KUZEY IŞIKLARI RUSYA LAPLAND TURU
KUZEY IŞIKLARI RUSYA LAPLAND TURU
: 9 Gün
: ST. PETERSBURG - PETROZAVODSK - APATITY - KIROVSK -
Konaklama : 3 ve 4 Yıldızlı Otelde Konaklama
Tur Süresi : 9 Gün
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali
Ulaşım Şekli : Türk Hava Yolları İle
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

KUZEY IŞIKLARI RUSYA LAPLAND TURU

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

ST. PETERSBURG - PETROZAVODSK - APATITY - KIROVSK - SAAMI KÖYÜ - MURMANSK 

26 ARALIK 2020 & 24 - 26 OCAK 2021

9 GÜN

TUR PROGRAM


1. GÜN /

İSTANBUL ST. PETERSBURG          22:45 / 01:45

Bugün saat 20:00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali ELEGANCE TUR kontuarında buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLLARI tarifeli seferi ile saat 22:45’de Rusya’nın St. Petersburg şehrine uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Gece geç saatlerde havalimanına varışımızın ardından karşılanma ve özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Vakit kaybetmeden giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : Okhtinskaya Hotel 3* vb.

 

2. GÜN /

ST. PETERSBURG PETROZAVODSK      09:50 / 16:30

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Tren istasyonuna giderek Arktika express ile 09:50‘de duraktan ayrılıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 7 saat sürecek. Akşam üstü saatlerde Petrozavodsk şehrine 16:30’da varışımızla birlikte yerel rehberimiz tarafından karşılanarak özel aracımızla konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılacak. Varışta giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Severnaya Hotel 3* vb.

 

ARCTIC TRAIN

Saint-Petersburg - Petrozavodsk

09:50 [ 6saat 40dk ]     ARR 16:30

*Saint-Petersburg Ladozhskiy Railway station -Petrozavodsk

 

3. GÜN /
PETROZAVODSK APATITY     17:05 / 07:55 + 1

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Petrozavodsk şehrinde panoramik şehir turumuzu yapacağız. Onega gölü kıyısında yer alan bu şehirde Alexander Nevsky katedrali ve promyshlennoy istorii galerisi başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Turumuzun ardından tren istasyonuna giderek Arktika expres treni yolculuğumuza devam ediyoruz. Varış durağımız Apatity tren istasyonu olacak. Gecemiz trende geçiyor.

ARCTIC TRAIN

 

Petrozavodsk - Apatity

17:05 28 Dec 2020 Mon [ 14saat 48dk ] ARR 07:53 (1Gün sonra )

 

4. GÜN /

KIROVSK – SNOWMOBILE TURU

Sabah saatlerinde Apatity şehrine varışımızın ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve turumuza başlıyoruz. Bugünkü etkinliğimizde kar arabaları ile Kukisyum buzul vadisinden Kukisvumchorr geçidine deniz seviyesinden 479 metre yüksekte muhteşem bir safari bizleri bekliyor olacak. Bu eğlenceli safarimizde yapacağımız geçiş noktası Khibiny dağları’nın güney ve kuzey kesimlerini birbirine bağlar. Bu geçiş yaklaşık 20 km’dir. Gezimizin ardından tekrar şehir merkezindeki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Hotel Ekkos 3* vb.

 

 

 

5. GÜN /

KIROVSK – HUSKY TURU

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. Kirovsk , efsanevi bir şehirdir. Ural Dağları kadar eski Khibiny Dağlarının başkenti olarak bilinir ve bu şekilde anılır. Şehre varışımızla birlikte Husky kızak turuna çıkıyoruz. Aynı zamanda kar üzerinde kayak yapacak bananalara da binebiliriz. Karlı şehri ziyaret edeceğiz. Burası her yıl Aralık’tan Mart ayına kadar değişik figürlerde kardan objeler yapılan ve Rusya’nın en büyük kar mimarilerinin bulunduğu şehirdir. Turumuzun devamında konaklayacağımız otelimize gitmeden önce şehirde bulunan eğlence parkında ‘’ Gizemli Orman’’ adlı sanat sergisini ziyaret edeceğiz. Bu sergide uzaylılar ve dünyamızın gizemli yaratıkları hakkında eserler göreceğiz. Gezilerimizin ardından şehirde konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde .

OTELİMİZ : Hotel Ekkos 3*

6. GÜN /

SAAMI KÖYÜ – MURMANSK

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından eşyalarımızla birlikte şehirden ayrılıyoruz. Ziyaret noktamız Saami köyü olacak. Bölgede iç kısımlara doğru ilerliyoruz. Kola yarımadasında bulunan Saami köyünde Ren geyikleri ile kızaklara binecek , bölgesel yaşam ve kültürleri hakkında bilgiler alacağız. Kuzey yerlilerinin atmosferine dalarak gelenekleri ile bilgilendirileceğiz. Saami yerlileri sürüleriyle birlikte bir yerden bir yere hareket ederek yarı göçebe bir yaşam tarzına sahiptirler. Avcılık , balıkçılık ve orman meyveleri toplayarak yaşamlarını sürdürmektedirler. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Çevre gezilerimizi bitirdikten sonra özel aracımız ile Murmansk şehrine yöneliyoruz. Varışta otelimize giriş işlemlerimizi yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. OTELIMIZ : Park Inn by Radisson 4*

 

 7.  GÜN /


MURMANSK
– TERIBERKA KÖYÜ – ARCTIC OKYANUSU

 

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra bugünkü çevre gezimizi yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile yapacağımız kara yolculuğumuz bizleri, bölgenin en kuzeyinde yer alan Teribarka isimli köye ulaştıracak. 134km Murmansk’ın kuzeyinde yer alan köye yaklaşık oalrak 2 saat 20 dakikada ulaşmış olacağız. Dünya’nın kenarı olarak adlandırılan bu bölgede yer alan bu şirin köy Arctic Okyanusu kıyılarında bulunmaktadır. Köye varışımızın ardından kar motosikletlerinin çektiği kızaklarla deniz kıyısına doğru yöneliyoruz. Buzla kaplı kuzey şelalesi ve donmayan Barents denizinin bembeyaz kumsallarını göreceğiz. Ejder’in yumurtaları olarak bilinen taşlı plajı da ziyaret edip fotoğraflar çekeceğiz. Ziyaretimizin ardından yine bu kıyılarda bulunan gemi mezarlığını göreceğiz. Turumuzun ardından bölgede yerel bir restoranda ÖĞLE YEMEĞİ alacağız. Daha sonra özel aracımıza binerek otelimize dönüyoruz. Gece turumuza devam etmek üzere tekrar otelimizin lobisinde buluşacağız. Gece turumuzda Kuzey ışıklarını görmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Aurora Borealis olarak bilinen ve bölge ışıklarını görmek üzere gezintimize başlıyoruz. Bu gece bol bol fotoğraflar çekeceğiz. Gece turumuzda bizlere bir de fotoğrafçı eşlik edecek. Gezimizin ardından tekrar otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : Park Inn by Radisson Poliarnie Zori, Murmansk 4* vb.

 

8.  GÜN /

MURMANSK ST. PETERSBURG    14:40 / 16:30 [ UÇUŞ ]

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra şehir turumuzu yapmak üzere yerel rehberimizle birlikte dışarı çıkıyoruz. Murmansk Rusya’nın Avrupa tarafında en batısında bulunan İskandilav ülkeleri sınırında yer alan şehridir.Özel aracımız ile yapacağımız şehir turumuzda ilk olarak Dünya’daki ilk nükleer buz kırıcı gemi olan Buzkıran Müzesini ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından Alosha anıtı ve bekleyen kadın anıtını göreceğiz. Turumuza Sulardaki Kurtarıcı Kilisesini ziyaret ederek devam ediyoruz. Turumuzu bitirdikten sonra havalimanına giderek yerel havayolları ile St. Petersburg şehrine uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam saatlerinde havalimanına varacağız.
 

 

9.  GÜN /

ST. PETERSBURG İSTANBUL        02:45 / 06:10

St. Petersburg havalimanına varışımızla birlikte İstanbul dönüş uçağımıza check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLLARI havayolları tarifeli seferi ile İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Uçuş saatimiz 02:45 . İstanbul yerel saati ile havalimanına varışımız sabah 06:10’da olacak. Anılarla dolu gezimiz sona eriyor.

