İRAN TURU
İRAN TURU
: IRAN TURU- TRANSASYA TRENI
: TAHRAN-KUM-KASHAN-NAIN – YEZD-VAN
Konaklama : 3* ve 4* Oteller / Butik Oteller
Tur Süresi : 8 Gün
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : Sabiha Gökçen Havalimanında
Ulaşım Şekli : Pegasus havayolları tarifeli seferi ile ve Tren İle
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

IRAN TURU

 

 

PEGASUS Hava Yolları  

 

 08  Gün    /  16,23,25 MART & 13 Nisan & 14 Eylül - 2020

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – TAHRAN

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında saat 20:30 da rehber ve görevli ile buluşma. Pegasus havayolları tarifeli seferi ile saat 23:10’da İRAN ‘nın başkenti Tahran’a hareket ediyoruz. Gece yarısını geçe Yerel saat ile gece 02:45’de Tahran’a ulaşıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından Rehberimiz ve özel aracımız ile buluşma otele hareket ve konaklama.

Otelimiz : Parsian Enghelab Hotel 3*


2. Gün: TAHRAN

Otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından TAHRAN ŞEHİR turuna başlıyoruz. Tahran, İran'ın başkenti, Tahran Eyaleti'nin merkezi ve 15 milyonu aşan metropol nüfusuyla İran'ın en büyük kentidir. Hazar Denizine yaklaşık 100 km uzaklıkta, Elburz Dağlarının güney yamaçlarında bulunur, Tahran'da yapacağımız şehir turumuzda; Azadi Meydanı, Burç el Milad ve Tahran’ın geniş caddelerini gördükten sonra akşam yemeği. Ardından otelimize hareket ve konaklama.

 Otelimiz : Parsian Enghelab Hotel 3*


3. Gün: TAHRAN-KUM-KASHAN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Tahran’dan ayırılıyoruz. Eşyalarımız ile birlikte aracımıza yerleşiyoruz. İlgünden kalan TAHRAN çevresinde görülmesi gereken önemli mekanları ziyaretlere devam edeceğiz. İran’ın tarihi hakkında bilgiler alacağımız Kaçar Hanedanı’nın Avrupa mimarisinden etkilenerek yaptırdığı Golestan Sarayı, Sonrasında Selçukluların başkenti Rey şehrine hareket, Selçuklu hükümdarı Tuğrul bey türbesi ziyaret edilerek yolumuza devam ediyoruz. İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen Medreseleriyle ünlü KUM şehrine hareket. Kum’da Hz. Masume Camii ve kabrinin, ziyaret edilmesini müteakip Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip olan ve eskiden büyük önem taşıyan kervan yolu üzerinde yer alan Kaşhan kentini geziyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri, önemli arkeolojik sitelerinden biri olan Sialk Tepesi, Kashan’ın önemli ailelerinden biri olan Borjedi Ailesi’ne ait Boroujerdi Evi görülecek yerler arasındadır. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği, yemekten sonra otelimize hareket ve konaklama.

 Otelimiz : Negin Traditional Hotel /Butik


4. Gün: KASHAN-NAIN – YEZD

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası YEZD şehrine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 395 km mesafe yolumuzu yaklaşık 5 saat içinde tamamlayacağız. YEZD yaklaşırken gezilerimize başlıyoruz. İlk durağımız dünya mirası listesine alınmayı bekleyen Meybod Kenti. İslam öncesi zamana ait önemli eserlerin bulunduğu kentte ilk molamız Kerpiç Evler Bu yapılar önceki çağlarda buzdolabı görevini üstlenerek, bölgede yaşayan insanlar kar ve buzu kışın dağlardan getirip bu binalarda saklayarak yaz için hazırlık yapılırmış. Gezimizde , Yazd Atash Behram -Ateş Tapınağı (Dakhme), Zerdüşt dininin en önemli ateş tapınaklarından biridir. Binanın içindeki küçük müzede kutsal ateş, 470 yılından beri hiç sönmeden yakılmaktadır. Görevli rahipler, badem veya kayısı odunları ile ateşi beslemekte ve 24 saat süreyle hiç sönmeden yanmasını sağlamaktadır. Bu ateş Yezd’e Ardakan’daki orijinal yerinden 1940 yılında nakledilmiştir. Müzedeki tablolarda Zerdüşt’ün büyük boy temsili bir portresi dikkat çeker. Duvarlarda Zerdüştlerin kutsal kitabı olan Avesta’dan bazı ayetler İngilizce açıklamaları ile birlikte yer almaktadır. Daha sonra otelimize geçiyoruz. AKŞAM YEMEĞİ geceleme otelimizde.

 Otelimiz : Yazd Kohan Hotel/ Butik


5. Gün: YEZD-ISFAHAN

Sabah Otelde Alacağımız kahvaltının ardından Dünyanın yarısı denilen İsfahan’a hareket yaklaşık 4,5 saat sonra İsfahan dayız. İsfahan Şehri Müslüman tarafından 640 yılında fethedilmiştir. Selçuklu Hükümdarı Tuğrul Bey’in başkent yaptığı ve torunu Melik Şah’ın geliştirdiği bu şehrin tarihi köprüleri panoramik olarak görülecektir. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Nakşı Cihan Meydanı, Şeyh Lütfullah Camii, Ali Gapu Sarayı, Kapalı Çarşı, Kırk Sütun Sarayı görülecek yerler arasındadır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan meydan için dünyanın en büyük meydanlarından biri olduğu söylenmektedir. Eski adı Meydan-ı Şah’dır.. Meydanın çevresini oluşturan binada kapalı çarşı bulunur. Ali Gapu sarayı 6 katlı yapısıyla meydana hakim durumdadır.. Bu yapının 20 tane sütunu ve önündeki havuzda yansıyan 20 sütun görüntüsü vardır. Böylece toplamda 40 sütun görüntüsü oluştuğu için buraya Kırk Sütun Sarayı ismi verilmiştir. Öğleden sonra Grand Bazaar,( BÜYÜK KAPALI ÇARŞI) Isfahan ‘da ALIŞ VERİŞ molası vereceğiz. İsfahan, İran'da bulunan ve Qeysarriyeh Pazarı, Qeysarie pazarı veya Soltani pazarı olarak da bilinen tarihi bir pazardır. Qeysarie pazarındaki ana ticari faaliyetler halı ve kilim satışlarıdır. Çarşı, safevi döneminde en büyük ve en lüks ticaret merkezlerinden biriydi Ardından otelimize hareket ve konaklama. Akşam YEMEĞİ

 Otelimiz : Keryas Traditional Hotel /BUTİK


6. Gün: İSFAHAN – TAHRAN

 Bugün kahvaltı sonrası ,kısa serbest saatlerimiz olacaktır. Öğle saatlerinde yola çıkacağız geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Başkent Tahran’a doğru özel aracımız ile seyahat edeceğiz. KUM’ da mola vereceğiz.. Tahran ‘a varış ve otelimize yerleşme AKŞAM YEMEĞİ


7. Gün: TAHRAN- VAN

‘’ Transasya Ekspresi ‘’ HAREKET :13:00 Bugün otelimzde alacağımız kahvaltı sonrası hazırlıklarımızı tamamlayarak , TAHRAN TREN GARI na geçiyoruz. TÜRKİYE-İRAN arasında tarifeli sefer düzenleyen, TCDD Taşımacılık ve İran Demiryolları Transasya Ekspresi seferi ile VAN yolcuğumuz başlıyor. GECELEME TRENDE.


8. Gün: VAN- İSTANBUL- VARIŞ

Sabah saatlerinde 11:00 ‘de VAN TREN GARINA ulaşıyoruz. Bugün’’ VAN ŞEHİR TURU’’ yapacağız. Van kalesini görmek için hareket ediyoruz.Van Kalesi: M.Ö. 9. Yüz Yılda kurulmuş olan Urartu Devleti’nin başkenti Van’ı (Tuşpa) savunmak için aynı dönemde yapılmış ve zaman içerisinde durmadan gelişip büyümüştür. Surlar üzerindeki burçlar ve kaya mezarları ve devletin kurucularının kaya mezarları görülmeye değerdir.Van kalesi gezisinden sonra Dünyaca ünlü Van kedilerini görebileceğimiz Van kedi evine gidiyoruz. Van Kedi Evi: Van Kedisi bir dünya değeridir. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin kurmuş olduğu Van Kedisi Evi bu değerin sürdürülebilir olması için çalışma yapmaktadır. Farklı renklerde olan gözleri ve beyaz uzun tüyleri ile bildiğimiz Van Kedilerini gördükten sonra programımıza Van gümüş atölyeleri göreceğiz Urartudan bu yana kalma bir teknik ile sadece Vanda devam eden bir sanattır.Van’ın Geleneksel Değerleri (Savat Gümüş, Savat kara demektir. Gümüş, bakır, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan savat 400 derecenin üzerinde ısıtılıp çelik uçlarla işlenmektedir. Bu denenle ‘’kara’’ olarak adlandırılmaktadır. Savattan hediyelik ve kullanım eşyaları yapılmaktadır.atölye ziyaretlerimiz sonrasında ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında alınacaktır. Turumuzun sonunda havalimanına geçiyoruz. Sabiha Gökçen Hava Limanına ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.


FİYATLAR

 

T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. "Geçerli bir pasaporta sahip olunması ya da tüm sair evrakların ilgili ülkenin istediği kriterlere sahip olması halinde de pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Elegance Tur  sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir." . "Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir." "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup ta diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir ,aksi halde doğacak sonuçlardan Elegance Tur  sorumlu değildir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 8 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

 

 

 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Pegasus  Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul(SABIHA GÖKÇEN) - Tahran gidiş  / VAN -ISTANBUL (SABIHA GOKÇEN) ekonomi uçak bileti

·         3/4/Butik otellerde 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.

·         Tahran(3), Kaşan (1) Yezd(1) İsfahan(1)   ve Belirtilen BÜTÜN şehir gezileri

·         1 GECE  TRENDE -4 Kişilik Kompartıman Yolculuğu Transya Expresi Biletleri

·         Alan - otel - alan transferleri

·         4 AKŞAM YEMEĞİ + 2 ÖĞLE YEMEĞİ

·         Türkçe Tur rehberi hizmetleri

·         Müze, Örenyeri vb yerler giriş ücretleri

·         Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

 

 

 

·        

·         50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)

·         Kişisel harcamalar, belirtilmeyen diğer öğünler.

·         TUR bahşişleri Kişi Başı /150 TL

Tur  rehberi ,İstanbul SABİHA GÖKÇEN Havalimanı’nda Tur Lideriniz sizleri başvuru masasında karşılar ve gezi sonuna kadar eşlik eder. Beraber gider ve beraber döner

 

 

Tüm Hareket Tarihleri
FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı