BREZİLYA RİO KARNAVALI TURU(VİZESİZ)
BREZİLYA RİO KARNAVALI TURU(VİZESİZ)
: 15 Gece 17 GÜN
: FORTALEZA-CANOA QUEBRADA -João Pessoa -RECIFE- Maceió SALVADOR BAHIA
Konaklama : 3 ve 4 Yıldızlı Otellerde
Tur Süresi : 17 Gün
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Havalimanında Dış Hatlar Terminali
Ulaşım Şekli : Air France hava yolları ile
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

RİO KARNAVALI

17 GÜN

VİZESİZ

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL/PARİS/FORTALEZA

Bu sabah 02:30’da İstanbul Havalimanında ; evraklarımızı yetkili personel ile kontrol ettikten sonra ; Check in işlemlerine başlıyoruz. Air France hava yolları ile PARİS  aktarmalı uçuşumuz  saat 05:05 de başlayacaktır.

Fortaleza (Brezilya ) varış saatimiz 18:35;  alana varışımızı  takiben ; özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılacaktır.  Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : ibis Fortaleza Praia de Iracema 4*


2. Gün: FORTALEZA-CANOA QUEBRADA

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, FORTALEZA çıkış yapıyoruz; ve çevre turumuz başlıyor. Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimizde, CENTRAL MARKET ( Pazar yeri) ,KATEDRAL , Castelo Branco Müzesi , Meireles Plajı göreceğimiz ilk yerler olacaklar,  ÖĞLE  YEMEĞİ yerel bir restoranda alındıktan sonra, şehir merkezinden ayrılacağız.  Canoa Quebrada sahiline geçiyoruz. Kum tepelerinin arasında küçük balıkçı köylerini sahilde görüyoruz daha sonra  ise  4x4  Jipler ile BUGGY SAFARİ yapacağız. Kum tepeleri üzerinden harika bir gün bizleri bekliyor. Turumuzun sonunda CANOA QUEBRADA kalacağız , geceleme otelimizde.                       

 OTELİMİZ : Hotel Long Beach 3*


3. Gün: MOSSORO – NATAL

Bu sabah çok erken saatlerde alacağımız kahvaltıyı takiben ; Kuzey Brezilya da yolculuğumuza devam ediyoruz;Mossoro  molası sonrası istikametimiz NATAL.Natal, Brezilya'da yer alan Rio Grande do Norte eyaletinin başkenti ve en büyük şehiridir. Kuzeydoğusu Brezilya bölgesinde yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık 1 milyon dur. Bugün yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecektir. Varışımızı takiben ; otelimize  yerleşiyoruz. Ve  daha sonra rehberimiz ile birlikte 
Akşam Yemeğini yerel bir  restoranda almak üzere dışarı çıkacağız.Geceleme otelimizde 
OTELİMİZ : Golden Tulip Natal Ponta Negra 4*


4. Gün: NATAL -João Pessoa -RECIFE

Bu sabah yolculuğumuza devam ediyoruz, güney istikametinde yolculuğumuz RECIFE şehrine yapılacaktır, cennet sahilleri ile Kuzey Brezilya da turumuza devam ediyoruz. RECIFE ‘e varışımızı takiben ŞEHİR TURU yapacağız; turumuzun sonunda otrelimize yerleşiyoruz; AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır, geceleme otelimizde Recife ‘de.
OTELİMİZ : Verdegreen Hotel João Pessoa 4*


5. Gün: RECIFE - Maceió

Bu sabah Recife’den otelimizden ayrılıyoruz; istikametimiz Maceió sahilleri olacak ; Brezilya nın en güzel sahilleri arasında yer alan bu güzel bölgeye 280 km kara yolun sonunda 4,5 saate ulaşacağız, varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda ;geceleme otelimizde ; OTELİMİZ:Hotel Ponta Verde Praia do Francês 3* (Beach otel)


6. Gün: Maceió- Aracaju

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz; istikametimiz Aracaju sahilleri olacak ; Brezilya nın en güzel sahilleri arasında yer alan bu güzel bölgeye 240 km kara yolun sonunda 4 saate ulaşacağız, varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda ;geceleme otelimizde ; OTELİMİZ:Hotel IBIS 3*


7. Gün: Maceió- SALVADOR BAHIA

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz; istikametimiz SALVADOR BAHIA ;ye 240 km kara yolun sonunda 5,5 saate ulaşacağız, varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz.

