KARS TURU 27 Ocak
KARS TURU 27 Ocak
: Çıldır Gölü - Ani HarabeleriSARIKAMIŞ
: KATHERINA KÖŞKÜ - SARIKAMIŞ-ÇILDIR GÖLÜ - ANİ HARABELERİ
Konaklama : Kars-ı Şirin Otel
Tur Süresi : 5 Gün
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : Ankara Tren Garı’nda
Ulaşım Şekli : Tren Gidiş – Tren Dönüş
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

KARS TURU

Çıldır Gölü - Ani Harabeleri

SARIKAMIŞ

Sömestre Dönemi

Tren Gidiş – Tren Dönüş

27 OCAK -31 OCAK 2020

Ankara’dan İstanbul’a

TUR PROGRAM

1. Gün: ANKARA -KARS

Doğu Ekspresi turumuza başlamak için akşam saat 17.20’de Ankara Tren Garı’nda buluşuyoruz. Saat 17:55 itibariyle unutulmaz Tren yolculuğumuz başlıyor.


1. Gün: TRENDE SEYİR

24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu tren yolculuğumuz sonunda Kars’a 18:30’da varış ve otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde ( Kars-ı Şirin Otel )


3. Gün: GÖLÜ - ANİ HARABELERİ – KARS

Erken kahvaltıdan sonra rehberimizle buluşma ve Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde kızak yapmak, kar motoru kullanmak isteyenler için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra öğle yemeği için göl kenarında ki restaurantta bizler için hazırlanmış masalara geçiyoruz. Menü de eşsiz lezzeti ile Sarı Sazan Balığı var (Ekstra )

Serbest zaman sonrasında Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri'ni ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de rehberimizin anlatımlarıyla gezeceğiz. Daha sonra gravyer peyniri, kars kaşarı ve Kafkas balı tadımı ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Otelimize transfer ve akşam yemeği için serbest zaman( dileyen misafirlerimiz tur liderimiz ile yöresel yemek tadımı yapabilirler), konaklama otelimizde ( Kars-ı Şirin Otel )


4. Gün: KARS - KATHERINA KÖŞKÜ - SARIKAMIŞ

Kahvaltı sonrası Kars şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Kars’ta; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, On iki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'ni geziyoruz şehir turu bitiminde öğle yemeğimiz yöresel bir restaurantta (Ekstra)

Daha sonra Sarıkamış’a doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde Katherina av köşkünü ve soğuktan donan Osmanlı askerleri anıtı ziyaret ediyoruz. Buradan Sarıkamış kayak merkezine gitmek için araçlarımıza biniyoruz. Kayak merkezinde telesiyejlerle zirveye çıkacağız. Katılmak istemeyen misafirlerimiz Sarıkamış dağı eteklerindeki otel lobisinde bekleyebilirler. Karlar içerisinde geçireceğimiz harika anlar sonrasında otelimize transfer.

 

Akşam yemeğimizi Kars’ın yöresel yemeklerinden Kaz Eti ve Piti yemeğinin en güzel örneklerini tadabileceğimiz canlı müzik eşliğinde restaurantta alıyoruz. Yemek ve eğlence sonrası otelimize transfer, geceleme otelimizde ( Kars-ı Şirin Otel )


5. Gün: KARS - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından tren ile dönüş yapacak misafirlerimizi tren garına bırakıyoruz.. İstanbul’a varışımızın ardından bir sonraki organizasyonda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

 


FİYATLAR

*** Belirtilen Fiyatlar Doğu Ekspresi Treninde Pullman Koltuklar için geçerlidir, yataklı vagon istenmesi halinde acentemizle iletişime geçebilirsiniz.

 

*** Kars – Ankara Uçak Bileti için acentemizle iletişime geçebilirsiniz.FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ø  Otelde Oda Kahvaltı Konaklama 3 Gece

Ø  Otelde Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı

Ø  İlk Akşam Yemeği Anlaşmalı Restaurantta Alınacak

Ø  Canlı Müzik Eşliğinde 1 Yöresel Akşam Yemeği(Kaz Eti ,Piti, Yöresel Peynir Tabağı Vb )

Ø  Ankara- Kars Doğu Ekspresi Tren Bileti

Ø  Kars-Ankara Doğu Ekspresi Tren Bileti ya da Kars-İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

Ø  Kars Tren Garı/ Hotel / Kars Tren Garı Transferleri, Çevre Gezileri

Ø  TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

 

Ø  Programda Dahil Olarak Belirtilmeyen Tüm Öğle Ve Akşam Yemekleri

Ø  T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı'na Bağlı Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

Ø  Kişisel Harcamalar.

Ø  Doğu Ekspresinde Yapılacak Kişisel Harcamalar.

Ø  Telesiyej Kullanımı.

Tüm Hareket Tarihleri
MÜZEKART BİLGİSİ:
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
Tur ücretimize Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerli olup rezervasyona eklenebilir. Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı