Doğu Ekspresi Kars Turu ( İzmir Çıkışlı)

Doğu Ekspresi Kars Turu ( İzmir Çıkışlı) YURT İÇİ TURLAR

İzmir Çıkışlı 4 Gece 5 Gün 22 Ocak 2022 - 22 Ocak 2022 arası 2 tur

ERZURUM - KARS

Çıldır Gölü - Ani Harabeleri

Sarıkamış - Üç Kümbetler - Çifte Minareli Medrese

Doğu Ekspresi İle Gidiş
İster Uçakla Dönüş – İster Trenle Dönüş

22 Ocak 2022

İZMİR’DEN İZMİR’E

Tur Programı

Gün İZMİR - ANKARA -KARS

Elegance Tur farkıyla İzmir’den Doğu Ekspresi Kars Erzurum turumuza katılacak misafirlerimizi yukarıdaki noktalardan aldıktan sonra Turgutlu – Salihli üzerinden Ankara’ya hareket ediyoruz. Ankara’ya varışımızda Doğu Ekspresi treninin kalkışına kadar 2 saat serbest zamanımız olacak. Doğu Ekspresi turumuza başlamak için akşam saat 17.20’de Ankara Tren Garı’nda buluşuyoruz. Saat 17:55 itibariyle unutulmaz Tren yolculuğumuz başlıyor.

Gün TRENDE SEYİR - ERZURUM

20 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu tren yolculuğumuz sonunda Erzurum’a 16:30’da varış ve otelimize transfer. Odalarımızı alıp kısa bir mola veriyoruz ve sonrasında rehberimizin anlatımlarıyla Üç Kümbetler, Çift Minareli Medrese ve Taşhan’ı görüp meşhur cağ kebabı yemek için rehberimizin önereceği restoranta gidiyoruz. Akşam yemeğimiz sonrasında geceleme otelimizde.

 

Gün SARIKAMIŞ – SARIKAMIŞ ŞEHİTLİK ANITI - KATHERİNA KÖŞKÜ – KARS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonra Erzurum merkezinde alışveriş için serbest zaman verip Sarıkamış’a doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde soğuktan donan Osmanlı askerleri Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Buradan Sarıkamış kayak merkezine gitmek için araçlarımıza biniyoruz. Kayak merkezinde telesiyejlerle zirveye çıkacağız. Katılmak istemeyen misafirlerimiz Sarıkamış dağı eteklerindeki otel lobisinde bekleyebilirler. Karlar içerisinde geçireceğimiz harika anlar sonrasında Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Kars’ta; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, On iki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'ni geziyoruz şehir turu sırasında öğle yemeğimiz yöresel bir restaurantta (Ekstra). Öğle yemeği sonrası Kanlı Tabya Müzesi’ne gidiyoruz. Kazım Karabekir’in Vagonu’nu da rehberimizin anlatımlarıyla gezerek otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 

 

Gün ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ - KARS

Erken kahvaltıdan sonra rehberimiz eşliğinde Ani Harabelerine doğru hareket ediyoruz.  Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de rehberimizin anlatımlarıyla gezeceğiz. Daha sonra üstü tamamen buz tutan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde kızak yapmak, kar motoru kullanmak isteyenler için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra öğle yemeği için göl kenarında ki restaurantta bizler için hazırlanmış masalara geçiyoruz. Menü de eşsiz lezzeti ile Sarı Sazan Balığı var (Ekstra ).

Serbest zaman sonrası gravyer peyniri, Kars Kaşarı ve Kafkas balı tadımı ve alışveriş için Kars şehir merkezine dönüyoruz. Alışveriş sonrası otelimizde kısa bir mola veriyoruz ve anlaşmalı restoranımızda akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Kafkas Dansları gösterisini izlemek üzere “Kars Sahne”ye gidiyoruz. Eğlence sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde

Gün KARS – İZMİR // ANKARA – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası tren ile dönmek isteyen misafirlerimizi Kars Gar’ına bırakıyoruz. Doğu Ekspresi yolculuğunu bu defa Ankara yönünde yeniden yaşayıp Ankara’ya ulaşıyoruz.
Kars – İzmir, Sun Express 12:45 uçuşu ile İzmir’e dönmek isteyen misafirlerimizi ise Kars Harakani Havalimanı’na bırakıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle başka turlarımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama 3 Gece  
 • Otelde ya da Anlaşmalı Restoranda Alınacak 2 Akşam Yemeği  
 • İzmir – Ankara Otobüsle Ulaşım
 • Ankara- Kars Doğu Ekspresi Tren Bileti
 • Kars-İzmir, Sun Ekspres Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Kars Tren Garı/ Hotel / Kars Tren Garı Transferleri, Çevre Gezileri
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Erzurum’da alınacak olan Cağ Kebaplı Akşam Yemeğii
 • Programda Dahil Olarak Belirtilmeyen Tüm Öğle Ve Akşam Yemekleri
 • T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı'na Bağlı Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
 • Kafkas Dansı Gösterisi – 75 TL
 • Kişisel Harcamalar.
 • Doğu Ekspresinde Yapılacak Tüm Harcamalar.
 • Telesiyej Kullanımı. 

Fiyat Tablosu

Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
22 Ocak 2022 - 26 Ocak 2022
Tren Gidiş Uçak Dönüş(İzmir)
2499.99
1999.99
2938.74
2350.99
0.00
0.00
Ücretsiz 0.00
0.00
Ücretsiz
22 Ocak 2022 - 26 Ocak 2022
Tren Gidiş Tren Dönüş(Ankara)
2249.99
1799.99
2688.74
2150.99
0.00
0.00
Ücretsiz 0.00
0.00
Ücretsiz

Fotoğraflar

Genel Şartlar

Tur Hakkında