FAVORİ İTALYA TURU

FAVORİ İTALYA TURU YURT DIŞI TURLAR

İstanbul Çıkışlı 7 Gece 8 Gün 06 Ekim 2022 - arası 0 tur

FAVORİ İTALYA TURU

 

Sirmione – Venedik (1) – Floransa (1) – Roma (2) –

Pisa (1) – Cenova (1) – Milano (1)

 

                                     Pegasus Tarifeli Seferi ile… (Tüm Türkiye den ve Kıbrıs tan Bağlantı İmkânı)

Tur Programı

Gün İSTANBUL – BERGAMO – SİRMİONE – (Verona Turu) – VENEDİK

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bilet, bagaj teslim ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları‘nın PC1211 sefer sayılı uçuşu ile 10:40da Bergamoya uçuyoruz. Yerel saat ile 11:35de Bergamo Havalimanı‘na varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Sirmioneye doğru hareket ediyoruz. Tarihi 13. YYa dayanan Scaligero Kalesi ile bizi karşılayan Garda Gölü’nün incisi Sirmionede gerçekleştireceğimiz panoramik gezi esnasında Orta Çağ sokaklarıyla turistlerin ilgi odağı olmuş kasabanın begonvillerle kaplı binalarını ve evlerini görecek, etrafı saran limon ağaçlarının kokusu eşliğinde keyifli bir gezi gerçekleştireceğiz. Sirmionede gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında Venedike hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Verona Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Verona, aynı zamanda Colosseumdan sonra İtalyanın en büyük ikinci amfi tiyatrosuna ev sahipliği yapmaktadır. Ünlü İngiliz yazar Shakespearein kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo ve Julietin kahramanlarının evlerini de göreceğimiz romantik Verona turumuzun ardından Venedik bölgesi otelimize transfer.

Gün (Venedik Şaheserleri & Saklı Venedik Yürüyüş Turu) – (Gondol Turu) – FLORANSA

Sabah kahvaltısı ve çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Venedik Şaheserleri ve Saklı Venedik Yürüyüş Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Venedikte gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında, taş ve mermerden inşa edilerek sütunları İstanbuldan getirilen San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, ihtişam ve güç sembolü olarak tasarlanan ve kullanılan Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Tövbe Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi gibi başlıca ikonik yapıtları görecek, ardından köprüler ile birbirine bağlanan ve dar kanallar boyu uzanan Venedik sokaklarında keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Tur bitiminde verilecek serbest zaman diliminde arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak Gondol Turuna (25 Euro) katılarak Venedik in sokaklarını ve kanallarını tarihi ve turistik gondollarla gezmenin keyfini yaşayabilirler. Turumuzun sona ermesiyle birlikte Floransa bölgesindeki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde, Outlet Center’ı ziyaret ediyoruz. Keyifli alışveriş ve kişisel ihtiyaçlar için sunulacak serbest zaman ardından Floransaya varıyoruz. Otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

Gün (Floransa Şaheserleri ve Siena Turu) – ROMA – (Roma Lokal Mahalleler Gece Turu)

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz ve Romaya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Siena Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzun ilk bölümünde Floransaya hareket ediyoruz. Pinokyonun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupanın 4. Büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedralini dışarıdan görme fırsatı bulacağız. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kuran-ı Kerimde de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giottonun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransanın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo nun ünlü Davut Heykelinin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkanlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Floransa gezimiz sonrasında turumuzun ikinci kısmını oluşturan Sienaya varıyoruz. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupanın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Sienada Campo Meydanı ve bu meydana çıkan dar ve tarihi sokaklarda gerçekleştireceğimiz keyifli çevre gezisiyle birlikte turumuzu tamamlıyor Romaya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Roma bölgesindeki otelimize varışımız ardından odaların alınması için serbest zaman. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Roma Lokal Mahalleler Gece Turu (25 Euro) programımıza katılabilirler. Roma halkının arasına karışıp, adeta şehrin birer sakini gibi hissedeceğimiz bu gezimizde, doğallığı ve sadeliğinin yanı sıra kafeleri, küçük aile lokantaları, butikleri, manavları, kasapları ve daha birçok küçük ve şirin dükkanları ile gerçek İtalya havasını yaşayacağımız Trastevere, Piazza Trilussa ve Ponte Sisto bölgeleri görülecek yerler arasındadır. Küçük masalar atılmış, labirenti andıran arka dar sokaklarında yapacağımız yürüyüş turu sonrasında turumuzu tamamlayarak otelimize dönüyoruz.

Gün ROMA – (Roma İkonları & Vatikan & Castel Gandolfo & Nemi Turu) – ROMA

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük Roma İkonları & Vatikan & Nemi & Castel Gandolfo Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuza ilk olarak İtalyanın doğal güzellikleri ile bilinen ve Papanın yazlık sarayına ev sahipliği yapıyor olması ile tanınan, Albano Gölü kıyısında konumlanmış, dini figürler taşıyan arkeolojik eserlere sahip olan Castel Gandolfo kasabası ile başlıyoruz. Castel Gandolfo gezimiz sonrasında bir sonraki durağımız olan Nemiye hareket ediyoruz. Dağ çilekleri ile bilinen ve bu özelliği ile “Çilek Köyü” olarak adlandırılan Nemi, her yıl düzenlenen çilek festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Meydanlara açılan daracık sokakları, büyüleyici göl ve vadi manzarasının havadaki çilek kokusu ile birleştiği Nemide gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve sunulacak kısa serbest zaman ardından turumuza Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin merkezi olan ve yüzölçümü olarak Dünyanın en küçük ülkesi olan Vatikan ile devam ediyoruz. Her yıl binlerce Katolikin ibadet için geldikleri ve toplandıkları, özel günlerde ise Papanın makamından dışarı çıkarak halkı selamladığı, 284 sütun ve sütunlarda 140 azizin heykelleri ile Dünyanın en büyük katedrali olan San Pietro Katedralinin yer aldığı San Pietro Meydanı‘nda (Aziz Petrus Meydanı) vereceğimiz serbest zaman (İsteğe bağlı Müze giriş ücreti 17 euro) ardından Urbs aput mundi yani Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesansa uzanan farklı stillerdeki binalarıyla Roma ve ikonlarında sizi tarihi bir yolculuğuna çıkarıyoruz. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyetine şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Romada önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Romaya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Castel Sant Angelo – Melekler Şatosu, Navona Meydanı, Piazza di Pietra, Pantheon, Piazza del Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.

Gün ROMA – (Orvieto & San Gimignano Turu) – PİSA

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Pisa ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Orvieto & San Gimignano Turu (45 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak, gotik ve barok eserleri, katedrali ve şarap mahzenleri ile ünlü Orvieto Ortaçağ kasabasını ziyaret edecek ve “Şahin Tepesi” olarak da adlandırılan Orvietoya çıkacak ve manzaranın tadına varacağız. Orvieto gezimiz sonrasında turumuzda ikinci ziyaret noktamız olan San Gimignanoya ulaşıyoruz. Orta Çağ mimarisini ve görünüşünü günümüze kadar korumuş olması sebebiyle UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ne kendine yer bulan San Gimignano, savaşlar ve doğal afetler neticesinde 76 adet kuleden ayakta kalmayı başaran 14 mimari harikası kule sayesinde Güzel Kuleler Kasabası” olarak da bilinmektedir. San Gimignanonun, adeta zamanın durduğu ve ziyaretçilerini Orta Çağ dönemine bir zaman yolculuğuna çıkmış hissi uyandıran ve her biri kasaba meydanına açılan dar sokaklarında, 14 ihtişamlı kuleyi panoramik olarak görebileceğimiz meydanlarında gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ardından turumuzu tamamlayarak Pisaya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Pisaya varışımız sonrasında gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Dünyaca ünlü Pisa Kulesini görüp fotoğraflayacağımız kısa serbest zaman ardından Pisa bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

Gün PİSA – (Lucca Turu) – CENOVA – (Monaco ve Monte Carlo Akşamları Turu)

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Cenovaya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Lucca Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. 1987 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesine alınan, Rönesans döneminden kalma surları ve mimarisi ile dikkat çeken 43 adet kilisesi ile ünlü Lucca, tarih, sanat ve mimari şehri olarak anılmaktadır. Birçok caddesi araç trafiğine kapalı olan ve bisiklet kullanımının sıklıkla tercih edildiği Luccanın pastane, fırın ve dükkanlarla dolu cadde ve sokaklarında yapacağımız çevre gezisi esnasında ünlü besteci Puccininin ilk defa org çaldığı San Michele Kilisesini, 14. YY dan kalma Guinigi Kilisesini, Teatro Meydanı’nı ve Piazza Napoleone Meydanı‘nı panoramik olarak göreceğiz. Turumuzun ardından Cenovaya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Cenova bölgesindeki otelimize varışımızla birlikte odaların alınması için serbest zaman. Akşamüzeri saatlerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Monaco ve Monte Carlo Akşamları Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Monaco Prensliğine varacak, saray ve çevresini gezdikten sonra Monte Carloya geçeceğiz. Akşam lüks ve ihtişamın odak noktası olan Monte Carloda sunacağımız keyifli serbest zaman ardından Cenova bölgesindeki otelimize dönüyoruz.

Gün CENOVA – (Portofino Turu) – MİLANO

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından, tarihte Ceneviz Devleti ne başkentlik yapan Kristof Kolombun doğum yeri olması ile ünlü liman kenti Genovanın liman bölgesinde sunulacak fotoğraf molası ardından Milanoya doğru yola çıkıyoruz. Milanoya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Portofino Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. İlk olarak varacağımız Santa Margarita veya Rapallo limanlarından toplu taşıma araçları ile Portofinoya varıyoruz. Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Portofino turumuz sonrasında Milanoya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Avrupanın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ile öne çıkıyor. İtalyanın iş ve finans başkenti olarak tanınsa da alışveriş ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milanoda yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, Porta Romano başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Milano bölgesi otelimize transfer ve serbest zaman.

Gün BERGAMO – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından, İstanbul’a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Bergamo Havalimanı‘na hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yolları‘nın PC1212 sefer sayılı uçuşu ile 12:30’da gerçekleşecek uçuş sonrası TSİ 17:05’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Bergamo HL – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3 yıldızlı uzak otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Sirmione, Pisa, Cenova ve Milano panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Şehir giriş ücretleri ve lokal rehberlik hizmetleri
 • Profesyonel İstyatur Türkçe rehberlik hizmetleri
 •  TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

 

 

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli (140 Euro)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (150 TL)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • İç hat bağlantı uçak bileti,
 • Portofino da (isteğe bağlı) özel tekne ile transferler (15 Euro)
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 1€- 3€ arası değişen vergilerdir)
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • İsteğe Bağlı İptal & İade Güvencesi (25 Euro)
 • Yerel otoriteler tarafından talep edilmesi halinde Covid-19 PCR testleri

 

 

 

Avantajlı Ekstra Tur -A- Paketi : 205 Euro yerine 150 Euro

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Verona Turu (35 Euro)
 • Orvieto & San Gimignano Turu (45 Euro)
 • Lucca Turu (35 Euro)
 • Portofino Turu (35 Euro)
 • Floransa Şaheserleri ve Siena Turu (55 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası 25 Euro indirimlidir)

 

 

Avantajlı Ekstra Tur -B- Paketi : 325 Euro yerine 250 Euro

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Verona Turu (35 Euro)
 • Orvieto & San Gimignano Turu (45 Euro)
 • Lucca Turu (35 Euro)
 • Portofino Turu (35 Euro)
 • Floransa Şaheserleri ve Siena Turu (55 Euro)
 • Venedik Şaheserleri ve Saklı Venedik Yürüyüş Turu (55 Euro)
 • Roma İkonları & Nemi & Castel Gandolfo Turu (65 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası 50 Euro indirimlidir)

 

 

       

Fiyat Tablosu

Fotoğraflar

Genel Şartlar

 1. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Elegance Tur  gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Elegance Tur ’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Elegance Tur ’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Elegance Tur  tarafından iptal edilmesi durumunda Elegance Tur ’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Elegance Tur  sorumlu tutulamaz.
 3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Elegance Tur  iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

 

İptal ve değişiklik

 1. Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Elegance Tur ’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Elegance Tur  ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

 

Rehberlik Hizmetleri ve Programda Belirtilen Turlar

 

 1. Programda belirtilen günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Programda belirtilen turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
 2. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Elegance Tur  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 3. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya programda belirtilen turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 4. İsteğe bağlı ekstra turların düzenlenmesi için, en az 15 kişi katılım şartı aranmaktadır.

 

Uçuşlar Hakkında

 

 1. Elegance Tur  hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
 2. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Elegance Tur , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 3. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
 4. Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
 5. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 6. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
 7. Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Elegance Tur  sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 8. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Elegance Tur ’un sorumluluğunda değildir.
 9. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
 10. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

 

Diğer Hususlar

 1. Elegance Tur  misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Elegance Tur ’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
 2. Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Elegance Tur  tarafından bildirilecektir.
 3. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Elegance Tur  tarafından bilgi verilecektir.
 4. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 5. Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
 6. Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
 7. Elegance Tur  tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Elegance Tur  tarafından garanti edilemez.
 8. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 9. Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
 10. Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
 11. Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
 12. Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
 13. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 14. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 15. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 16. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
 17. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 18. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 19. Elegance Tur  zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 20. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Elegance Tur  sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 21. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
 22. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Elegance Tur ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

 

Vize ve Pasaport

 1. T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
  Elegance Tur  misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Elegance Tur `un hiçbir sorumluluğu yoktur. Elegance Tur  sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Elegance Tur ’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 2. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak  listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
 3. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Elegance Tur  aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 4. Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 5. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Elegance Tur  sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 6. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Elegance Tur  sorumlu olmayacaktır.
 7. Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
 8. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 9. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 10. İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
 11. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Notlar

Avantajlı Ekstra Tur -A- Paketi : 205 Euro yerine 150 Euro

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Verona Turu (35 Euro)
 • Orvieto & San Gimignano Turu (45 Euro)
 • Lucca Turu (35 Euro)
 • Portofino Turu (35 Euro)
 • Floransa Şaheserleri ve Siena Turu (55 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası 25 Euro indirimlidir)

 

 

Avantajlı Ekstra Tur -B- Paketi : 325 Euro yerine 250 Euro

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Verona Turu (35 Euro)
 • Orvieto & San Gimignano Turu (45 Euro)
 • Lucca Turu (35 Euro)
 • Portofino Turu (35 Euro)
 • Floransa Şaheserleri ve Siena Turu (55 Euro)
 • Venedik Şaheserleri ve Saklı Venedik Yürüyüş Turu (55 Euro)
 • Roma İkonları & Nemi & Castel Gandolfo Turu (65 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası 50 Euro indirimlidir)

Tur Hakkında

Kişi Başı Fiyatı 469.00 *Merkez Bankası Günlük Kuru baz alınmıştır. 14803.99 TL