2020 YILI BREZİLYA TÜM ŞEHİRLERİNDE KARNAVAL HAFTASI 21-26 ŞUBAT tarihlerindedir. Bir dini bayram niteliğinde başlamış olan bu gelenek Samba okulları gösteri ,yarışmaları ile renklenerek bugünlere kadar gelmiş , karnaval niteliği kazanmıştır. Bu gösteriler başlıca SALVADOR RIO ve SAO Pauola da göze çarpmaktadır.

BU GECE SALVADOR GECE SOKAKLARDA – İLK KUTLAMALARA KATILACAĞIZ.[ KARNAVAL BAŞLIYOR ]

OTELİMİZ: Hotel IBIS 3*


8. Gün: SALVADOR BAHIA ´´ Burda Hergün karnaval var´´

Bu sabahtan şehir turumuzu yapacağız…Atlas okyanus kıyılarındaki bu yöre halen , en fazla turist çeken yörelerin başında gelmektedir. Salvador de Bahia..Portekiz mimarisi, eski sokakları ,yerel karnavalları, müziği ile bam başka bir dünya.. Şehir turumuz esnasında eski yapıları ; Katedral ve Kiliselerini geziyoruz. Salvador da Bahia veya Salvador, Bahia (Uzun açılımı Tüm Kutsal Kurtacıların Azizi, ), Brezilya nın kuzeydoğusunda yer alan bir eyalet olan Bahia´nın başkentidir.Salvador da Bahia, Brezilya´da sayısız açıkhava partisi ve karnaval etkinliklerinin düzenlenmesi ile tanınmıştır. Yeni Dünya´daki en eski şehirlerden birisi olup, Koloni Brezilya´sının ilk başkenti ünvanını da taşımaktadır. Latin Amerika´nın en kalabalık dokuzuncu şehri olan Salvador da Bahia, Brezilyada ise São Paulove Rio de Janeiro şehirlerinden sonra, en kalabalık üçüncü şehridir.Salvador da Bahia, Brezilya´nın en yoksul bölgesi olan kuzeydoğu bölgesindeki en kalkınmış bölge niteliğini taşımaktadır. Nüfüsun %80´nin siyah ve Afrikalı olduğu bu şehirde Afrika kökenli Brezilyalıların kültürü ağır basmaktadır. Tarihi geçmişi olan şehir merkezi 17. yüzyıl ile 19. yüzyıllar arasında inşa edilmiş Portekiz kolonu döneminin mimarisi ve anıtsal yapıları ile ünlüdür. Şehir 1985 yılında UNESCO
tarafında Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır. Akşam saatlerinde.. Sokak karnavallarına şahitlik edebiliriz.. Geceleme otelimizde .
OTELIMIZ : Hotel IBIS 3*


9. Gün: SALVADOR BAHIA ´´ Burda Hergün karnaval var´´

Bugün, Salvador Bahia ‘dayız.. Akşam karnaval sokaklarında kalabalığa katılıyoruz.. Geceleme otelimizde.


10. Gün: RIO DE JANEIRO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, rehberimiz eşliğinde Rio De Janeiro turumuza başlıyoruz.
Turumuz esnasında Belediye Tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi, Metropolitan Katedrali'nin yanı sıra Rio'nun Botafogo, Flamengo, Ipanema, Leblon gibi çeşitli plajlarını da göreceğiz. Mola sonrası MARACANA Stadyumunu göreceğiz.
ÖĞLE YEMEĞİ nin CHURCASCO Restoranda alacağız ( BREZİLYA USULU IZAGAR ET ) yemek sonrası ,dünyaca ünlü Corcavado Tepesine hareket ediyoruz.Tren ile tepeye çıktığımızda Rio’nun sembolü dünyanın en büyük İsa heykeli ile karşılaşıyoruz ve şehrin muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Yine tren ile aşağıya kadar iniyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. AKŞAM rehberimiz ile birlikte şehrin farklı sokaklarındaki KARNAVAL kortejlerine katılmak üzere dışarı çıkacağız. Geceleme Otelimizde


12. Gün: RIO DE JANEIRO

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ,Rio ‘da çevre gezilerimize devam edeceğiz. Bugün yine dünyaca ünlü RIO ‘nun ŞEKER TEPESİ yani SUGAR LOAF u ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Teleferik ile Urca tepesine çıkıp kısa bir gezi yaptıktan sonra ikinci bir teleferik ile Sugar Loaf kayasının tepesine varıyoruz. Sugar Loaf yani Şeker Tepesi dev bir Granit dağdır, Portekizli askerler bölgeye ilk geldiklerinde, denizin ortasındaki bu Grantik kaya parçasını uzaktan şeker çuvalına benzetmişlerdir. Rengi koyu kahverengi olduğu için , gerçekten böyle bir anımsatma yapmaktadır. Denizden yüksekliğin 420m. olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz , Daha sonra otele dönüyoruz ve serbest saatlerimiz olacak, geceleme otelimizde.


13. Gün: RIO DE JANEIRO

Bugün RIO de serbest günümüz var.. Geceleme otelimizde.


14. Gün: RIO DE JANEIRO -Paraty- SAO PAULO

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ; istikametimiz Sao Paulo; bugün güzergahımızda PARATY kasabası var; kolonial sokakları ve tarihi atmosferi ile oldukça beğeni kazanan bu bölgeye bir ziyaret yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİ servisini bu bölgede alıyoruz, daha sonra SAO PAULO ‘ya yolumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimze ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : IBIS OTEL 3* CENTRO


15. Gün: SAO PAULO -SANTOS

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ŞEHİR TURU yapacağız. Sao Paulo stadı ve KAPALI YEREL PAZAR (Marcado) göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Öğleden sonra şehrin Liman bölgesi ve ayrı bir şehir olan SANTOS ‘a gideceğiz. Santos ‘da panaromik şehir turumuza devam ediyoruz.
Geceleme Santos’da otelimizde.
OTELİMİZ : Hotel ibis Santos Gonzaga


16. Gün: SAO PAULO – PARIS

Bugün Santos’dan ayrılacağız ; uçuş saatimiz saat 20:00 de AIR FRANCE hava yolları ile Sao Pualo’dan Paris üzerinden İstanbul ‘ a yolculuğumuz başlayacak. Geceleme uçakta.


17. Gün: PARIS -ISTANBUL

Bu gün öğle saatlerinde PARIS’e ulaşıyoruz. Paris İstanbul uçuşumuz 22:30 da , ve İstanbul ‘a varış saatimiz 04:00 (3 Mart erken saatleri)
• PARIS havaliamnında bekleme saatimiz uzundur. Shengen Vizesiz olan misafirlerimiz
(ve Yeşil Pasaportlular) Bu bekleme vaktini dışarıda Paris kent merkezine giderek geçirebilirler.


FİYATLARFİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İstanbul-FORTALEZA/SAO PUALO  -Istanbul Air France HavaYolları uçak bileti ekonomi sınıf

*Salavdor -Rio De Janeiro - arası yapılacak ARA UÇUŞ Bileti

*Klimalı araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*15 gece 17gün

PROGRAM DA YAZILAN TÜM GEZİLERİ VE ÜCRETLERİ  PAKET FİYATINA DAHİLDİR.

*Foraleza- Natal- Recife- Aracaju – Salavdor Bahia / Yolculuğu Özel otobüs ile

*Rio De Janiero- Paraty- Santos- Sao Paulo/ Yolculuğu Özel otobüs ile

*RIO DE JANEIRO ŞEHİ TURU

*PROGRAMDA Belirtilmiş ÖĞLE – AKŞAM yemekleri pakete dahildir.

*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları

*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

* UZMAN  Rehberlik Hizmeti

*3/4 yıldızlı konaklama

* seyahat sigortası

 

Kişisel harcamalar -harcı 50 TL        

KARNAVALLAR için  RIO SAMBADROMME  özel gösteri ( Geçiş töreni) bileti pakete dahil değildir. Arzu edenler Tur hareketine 2 ay kala ilgili bilet ücretlerini Elegance Tur’dan temin edebilir.

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

  • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 90 EUR (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; gibi gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Elegance Tue ‘a aittir.

Tüm Hareket Tarihleri
FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı