GRAND AFRIKA-MADAGASKAR TURU (YILBAŞI)
GRAND AFRIKA-MADAGASKAR TURU (YILBAŞI)
: Yılbaşı Tatil Keyfi
: VIKTORYA ŞELALESİ – ZİMBABWE,BOTSWANA TURU ...
Konaklama : 3* ve 4* otellerde konaklama
Tur Süresi : 14 Gece 16 Gün
Hareket Tarihleri : 24, 28 Aralık [devamı...]
Hareket Noktaları :
Ulaşım Şekli : Türk Hava Yolları ile
Kişi başı : 21500.00 TL 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
21500.00 TL
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

 

GRAND AFRIKA-MADAGASKAR TURU

(YILBAŞI)

 İstanbul Çıkışlı...

 

24 - 28 Aralık 2020

Türk Hava Yolları İle 16 Gün 5 Ülke

 

TUR PROGRAM


1.    GÜN / 24 ARALIK İSTANBUL – LUSAKA (ZAMBIYA )                19:55 03:25

Bugün saat 17:00 ‘de İSTANBUL YENİ HAVA LİMANI DIŞHAT- GİDİŞ Terminalinde ELEGANCE TUR yetkilisi ve tur rehberi ile buluşuyoruz. İşlemlerimizi tamamladıktan sonra ,

TÜRK HAVA YOLLARI TK 609 seferi ile saat 19:55’te Zambiya’nın başkenti Lusaka şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

2.    GÜN / 25 ARALIK LUSAKA –LIVINGSTONE

Sabah saat 03:25’te Lusaka’ya ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile kahvaltı yapacağımız otelimize giriş yapıyoruz, kahvaltıyı takiben LIVINGSTONE bölgesinedoğru yola çıkacağız.Karayolu ile 7 Saat sürecek yolcluğumuzda ZAMBESI NEHRI bölgesinde

LIVINGSTONE şehrine ulaşacağız. Otelimize yerleşme ,AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme

otelimizde.

Otelimiz : Green Tree Lodge 3*

 

3.    GÜN / 26 ARALIK           VIKTORYA ŞELALESİ – ZİMBABWE

Bu sabah kahvaltıyı takiben otelimizden ayrılacağız. ZAMBIYA ZIMBABWE sınırında yer alan

Zambezi nehrindeki VİKTORYA ŞELALESİ TURU

(Zambiya arafını)yapacağız. Şelale ZAMBİYA-ZİMBABWE sınırında arada yer alıyor. VIKTORYA MİLLİ PARKI ziyaretimizde (Çok ıslanacağız!- Yanınıza extra T-shirt alınız)

Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde,

Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m

yüksekliğindedirler.İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktaydı.[1] Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır.Dünyanın yedi harikasından biridir.

Kuzey Amerika'daki NiagaraŞelaleleri'nden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika'nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu270'den fazla (görece) 'küçük' şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir.

Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır.

Zambiya tarafında turumuzu tamamladıktan sonra , ZİMBABWE sınır geçişini yapacağız. Bugün öğleden sonra VIKTORYA ŞELALESİNİN ZİMBABWE tarafını ziyaret edeceğiz.

AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Cresta Sprayview lodge 3*

 

 

 

4.    GÜN / 27 ARALIK BOTSWANA TURU

Bu sabah kahvaltı sonrası, Bu bölgeye gelmişken komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz. Sınır komşusu BOTSWANA TURU yapalım

CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU

Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz.Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile turumuz başlıyor.Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız. Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız.Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkanımız olacak. Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız. Geceleme Viktorya bölgesindeki otelimizde.

OTELİMİZ : Cresta Sprayview lodge 3*

 

5.   GÜN / 28 ARALIK                    VIKTORYA FALLS / CAPE TOWN (GÜNEY AFRIKA ) 13:30 19:10

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, 13:30’da yerel havayolları ile GÜNEY AFRIKA , Cape Town uçuşumuzu yapacağız. Akşam saatlerinde CAPE TOWN ‘a ulaşıyoruz. Özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılacaktır.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL UPPERSIDE 3*

 

6.       GÜN / 29 ARALIK                        CAPE TOWN

Sabah kahvaltının ardından ŞEHİR TURUMUZU yapacağız.

Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durak CAPE TOWN Water Front , Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hem de Restoranların bulunduğu bir mekandır.

Geceleme otelimizde.

HOTEL UPPERSIDE 3*

7.       GÜN / 30 ARALIK CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası turumuz var. Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz.. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.

Bugün sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz,

GÜN / 31 ARALIK               CAPE TOWN - Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuz var.Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi turumuz olacak -, rehberimiz eşliğinde ,turlarımıza devam ediyoruz, Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch

bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Turumuzun sonunda , akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

 AKŞAM YEMEĞİ (YILBAŞI) için yerel restorana gideceğiz.

YILBAŞI GECESİ******************

8.    GÜN / 1 OCAK CAPE TOWN / JOHANNESBURG- SUN CITY BÖLGESİ 06:00

Sabah çok erken saatlerde havalimanına geçiyoruz. Johannesburg varışımızı takiben SUN

CITY ziyareti yapacağız. SUN OTELLER grubuna ait bir özel tesiste keyifli bir vakit geçireceğiz. Yüzme havuzları- Safari görünümlü havuzlar- casino ve daha bir çok aktivite bizleri bekliyor… Gezimizi tamamladıktan sonra Sonrasında bölgedeki otelimize geçiyoruz.

OTELİMİZ : Kingdom Hotel 4*

 

 

 

 

 

9.          GÜN / 2 OCAK                         SUN CITY – JOHANNESBURG

Sabah kahvaltıyı takiben PİLANNESBERG bölgesine geçiyoruz. Safari turumuzu yapacağız.

PilanesbergNational Park ve Safari turu

PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz , Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince

"BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda Johannesburg otelimize geçiyoruz. Geceleme otelde.

Otelimiz: Holiday Inn Sandton vb.

 

10.       GÜN / 3 OCAK                         JOHANNESBURG -LESEDİ KÖYÜ TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Johannesburg çevre gezilerimize başlıyacağız.

ŞEHİR TURU ve LESEDİ KÖYÜ ziyaretini yapacağız. Güzergahımızı Lesedi Köyünden

geçireceğiz, LESEDI KÖYÜ ziyaretimizi yapacağız, Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır.

Johannesburg ŞEHİR TURU turumuzu yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz. Otelimiz: Holiday Inn Sandton vb.

 

11.       GÜN /4 OCAK                          JOHANNESBURG -Antananarivo (MADAGASKAR) 10:00 14:00

Bu sabah kahvaltı sonrası , otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben Güney Africa Airlines tarifeli seferi ile saat 10:00’da Madagaskar’ın başkenti TANA’ya yolculuğumuz başlıyor, yerel saat ile 14:10 Tana havalimanına ulaşıyoruz, Alanda karşılanma. Kent merkezinde ŞEHİR TURU yapacağız.

Turumun içerisinde yerel Pazarları da ziyaret edeceğiz. Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.  Le Combava Hotel Lodge geceleme otelimizde.

12.       GÜN /5 OCAK                          ANTANANARİVO – ANDASİBE MİLLİ PARKI            (130 KM)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ANDASIBE ‘ye doğru yola çıkıyoruz. Tana şehir

merkezinden 75 km sonra Marozevo Köyünde mola vereceğiz, Köy ziyaretimiz olacak. Burada Özel bir çiftlik arazisi üzerince Madagaskar ‘da var olan vahşi yaşam, küçük büyü hayvanlardan görme ve bunlar hakkında yerel rehberimizden bilgiler alma imkanımız olacak.

Öğleden sonra Andasibe Milli Parkı bölgesine ulaşıyoruz, otelimize yerleştikten sonra, Akşam Orman da kısa bir yürüyüş yapacağız, Kırımızı Kurbağa, Madagaskar’ın Fare maymunları olan anılan LEMUR lardan göreceğiz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

Geceleme Otelimizde. GRACE LODGE 3*

 

13.       GÜN/ 6 OCAK                          Maromizaha ve Vohimana Koruma Alanı Doğa Turu

Sabah kahvaltıdan sonra, Andasibe'ye 12 km mesafede bulunan Maromizaha rezervini ziyaret edeceğiz. (6 saat yürüyüşümüz var, orta zorluk, dağlarda yukarı ve aşağı) Diademed sifakalar, ünlü Indri (hepsinin en büyük lemuru), orkideler ve kuşlar da dahil olmak üzere birçok vahşi lemuru görmek için patikalarda yürüyeceksiniz. El değmemiş Ormanlar içindeyiz.

Yürüyüşümüz doğa içinde olacak Öğleden sonra, bu bölgede yerel bukalemunları görmek üzere Vohimana adlı başka bir rezervi ziyaret edeceğiz. Tüm dünya üzerinde sadece burada yaşayan hayvanları göreceğiz. Turumuzun sonunda otelimize döneceğiz.

OTELİMİZ : GRACE LODGE 3*

 

 

14.       GÜN/ 7 OCAK                          ANTANANARİVO- İSTANBUL       - THY- 16:30 04:15+1

Bugün Madagaskar ‘da son günümüz. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bölgeden ayrılıyoruz. Havalimanına geçceğiz. Geri dönüş Yolculuğumuz başlıyor. Türk Hava Yolları ile saat 16:30 ‘da İstanbul uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Geceleme uçakta.

 

 

15.       GÜN /8 OCAK                          İSTANBUL- Varış 04:15

Varış 04:15

FİYATLAR

·      GİRİŞ/ ÇIKIŞ PUL VE KAPI VİZELERİ İÇİN ( ZIMBABWE-ZAMBIYA-BOTSWANA) 120 USD GİRİŞLERDE KAPIDA ÖDENİR

·      MADAGASKAR VİZESİ - MADAGASKAR E-VİSA 50 USD (ACENTAMIZA ÖDEYİNİZ BU İŞLEMİ ACENTAMIZ TAKİP EDECEKTİR)


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
24.12.2020 3* Oteller21500.00 TL25800.00 TL 21500.00 TL0 - 3 Yaş 5375.00 TL
4 - 10 Yaş 10750.00 TL
-Taksitler »
28.12.2020 3* Oteller21500.00 TL25800.00 TL 21500.00 TL0 - 3 Yaş 5375.00 TL
4 - 10 Yaş 10750.00 TL
-Taksitler »


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·      İSTANBUL- LUSAKA (ZAMBIYA ) / ANTANANARİVO - İSTANBUL TÜRK HAVA YOLLAR GİDİŞ DÖNÜŞ ANA UÇAK BİLETİ (EKONOMİ CLASS)

·      VIKTORYA FALLS / CAPE TOWN TEK YÖN ARA UÇAK BİLETİ (EKONOMİ CLASS)

·      CAPE TOWN / JOHANNESBURG TEK YÖN ARA UÇAK BİLETİ (EKONOMİ CLASS)

·      JOHANNESBURG / MADAGASKAR TEK YÖN ARA UÇAK BİLETİ (EKONOMİ CLASS)

·      LIVINGSTONE – (1GECE) - ZİMBABWE – (2GECE) - CAPETOWN – (4GECE) - SUN CITY BÖLGESİ– (1GECE) - JOHANNESBURG – (2GECE) - Antananarivo – (1GECE) - ANDASİBE – (2GECE) ¾ YILDIZLI OTELLER KONAKLAMA

·      BÜTÜN SABAH KAHVALTILARI

·      PRGRAMDA BELİRTİLEN 4 AKŞAM – 1 ÖĞLE YEMEĞİ

·      YILBAