Vietnam Kamboçya Turu
Vietnam Kamboçya Turu
: Vietnam Kamboçya Turu
: HANOİ-HO CHI MINH CITY-SAIGON-Phnom Penh-ANGKOR WAT
Konaklama : 4*
Tur Süresi : 11 Gün
Hareket Tarihleri : 29 Aralık • 17, 24 Ocak [devamı...]
Hareket Noktaları : İSTANBUL 3. HAVALİMANINDA
Ulaşım Şekli : Singapur Hava Yolları
Kişi başı : 9970.00 TL 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
9970.00 TL
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

VIETNAM KAMBOÇYA TURU

29 Aralık 2019 (Yılbaşı)

17 & 24 Ocak 2020 (Sömestre)

11 GÜN  / SINGAPUR HAVA YOLLARI

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL- HANOİ

Bugün saat öğlen 12:00 ’de buluşuyoruz, Elegance Tur  yetkilisi ve rehberi  eşliğinde Singapur Hava Yolları tarifeli uçağına işlemlerimizi yapacağız , ve  uçuş saatimiz 14:25.

Singapur  aktarmalı olarak ,  Vietnam yolculuğumuz başlıyor. Geceleme  Uçakta.


2. Gün: HANOİ

Yerel saat ile 11:40’da HANOI havalimanına ulaşıyoruz. Bagajlarımızı  alıp,dışarı çıkıyoruz, çıkışta  bizi yerel rehberimiz bekliyor olacak. Buradan özel otobüsümüz ile  otelimize  transferimiz yapılacaktır. Otele varışımızı takiben, odalarımıza  çıkıyoruz, ve eşyalarımızı  odalarımıza  bırakıyoruz, ve  vakit kaybetmeden, yeniden otelimiz lobisinde  hazır oluyor  ve  Hanoi ŞEHİR  TURU  için rehberlimiz eşliğinde harekete  geçiyoruz.

Hanoi şehir turumuzda HoanKiem Gölü, LyThaiTo Büstü, Bgoc Son Tapınağı, HoChiMinhMozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, BaDinh Meydanı ve PillarPagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize  dönüyoruz.

AKŞAM YEMEKLİ- SU KUKLASI TİYATROSU [ EXTRA TURU 45€]
Akşam extra turumuz olacak , Hanoi’de YEREL kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası
Tiyatrosu’nu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda alacağız , bu gezimizin
bitiminde yeniden otelimize dönüyoruz.
Geceleme Hanoi otelimizde.
OTELİMİZ : Hanoi Imperial Hotel 4*

 


3. Gün: HALONG BAY TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltıyı  takiben,  serbest saatlerimiz olacak,  arzu eden misafirlerimiz için EXTRA  turumuz  olacak.

HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ TURU  [ 95€]

Saat 07:30  Kızıl Delta bölgesindeki  Halong Körfezine 3,5 saatlik yolculuk ile  turumuza  başlıyoruz.Çeltik tarlaları güzergahını takip ediyoruz, her iki taraftadır. 12:00: öğle saatlerinde Halong Şehrine ulaşıyoruz.Burada bizi bekleyen geleneksel bir  bambu tenkeye bineceğiz, Körfez turumuza  başlıyoruz. Körefz  tekne turumuz  esnasında , Tekne süzülürken taze deniz ürünleri öğle yemeği (sebze menüsü mevcuttur) servisi yapılıyor. Egzotik fotoğraflar için hazır olun, küçük adaların uçurumlarını çekin, Dövüş Cocks (Halong Körfezi sembolü), , Parmak, Tütsü Fırını, Ve Taş Köpekler. BaHang  yüzenköyünün etrafındaki küçük kano turuna çıkıyoruz.ThienCung (Gökyüzü Sarayı Mağarası) adındaki en güzel mağarayı kanolar ile  ziyaret edeceğiz.

sarkıt ve dikitlerle süslü büyük odaları keşfedebilirsiniz.Turumuzun  sonunda  başladığımız Halong limanına dönüyoruz.Tekne turumuzun sonunda  bizi  bekleyen aracımız sizi Hanoi'ye geri dönüyoruz. Saat 20:00  civarında  otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.


4. Gün: ANTİK BAŞKENT NINHBINH

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest  saatlerimiz olacak , arzu edenler için extra turumuz  var.

ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ [80€]

NinhBinh gezisi sizi Vietnam'ın eski zamanlarına götürür, Bu yolculuk  Hanoişehrinin 1000 yıl öncesine sizi götürecektir, tapınaklar, çalışkan ve misafirperver insanlar, sakin çeltik tarlaları ve özellikle inanılmaz karst manzaraları ile NinhBinh, birçok turist tarafından

"Karadaki Halong Körfezi ‘’ olarak adlandırılıyor.

Hanoi'nin güneyine 90 km'lik bir otobüs yolculuğu sonrası , 11. yüzyılda Hanoi'nin öncü rolünü üstlenmeden önce antik Vietnam'ın başkenti olan NinhBinh'evarılıyor.Bu yörede, göreceğimiz yerler arasında ,Tam Din Coc Mağaraları ve  10. yüzyılda hüküm süren Kral Dinh&King Le'ye ithaf edilen eski tapınakların bulunduğu çok sayıda güzel manzarlar vardır. Tarihi geleneksel tekneler ile tekne turumuzdan sonra, Öğle yemeğimizi de yerel bir  restoranda alıyoruz.  Turumuzun  sonunda yeniden Hanoi’ye  dönüyoruz. Geceleme  otelimizde.


5. Gün: HANOI / HO CHIMINHCITY ( SAIGON ) – UÇAK İLE

Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz ve  SAIGON  uçuşumuzu  yapıyoruz. Saigon’avarışımızı  takiben, eşyalarımızı otelimize bırakmak üzere, otelimize  ulaşyoruz, kısa bir molayı ve eşyalarımızı  otele bırakmayı takiben, ŞEHİR TURU yapmak için rehberlerimiz ile  Otelden ayrılıyoruz.HoChiMinh, Vietnam'ın 7,123,340 nüfuslu ve en büyük şehridir. Adını eski Kuzey Vietnam'ın lideri HoChiMinh'ten alır. Önceki ismi Saygon'dur. Bu isim altında Fransız Koçinçin kolonisinin başkenti idi.

Eski postane binası kent meydanı , CU LONG Yerel Pazar ve çevresi  göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Yine bugün Vietnam ‘ın dünyaca ünlü el sanatları galerini ziyaret edeceğiz, İpek dokumacılığı ve sedef  kakmacılık bunların başında yer alıyor. öğleden sonra serbest saatlerimizde  kenti keşfe devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

 


6. Gün: CHUCHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU

Bugün otelimizde alacağımız  kahvaltımız sonrası serbest günümüz olacak.

CHUCHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU-TAMGÜN [95€]

Vietnam savaşı esnasında Vietnam ordusunun savunma hatları arasında en meşhuru olan ChuChi tünelleri bölgesini ziyarete  gidiyoruz. Ormanlık alan içerisinde dar tüneller  kazılmış ve savaşın bir bakıma  seyrini etkilemiş bir  cephe olan bu alan, günümüzde turistlerin en uğrak mekanlarından biridir. Tüneller bölgesinindekigezimiz  sonrası, tekrar  merkeze   dönüyoruz. Öğle  Yemeği yerel bir restoranda  alınacak.Öğleden sonra ,MEKONG NEHRİ ne  doğru kara yolu ile yolculuğumuz başlıyor. Mekong Nehri, Dünya'nın 12., Güneydoğu Asya'nın 7. en uzun nehri. Toplam uzunluğu yaklaşık 4.900 km'dir. 810.600 km²'den daha geniş bir bölgenin sularını toplar. MEKONG NEHRİ kıyılarına geçiyoruz. Burada küçük kanolar ile geziler yapacağız, kültürel detayları rehberimizden dinleyeceğiz, turumuzun sonunda  akşam saatlerinde şehre  geri  dönüyoruz , Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ :Ramana Hotel Saigon 4*


7. Gün: SAIGON-Phnom Penh - KAMBOÇYA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 07:00 de otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile  Kamboçya Vietnam hudut noktasına ilerliyoruz, 2 saat  sürecek yol, BAVET sınır  kapısına  ulaşıyoruz, burada  gümrük geçiş işlemlerimizi  yapıyoruz ve Kamboçya  tarfında bizi  bekleyen aracımıza  geçiyoruz. Artık Kamboçya topraklarındayız. Buradan Mekong Nehrini takip  ederek  Kamboçya ‘nın başkenti  PHNOM  PENH  şehrine  yolumuza devam ediyoruz, Öğleden sonra  varışımızı  takiben ŞEHİR TURUMUZDA  şehir  tanıyacağız. Saray binası ve KIZIL KYMER  işkence Müzesi  ziyaret edeceğimiz  yerler arasındadır.  Geceleme Phnom Penh de otelimizde.

GECE TURU KAMBOÇYA DEVLET DANSLARI +AKŞAM YEMEĞİ [55€ ]
Bu akşam Kamboçya Devlet Kültür Müzesi tarafından düzenlenen geleneksel Apsara
dansçılarının gösterisini izleyebiliriz, Akşam Yemeğimizi ise MEKONG NEHRİ üzerinde
TEKNE de alacağız.


8. Gün: Phnom Penh- SIEMREAP

Bu sabah  saat 07:00 de otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile yolculuğumuz  Kuzeye doğru başlıyor, Kamboçya  coğrafyasını  göre göre, yapacağımız  300 km lik kara yolculuğumuz  saonrası , saat 14:00 gibi  SiemReap şehrine ulaşıyoruz.  Otelimize ulaştıktan sonra , odalarımıza yerleşiyoruz. Serbest  saatlerimizde  dinleniyoruz,  arzu edenler için Akam  çarşıda gezme , Masaj ve Akşam yemeği içerikli bir  extra turumuz olacak.

Akşam Extra Turumuzda GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ 35€
Otelimizden rehberimiz eşliliğinde ayrılıyoruz, Siem Reap küçük ama canlı bir kent, alış veriş
dükkanların olduğu çarşılar caddesine gideceğiz. Bugün geleneksel ayak MASAJ tecrübesini yaşamak
için uygun bir gün olacak, son olarak Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.
Geceleme otelimizde. OTELİMİZ : Apsara Angkor Resort 4*


9. Gün: ANGKORWAT

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan AngkorThom turumuz başlıyor. İlk durağımız AngkorThom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz.  Phnom BaKheng Tapınağı’nı gezdikten sonra efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan AngkorWat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. otelimize döneceğiz.

GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS  GÖSTERSİ  [ 50€]

Bu akşam Açık Büfe  yemekli geleneksel danslar gösterini izlemek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Dansları izleyeceğimiz ve güzel bir  BÜFE  yemek yiyeceğimiz bir  akşam bizi bekliyor.


10. Gün: SIEMREAP-ISTANBUL 18:55

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak.  Bu akşam  Uçuşumuzun saati 18:55 Singapur Hava Yolları ile.  Burada işlemlerimizi  tamamladıktan sonra İstanbul  dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Geceleme uçakta.


11. Gün: İstanbul

Bu sabah saat 08:25  ‘de İstanbul ‘a  ulaşıyoruz.


FİYATLAR

Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır.

 Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 75 Usd karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 25-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir. Kamboçya Vizesi ise; (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)

Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 30USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. – Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
29.12.2019 4* Oteller9970.00 TL11990.00 TL 9970.00 TL0 - 3 Yaş 2493.00 TL
4 - 6 Yaş 4487.00 TL
7 - 12 Yaş 6979.00 TL
-Taksitler »
17.01.2020 4* Oteller9970.00 TL11990.00 TL 9970.00 TL0 - 3 Yaş 2493.00 TL
4 - 6 Yaş 4487.00 TL
7 - 12 Yaş 6979.00 TL
-Taksitler »
24.01.2020 4* Oteller9970.00 TL11990.00 TL 9970.00 TL0 - 3 Yaş 2493.00 TL
4 - 6 Yaş 4487.00 TL
7 - 12 Yaş 6979.00 TL
-Taksitler »


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Singapur Hava Yolları İle İstanbul/ Hanoi- SIEM REAP- İstanbul uçuşu- Ekonomy Class Bilet 23kg bagaj hakkı /1 parça ile

Hanoi- Saigon- Arauçuş TEK Yön Uçak bileti 16kg bagaj hakkı ile

 Hanoi (3 gece ) Saigon (2 Gece) Phnom Penh(1 Gece) Siem Reap (2 Gece ) / 8 gece Toplam Otel OTELLERDE AÇIK BÜFE KAHVALTILAR

Hanoi Şehir Turu

Saigon Şehir Turu

Phnom Penh

Şehir turu

Tam GÜN ANGKOR WAT + ANGKOR THOM Turu Tüm Transferlerler Türkçe Rehberlik Seyahat Sigortası

 

TR ÇIKIŞ PULU -15 TL

BAHŞİŞLER- Kişi Başı /100€ Turun birinci günü Havalimanında Rehberimize teslim edilmektedir. KİŞİSEL TÜM DİĞER HARCAMALAR

Tüm Hareket Tarihleri

29 Aralık • 17, 24 Ocak
EXTRA TURLAR :  

AKŞAM YEMEKLİ- SU KUKLASI TİYATROSU [ EXTRA TURU 45€] HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ TURU [ 95€] ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ [80€] CHU CHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU-TAMGÜN [95€] GECE TURU | KAMBOÇYA DEVLET DANSLARI +AKŞAM YEMEĞİ [55€ ] Akşam Extra Turumuzda | GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ | 35€| GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS GÖSTERSİ [ 50€] TAM PAKET : 455€ / FULL PAKET İÇİN İNDİRİMLİ : 425€

 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı