PATAGONYA-PASKALYA ADASI TURU
PATAGONYA-PASKALYA ADASI TURU
: VİZESİZ !! KLM HAVA YOLLARI 8 EYLÜL 202012 Gün
: ISLA DE PASCUA-Paskalya adası-MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK
Konaklama : 3-4 Yıldızlı Otellerde
Tur Süresi : 12 Gün
Hareket Tarihleri : 08 Eylül [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali
Ulaşım Şekli : KLM HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile
Kişi başı : 3879.00 € 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
3879.00 €
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

VİZESİZ !!

PATAGONYA-PASKALYA ADASI TURU

KLM HAVA YOLLARI 

8 EYLÜL 2020

12 Gün

TUR PROGRAM

1. Gün: ISTANBUL- AMSTERDAM -SANTIAGO CHILE

İstanbul  Havalimanında  saat  15:30’da buluşma,

KLM HAVA YOLLARI  ile , bagaj ve check in işlemlerimizi  takiben ,SANTIAGO ŞİLİ  yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


2. Gün: Valparaiso PASİFİK KIYILARI ( ŞİLİ )

Sabah  saatlerde ŞİLİ- SANTIAGO havalimanına varıyoruz. Gezimiz başlıyor,  özel aracımızla  ŞİLİ nin  Pasifik Kıyılarında yer alan ;  dünyaca ünlü  şair  Neruda ‘nında  evinin bulunduğu Valparaiso’ya  geçiyoruz. Yine aynı bölgede  VINA DEL MAR kenti  ziyaretimiz olacak , Varışta  Nerdua’nın evini  ziyaret edeceğiz ;  Gezimizi  tamamladıktan sonra ÜZÜM BAĞLARI  ve Şarapları ile  ünlü Casablanca  vadisine doğru ilerliyoruz, şarap tatma ziyaretimiz olacaktır.Daha sonra Santiago’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


3. Gün: SANTIAGO / ISLA DE PASCUA (EASTER IS. )

Bu sabah  otelimizde erken saatlerde alacağımız  kahvaltımızı  takiben ; başkent Santiago Hava Limanına geçiyoruz;  Pasifik Adalarındaki  toprakları  dünyaca  meşhur  ‘’  ISLA  DE  PASCUA’’  ya  gitmek üzere                LAN CHILE  H.Y  ait  ucakla  saat 06:30 da  yolculuğumuız  başlıyor ,5 Saat 40  dakika  sürecek ; uzun  bir  uçuştan  sonra  Paskalya  Adasına  varıyoruz..Turumuza  başlıyoruz ,Adanın bir  başka yöresine  doğru  yöneliyoruz.  İlk olarak  Rano Kau  Volkanını  ziyaret edeceğiz; daha sonra tarihi Orongo  bölgesine  devam ediyoruz.  Burada  yine mistik  görünümleri ile 7 adamlar  heykellerini görüyoruz;  rehberimizden  bilgiler  alıyoruz. ;  turumuzun  sonunda yeniden otelimize  dönüyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme  otelimizde.

[ NOT : Adaya ayak basıldığında 60 USD Giriş ayakbastı Toplanıyor / Nakit olarak hazırlıklı olunuz ]


4. Gün: EYLÜL ISLA DE PASCUA

Otelimizde  alacağımız  kahvaltıyı takiben ; TAM GÜN ÖĞLE  yemekli bir  tura  başlıyoruz;  Paskalya  adasının mistik tarihi geçmişini tanımaya çıkıyoruz ;  ‘’  Taştan İnsan heykelleri  yani yerel Moais heykellerinin ilk olarak inşa  edildiği Akahanga  Arkeolojij  bölgesine  ilerliyoruz;  burada  rehberimiz bize  bu ada  üzerindeki; bu kayaların ve  yapılmış insane  figürlerinin tarihçesini  izah ediyor..Piknik bir  öğle  yemeği için mola  veriyoruz;  daha sonra  Anakena  Plajının tepelerinde  okyanusa  doğru  dizilmiş ve denize  bakan sıra halindeki  heykellerin  bulunduğu  yöreye geçiyoruz; bu  manzarayı ve  bu  çok ilgiç  figürleri  fotoğraflıyoruz;  aynı manzaraya  dahil oluyoruz; tarih öncesine bakan bu  dev  kaya  figürlerinin sırlarını  anlamaya  çalışıyoruz.. geceleme  otelimizde.


5. Gün: EYLÜL ISLA DE PASCU / SANTIAGO

Bugün adadaki son günümüz; kahvaltıdan sonar  uçuş saatimize  kadar serbest saatlerimiz  olacak ;  daha sonra saat 12:00de  havalimanına  hareket ediyoruz, LAN H.Y ile  yapılacak uçuşumuzun saati  14:05;   tekrar  başkente varmak üzere  yola  çıkıyoruz;  yerel saat ,ile saat 20:00 de  başkent Santiago ‘dayız..Havalimanında  özel aracımızla ;  konaklayacağımız  otelimize  geçiyoruz..


6. Gün: SANTIAGO-PUNTA ARENAS uçuş 07:00 sky- ‘’MACELLAN ADASI’’

Sabah erkan saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Santiago Havalimanına geliyoruz, 07:00’da Şili sky Yerel havayolları ile  PUNTA  ARENAS ‘a Güney Patagonya  bölgesi liman şehrine ulaşıyoruz, buradan özel aracımızla ,   vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz.

                     MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK TURU

Bu turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir , kısa br tekne yolculuğu da yaparak Macellan adalarına ulaşıyoruz,Macellan boğazı sularında yer alan bu küçük adalarda  on binlerde Güney Patagonya Penguen kolonileri yaşamaktadır. Milli Parkta rehberimiz eşliğinde bu doğa güzelliğini keşf ediyoruz. Yürüyüş ve fotoğraflar çekimi yaptıktan sonra , PUNTA ARENAS merkezine döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİ/ GECELEME otelimizde.


7. Gün: PUNTA ARENAS- PUERTO NATALES

                PUNTA  ARENAS- PUERTO NATALES

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, 3,5 saat  sürecek kara yolculuğumuz başlıyor

Puerto Natales kentine ulaşıyoruz ,  Varışımızı  takiben Torres Del Paine Milli Park Turu başlıyor.

            Torres del Paine Mili Parkı  Turu

…Yaklaşık bir saat boyunca ıssız bir manzaranın güzelliğini izledikten sonra ilk durağımız, 24 km uzunluğundaki,  Sarmiento Gölüne bakan bir manzara noktasına ulaşıyoruz,  Hava koşullarına bağlı olarak, buradan Paine dağlarını ve meşhur Paine Tower’ı ilk kez görmeniz mümkün olabilir.

Ardından, turumuz ‘Laguna Amarga’ (Bitter Lagoon) da devam ediyor.  Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. İkinci durağımız buraya özgü bu güzelliğe hayranlık duyacağınız bir manzara noktası.Ardından turumuzla 1961 de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz.. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Horns granitini görüyoruz. Yaklaşık 12 milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Parktan çıkışımızı  kayıt altına alabilmek için , Weber köprüsünden geçiş. Ardından öğle yemeği servisi için Rio Serrano Hotel’e varış. Öğle yemeği süresi:  1 saat  Öğle yemeğinden sonra, son durağımız olan, Milodon Mağarasına varmak üzere, yolculuğumuza devam ediyoruz. 1895 yılında, Alman  Hermann Eberhard’ın mağaranın içerisinde, 5000 yıl önce soyu tükenmiş bir hayvanın deri parçasını bulması üzerine, burası tarihi ve turistik önem kazanmıştır.

Geceleme otelimizde  PURTO NATALES ‘de


8. Gün: PUERTO NATALES –EL CALAFATE(Arjantin)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımız ile bu bölgeden ayrılıyoruz.

Arjantin sınırına ulaşacağız. Gümrük/ asaport işlemlerini takiben , Hudutu geçerek, El Calafate ‘ye yolculuğumuz  başlıyor,  yüksek platoları aşarak El Calafate ‘ye varıyoruz, eşyalarımızla otelimize yerleşiyoruz,   Geceleme otelimizde.


9. Gün: PERITO MORENO BUZULU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , turumuza başlıyoruz.PERITO MORENO  BUZULU  ziyaretini yapmak üzere, otelimizden ayrılıyoruz,  dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret  ediyoruz.BUZUL  MİLLİ PARKINA ulaşıyoruz. Muhteşem manzarayı daha yakında yaşamak için 1 saat  sürecek bir  TEKNE turuna katılacağız.

Turumuzun sonunda ,yeniden EL CALAFATE ‘YE döneceğiz.Geceleme  otelimizde.


10. Gün: EL CALAFATE/ BUENOS AIRES

Bu sabah  otelimizde alacağımız  kahvaltıyı takiben ,,Patagonya  bölgesinde son saatlerimizi  geçirdikten sonra  saat 15:00de  Arjantin Hava Yolları ile başkent Buenos Aires’e  ulaşacağız, varışta  özel aracımızla   OTELIMZE TRANSFER, GECELEME  BUENOS AIRES te.

AKŞAM YEMEĞİ/ TANGO SHOW restoranda urumuza dahildir.


11. Gün: BUENOS AIRES-AMSTERDAM ISTANBUL 16:30

Sabah otelimizde  alacağımız  kahvaltıyı takiben   PANAROMİK ŞEHİR TURU  yapacağız. LA BOCA MAHALLESİNİ  ziyaret edeceğiz. Hediyelik alış veriş için en güzel semtte olacağız.

Daha sonra havalimanına götürmek üzere özel aracımız ile hareket edeceğiz. UÇAK SAATİMİZ 16:30

KLM HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile  AMSTERDAM aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Geceleme uçakta.


12. Gün: İSTANBUL- VARIŞ

Varışımız..Turumuzun sona  ermesi.


FİYATLAR


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
08.09.2020 3*-4* Oteller3879.00 €4529.00 € 3879.00 €--Taksitler »


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

ANA UÇAK BİLETİMİZ : İSTANBUL / AMSTERDAM / SANTİAGO – BUENOS

AIRES / AMTERDAM / ISTANBUL KLM HAVA YOLLARI ile

Yerel havayolları ile şehir arası yapacağımız ekenomi sınıfı uçuş biletleri;

*  Santiago Chili – Punta Arenas

*  Santiago – Isla de Pascua – Santiago (Lan H.Y)

* Santiago – Punta Arenas – Lan Chile H.Y

* El Calafate – Buenos Aires

   EASTER ISLAND – PASKALYA ADASI TURLARI

* Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.

* Konaklamalar , 3 / 4 * otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar

* Programda açıkça belirtilmiş Öğle Yemeği ve Akşam Yemekleri

* MACELLAN ADASI TURU

* TORRES DEL PAINE MİLLİ PARK TURU

* TÜRKÇE REHBERLİK

* SEYAHAT SİGORTASI

 

* Kişisel harcamalar / Yurt dışı çıkış harcı / Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

* Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler/ Tüm yerel servis tipleri

* Tüm yerel rehberler,Tüm otobüs şoförleri, Tur lideri, restorantlardaki garson içindir. 100 € kişi başı.

Tüm Hareket Tarihleri

08 Eylül
FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı