rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyor ve devasa heykeller ile süslenmiş bu muhteşem zirvede gün batımını görerek otelimize dönüyoruz. 

Gün HALFETİ – ŞANLIURFA –HARRAN – SIRA GECESİ

Sabah kahvaltı sonrası ekstra Halfeti Tekne Turu ( 25 TL) için Halfeti’ye gidiyoruz. Halfeti tekne turumuz esnasında Rum Kaleyi, ve Savaşan köyünü görerek tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Daha sonra Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a

 

geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında öğle yemeği için Şanlıurfa merkezde serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği sonrası Balıklıgöl gezimizde İbrahim peygamberin doğduğuna inanılan mağara ve ateşe atıldığı yer olarak kabul edilen noktaları görüyoruz ve akşam ekstra olarak düzenlenecek Sıra Gecesi organizasyonuna katılıyoruz. (Sıra gecesi katılım ücreti 80 TL’dir. Menü: Çiğ Köfte, Tatlı, Çay, Meyva).

Gün GÖBEKLİTEPE – MARDİN

Otelde alacağımız erken sabah kahvaltı sonrası Göbeklitepe’ye gidiyoruz ve insan eliyle yapılmış en eski yapıları rehberimizin anlatımları eşliğinde yerinde görüyoruz. Ardından Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binasını ve Şehidiye Camiini görerek, Tarihi Çarşılar, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyerek, şu anda restorasyonda olan 11.yy da yapıldığını tahmin edilen Ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Buradan Şeyh Çabuk Camii Müsaitlik durumuna göre, Süryani cemaatinin Dünyadaki en önemli merkezlerinden biri Dayrülzaferan Manastırını geziyoruz. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımıye Medresesi'ni gezdikten sonra otelimize geçiyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün MARDİN – MİDYAT – DİYARBAKIR - İSTANBUL

Otelde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından, Midyat merkeze geliyoruz. Burada birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi’ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğinizi ve alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alışveriş sonrası Midyat’tan Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır’a varışımızın ardından ilk durağımız İslam’ın 5.Haremi şerifi olan Diyarbakır Ulu Cami. 500 yıllık Dört ayaklı minare ile gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ardından Çin Seddinden sonra dünyanın en uzun surları olan Diyarbakır surlarını gezip burada Diyarbakır’ın eşsiz manzarasını fotoğrafladıktan sonra Diyarbakır'ın Osmanlılar tarafından alınmasından sonra Sokollu Mehmet Paşa'nın oğlu Vezirzade Hasan Paşa tarafından yaptırılmış ve uzun yıllar önemli bir tüccar hanı olarak kullanılmış olan Hasan Paşa Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mimarisi ve iç yapısı ile Diyarbakır'da mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri olan Kervansarayı ziyaret ediyoruz. Yapımına 1521 yılında başlanmış ve 1527 yılında bitirilmiştir. Han 72 oda, 17 dükkan ve 800 deve alabilecek kapasitede bir ahırdan oluşuyor. Rehberimizin anlatımlarından sonra Dicle nehrinin iki yakasını birbirine bağlayan Mervaniler devrinde Diyarbakır hükümdarı Nizamüddevle Nasr tarafından 1065 tarihinde yaptırılan 10 Gözlü Köprüyü ziyaret ediyoruz. Günümüzde halen kullanılan köprü üzerinde fotoğraf molası verdikten sonra, Diyarbakır sokaklarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin tavsiye edeceği yöresel ürünlerden dilediğimizi aldıktan sonra Pegasus Havayolları PC 2385 saat 20.30 İstanbul uçuşumuza başlamak üzere Diyarbakır Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. İstanbul’a varışımızın ardında bir başka Elegance Tur organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

 

 

V e e e !!!

Enerjik, çok çok güzel anılarla dolu ve yeni dostlar edinmiş olarak bir başka

ELEGANCE Tur etkinlinde görüşmek dileğiyle vedalaşacağız.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • SAW/HTY – DIY/SAW Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
  (Kayıt esnasında uçak biletindeki değişiklikler ayrıca yansıtılacaktır)
 • Çevre Gezileri
 • 4 Gece Konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Acente Yetkilisi Katılımı
 • TÜRSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Öğle Yemekleri
 •  Tüm Kişisel Harcamalar
 •  Müze, Ören, Milli Park Vb. Giriş Ücretleri
 •  İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 •  Nemrut Dağı Shutle Ücreti (60 TL)
 •  Halfeti Tekne Turu Ücreti (25 Tl)
 •  Şanlıurfa’da Sıra Gecesi

Fiyat Tablosu

Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
06 Ekim 2021 - 10 Ekim 2021
06-10 Ekim 2021
2998.75
2399.00
3686.25
2949.00
2998.75
2399.00
123.75 ₺
99.00 ₺
1373.75
1099.00
2373.75 ₺
1899.00 ₺

Fotoğraflar

Genel Şartlar

Tur Hakkında

*Merkez Bankası Günlük Kuru baz alınmıştır.