 

 

 

 

 

 

 

FİYATLARFİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

¨      İstanbul – St. Petersburg – İstanbul arasında TÜRK HAVAYOLARI ile uluslararası yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı

¨      Murmansk St. Petersburg şehirleri arasında yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuş biletleri , vergileri ve bagaj taşıma hakkı.

¨      St. Petersburg – Petrozavodsk şehirleri arasında Arktika express treni ile yapılacak olan

2. Sınıf ve 4 kişilik kompartımanlarda tren yolculuk bileti ve vergileri

¨      Petrozavodsk – Apatity şehirleri arasında Arktika express treni ile yapılacak olan 2. Sınıf ve 4 kişilik kompartımanlarda tren yolculuk bileti ve vergileri

¨      St. Petersburg’da 1 , Petrozavodsk’da 1 , Petrozavodsk-Apatity treninde 1 gece, Kirovsk’da 2 ve Murmansk’da 2 gece olmak üzere Toplam 7 gece 3 ve 4* otellerde ve butiklerde oda&kahvaltı konaklama

¨      Tur programında belirtilen tüm turlar , geziler ve havalimanı transferleri

¨      Tur programında açıkça belirtilen yerlerde müze , park ve ören yeri giriş ücretleri

¨      Petrozavodsk şehrine panoramik şehir turu

¨      Kirovsk şehrinde Husky kızakları turu ve Snowmobile turu

¨      Kola milli parkı bölgesinde Saami köyü yerli hayatı ziyareti turu

¨      Murmansk şehrinde şehir turu müze ve çevre gezileri

¨      Teribaki köyü turu

¨      Programda belirtilen yerlerde alınacak 2 ÖĞLE YEMEĞİ

¨      Bölgesel Türkçe Rehberlik Hizmeti

¨      Seyahat Sağlık Sigortası ( Covid-19 Kapsamlı)

 

·        Kişisel harcamalar

·        Yurt dışı çıkış harcı 50 TL

·        Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

·        Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

·        Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri kişi başı tavsiye edilen min. Tutar  70 USD  ( yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)

·        Vizeler / Rusya Vizesi Çok Girişli Vize Ücreti , Vergiler ve Konsolosluk Hizmet Bedeli Dahil 180 USD

·        Gidilecek ülkelerin havalimanı memurları tarafından tahsil edilebilecek ayak bastı ücretleri

 

Tüm Hareket Tarihleri
TRENLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : Tur programında geçen tren yolculukları Second Class Cupe olarak fiyatlandırılmıştır. Kompartımanlar 2 ayrı ranzadan oluşur ve 4’er kişiliktir.
Dikkat : Bu gezimizde PCR testi gereklidir. Yolculuğa 72 saat kala PCR testi yapılmalıdır. İngilizce çıktısı alınmalıdır.

Testi Pozitif çıkan misafirler tura katılamazlar. Tur katılım hakları yanmaz.Bir sonraki aynı geziye katılma imkanları olacaktır.

1 kompartımanı sadece 2 kişi olarak kullanmak isteyen yada tek bir kompartımanda tek başına kalmayı tercih eden misafirlerimiz diğer yatakların ücret farkını ödeyerek satın alabilirler. Bu gibi isteklerinizi turun çıkış tarihinden en az 1 ay önce acentemize bildirmeniz gerekmektedir.

 

1.sınıf Kompartman [ Çift Odada ]   EXTRA ÜCRETİ / KİŞİ BAŞI / 180 USD

*( BU ÜCRET KİŞİ BAŞI, TOPLAM 2 YOLCULUK İÇİN GEÇERLİDİR )

Çift Kişilik Odada TEK KİŞİ kalmak isteyenler 360 USD öder. [ SINGLE KONAKLAMA ]ÖNEMLİ BİLGİ : Tren saatleri Rusya Demir Yolları

Müdürlüğü tarafından yıllık olarak planlama takvimine

uygun olarak programa dahil edilmiştir. Değişiklik olması

durumunda yolcularımıza bilgilendirme yapılır. Sabah

kahvaltıları tüm otellerde mevcuttur. Öğle ve Akşam

yemekleri programda belirtilen yerlerde güzergaha ve tur

akışına göre pakete dahil edilmiştir. Dahil olmayan

bölgelerde serbest zaman verilir. Tren ve yerel uçak

saatlerinde değişmeler olursa güncel bilgiler katılımcılar ile

paylaşlır. Bu bölgelerde sıkça saat değişikliği olmaktadır.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı