Fiyat Aralığı
min max
Gece Sayısı
Konseptler
Doğu Anadolu Turları araması için toplam 1 tur bulundu

DOĞU ANADOLU TURU


Doğu Anadolu Turları İle Görülecek Yerler


Doğu Anadolu'nun binlerce yıllık tarihi yapıtları, birbirinden eşsiz manzaraları ve kültürüne has lezzetli mutfağını keşfetmek için Kars Erzurum turu tam da size göre. Rotanız önemli medeniyet ve uygarlıklara ev sahipliği yapmış Erzurum ise kış sporlarının çok yaygın olduğu, Üç Kümbetler'in tarihi yapıları arasındaki Çift Minareli Medresesi ile size keyifli bir tur yaşatacak. 


Ağrı ilini tercih ettiğinizde Osmanlı döneminde yapılan en büyük ve en önemli mimari eser olması yanı sıra Geleneksel Türk Mimari ve Selçuklu Mimarisi biçiminde, tek kubbeli ve kubbesinin 2 farklı renk olmasıyla sizi etkileyecek olan İshak Paşa Sarayı, Ağrı'nın en eski, tarihi ve gelişmiş ilçesi ve yüksek dağlara sahip olan muhteşem görüntüsüyle ilginizi çekecek olan Doğubayazıt, 5137 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek dağı olma özelliğini taşıyan Ağrı Dağı, İzmir çıkışlı Doğu Anadolu Turu size Ağrı yolculuğunuzda görsel şölen sunacak. 

 

Yolculuk rotanızı Erzincan olarak belirlediyseniz, 30 metre yüksekliği ile yazın en sıcak aylarında size serin bir hava katacak olan Gırlevik Şelalesi’ni, Mezopotamya’dan Anadolu’ya geçiş yeri olarak bilinen, içerisinde tarihi noktalar ve arkeolojik alanlarıyla Apçağa Köyü, Erzincan’dan başlayan ve Basra Körfezine kadar uzanan, dünyanın en uzun nehirlerinden biri olma özelliğini taşıyan Fırat Nehri, Dünyanın en büyük kanyonları arasında olmasının yanı sıra doğal güzelliği ile sizi etkileyecek olan Karanlık Kanyon, Anadolu’daki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Erzincan’ın doğal ve tarihi güzellikleri sizi kendine hayran bıraktıracak. 

 

İlk yerleşim zamanı Paleolitik Çağ’a kadar uzanan ve birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Harput, neredeyse her yöresel ürünü bulabileceğiniz Kapalı Çarşı ve aynı çarşının farklı noktasında bulunan ve tarihi el işçiliğinin kalbinin attığı nokta olan Bakırcılar Çarşısı, Elazığ’ın tarihini size en iyi şekilde yansıtacak. 

 

 


Van'da Gezilecek Yerler


Van'da mutlaka görülmesi gereken ve en önemli noktaları Akdamar Adası, Van Gölü, Van Kalesi, Van Kedisi Evi, Muradiye Şelalesi, Hoşap Kalesi, Ulu Camii, Yedi Kilise olarak bilinmektedir. 

 
 

Van Turu Fırsatları Nelerdir?


Yolculuk rotanızı Van turu olarak belirlerseniz öncelikli özelliği tamamen doğal ürünlerden oluşan ve içeriğinde 10'dan fazla çeşit bulunduran Van kahvaltısı ile yolculuğunuza başlamış olacaksınız. Türkiye'de tarihi çağlarda faaliyette bulunan 2 yanardağdan biri olan Nemrut Krater Gölü, sevimli halleri ve renkli gözleriyle sizleri mutlu edecek olan Van Kedisi Evi ziyareti, Ermeniler için kutsal olan ve Türkiye'nin en büyük ikinci adası olma özelliğini taşıyan Akdamar Adası, yaklaşık 2700 yıllık tarihi ile Urartu Ailesi'nin 250 yıl hüküm sürdüğü Van Kalesi, Dünya'nın ve Türkiye'nin en büyük sodalı gölü olma özelliğini taşıyan Van Gölü, adını IV.Murat'tan alan ve çevresinde oluşturduğu bitki örtüsü ile güzel anlar yaşatacak olan Muradiye Şelalesi, İzmir çıkışlı Doğu Anadolu Turu Van'ın tüm özelliklerini keşfetmenize olanak sağlayacak. 

 


Van Gezi Turları Fiyatı


Van gezi turları fiyatları gidilen turun içeriğine ve ayrı olarak yaptığınız organizasyona göre değişiklik göstermektedir. Van gezi turları için ortalama fiyatlar 2300₺ ile 6000₺ arasında değişkenlik göstermektedir. 

 


Kemaliye Turu Ne Vadediyor?


Tarihi Bizans dönemine kadar dayanan,  İran ve Romalılar tarafından yönetilmiş, adını Mustafa Kemal Atatürk'ten almış köklü ve güçlü tarihi ile Kemaliye turu Elazığ geçmişini sizlere yansıtacak. Kemaliye'nin en önemli etkinliklerinden olan Doğa Sporları Şenliği size unutulmaz bir tatil vadediyor. 

 


Kemaliye Turuna Ne Zaman Gidilmeli?


Kemaliye turu yılın her zamanı yapılabilir. Ancak mevsim koşullarını göz önünde bulundurarak ona göre hazırlık yapmanız iyi bir tercih olabilir.  

 


Kars'ta Gezilecek Yerler


Kars'ta benzersiz bir deneyim yaşamanız için ziyaret etmeniz gereken noktalar Donmuş Çıldır Gölü, kristal kar şehri Sarıkamış, etkileyici mimarisi ile Ani Harabeleri, 1000 yıllık tarihi ve birçok savaşa tanıklık etmiş olan Kars Kalesi, İslam mimarisi ile inşa edilmiş olan iki kubbeye sahip Divriği Ulu Camii de ziyaret edilmesi gereken önemli noktalar olarak bilinmektedir. 

 
 

Kars Turu Fiyatları


Kars turu fiyatları gidilen turun içeriğine ve ayrı olarak yaptığınız aktivitelere göre değişkenlik göstermektedir. Kars gezi turları için ortalama fiyat 2600₺ ile 5000₺ arasındadır. 

 
 

Kars Turlarında Gezip Görebileceğiniz Yerler


Trende uzun bir yolculuk deneyimini yaşamak ve uzun kırsalları izleme keyfini yaşamak isteyenler için Doğu Ekspresi ve donmuş haliyle oluşturduğu güzel manzara ile Çıldır Gölü, 3000 yılına kadar dayanan geçmişi ile önemli tarihi noktalardan biri olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Ani Harabeleri, 1000 yıllık tarihi ve birçok savaşa tanıklık etmiş olan Kars Kalesi, 1914'te 1.Dünya Savaşında adı geçen ve Sarıkamış Harekatı olarak bilinen savaş ile köklü tarihini bize sunan Sarıkamış, yine İslam mimarisi ile inşa edilmiş olan iki kubbeye sahip Divriği Ulu Camii de UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. İzmir çıkışlı Doğu Anadolu Turu size Kars’ın tarihine tanıklık edebilme imkanı sunacak. 


Tunceli Turu Ne Vadediyor?


Doğu Anadolu Turu rotanızı Tunceli olarak belirlerseniz, 1500 çeşit bitki türü ve yürüyüş yapabileceğiniz için büyük arazisi ile Munzur Vadisi, Munzur ve Avcı dağlarının arasından akan ve berrak suyu ile ön plana çıkan Mercan Vadisi, Tunceli yolculuğunuzda size güzellikleriyle eşlik edecek. Tunceli Turuna Ne Zaman Gidilmeli?


Tunceli turu yılın her zamanı yapılabilir. Ancak mevsim koşullarını göz önünde bulundurarak ona göre hazırlık yapmanız iyi bir tercih olabilir.  Munzur Turu Fiyatları


Munzur turu fiyatları yaptığınız aktivitelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak ortalama fiyat 2000₺ ile 4500 ₺ arasındadır.Munzur Turu Fırsatları Nelerdir? 


Munzur sizlere Tunceli’nin doğal güzelliklerini keşfetme imkânının yanı sıra ziyaretçilerine görsel bir şölen de sunuyor. Munzur Gözeleri ilkbaharın gelişiyle coşkuyla akmaya başlayan suyu ile yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğruyor.