Antik Karia Yolu (Yürüyüş ve Kültür Turu)

Antik Karia Yolu (Yürüyüş ve Kültür Turu) RESMİ TATİL ve BAYRAM TURLARI

Muğla Çıkışlı 4 gün 3 Gece 27 Ekim 2021 - 27 Ekim 2021 arası 1 tur

ELEGANCE TUR Kalitesi ile

ANTİK KARIA YOLU (YÜRÜYÜŞ VE KÜLTÜR) TURU

27 - 31 Ekim 2021

Karialıların izinden taşlı yollardan yürümek, 2700 yıllık tarih, hala kazılmamış sit alanları Alinda, Alabanda, Labraunda, Stratanikea, Lagina, Herakleia, Mylas, Menteşeoğulları daha birçok tarihi detayı görmeye gidiyoruz.

Tur Programı

Gün MUĞLA, Milas

Sabah Bodrum/Milas’ta Siler Otelde Rehberimizle buluşup kahvaltı molamızın ardından, (Ekstra) Çomakdağ köyüne doğru devam ediyoruz. Yol üzerinde Karialıların kültürünü devam ettiren Türkmen köyü Çomakdağ’da mini molanın ardından Labraunda’ya Karia ordularının tanrısı Zeus adıyla tapınılan kült alanda Anıtsal Çeşmeyi, Bizans dönemi kiliseyi, Zeus Tapınağını, Andron (kutsal gün yemek alınan odalarını) ve Stao ve Kybele Sunak alanını rehberimizin anlatımı ile ziyaretimiz sonrasında şehre dönerek Arkeoloji Müzesini, Menteşeoğulları dönemi Camii ve Kale’yi, Baltalı Kapıyı (Labranda ya giden kutsal yolun kapısı), Hekatommos Anıt Mezarı, Gümüşkesen Anıt Mezarı ile Milas’ın tarihi geleneksel mahalle ve konakları da panoramik görerek otele giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün MUĞLA, Tekeli Köyü, Eski Karpuzlu, 8 Km Trekking

Kahvaltı sonrası aracımızla Latmos Dağın tepesindeki Tekeli köyüne ulaşarak (Karia yolundaki köyden başlayarak Alinda Antik Kent gezisinden sonra Karpuz’lu ilçesine kadar) toplam 8 km. olan yürüyüşümüz başlamakta. Bu yürüyüş esnasında Alinda Su kemerini, Tiyatroyu, Antik döneme ait ve bugüne kadar ayakta kalan en güzel Agorayı, Alinda antik köyün üzerine kurulmuş eski karpuzlu’yu görerek otele giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Gün MUĞLA, Stratonikeia, Lagina, Proplon

Kahvaltı sonrası aracımızla yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra oldukça geniş bir alana yayılmış sit alanı Stratonikeia Antik Kente ulaşıp Tiyatro, Tapınak, Bouleterion Hamamı, Stoa’lar, Şehir kapısını, Menteşoğulları dönemi Camii hakkında rehberimizin anlatımıyla gezip 20 yy başından itibaren 

geleneksel Karya mimarisi ile yapılmış konakları da panoramik görerek, dükkanlarda öğlen yemeğini (extra) yöresel otlardan yapılmış börekleri çay ile alabiliriz.

Bir sonraki durak Lagina kutsal alanı, Tanrı Hekate’ye adanmış Karialılar için Zeus dan sonra 2.önemli tanrı Hekate (ay ve gece bilicilik tanrısı) ye adanmış kutsal alanı (aynı zamanda Osman Hamdi Bey in kazı çalışmalarını yaptığı antik yerleşkeyi), Proplon, Hekate Tapınağı, Stoalar, Osman Hamdi Bey Misafir Evini ziyaretimizden sonra otelimize dönüş yapıyoruz.

Gün MUĞLA, Gölyaka, Herakleia, İki Saat Trekking

Kahvaltı sonrası aracımızla Söke-Milas yolu üzerinde Bafa Gölü manzaralı yoldan Gölyaka Köyüne varış. Köyden 7’ler Manastırı ve Kalkolotik dönem duvar resimlerini görmek için Karia yolunda yaklaşık iki saatlik yürüyüşe başlıyoruz, Doğa harikası Latmos Dağı/Beşparmak Dağı ve Latmos Gölü/Bafa Gölü’nü fotoğraflayarak kiliselere ulaşıyoruz. Çiçekler böcekler ayrı bir keyif vee dönüşe geçiyoruz. Kapıkırı Köyü’nde yürüyüşümüzü ve aynı zamanda Herakleia Gezisini de tamamlayıp, dönüş için İstanbul’a doğru hareket ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Konforlu Araç ile Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • 3 Gece Konaklama
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Acente Yetkilisi Katılımı
 • TÜRSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Müze, Ören, Milli Park Vb. Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Otelde Alınacak Sabah Kahvaltısı

Fiyat Tablosu

Tur Tarihi Double (Kişi Başı) Single Triple (Kişi Başı) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
27 Ekim 2021 - 30 Ekim 2021
2111.25
1689.00
2723.75
2179.00
2111.25
1689.00
Ücretsiz 0.00
0.00
Ücretsiz

Fotoğraflar

Genel Şartlar

Tur Hakkında

*Merkez Bankası Günlük Kuru baz alınmıştır.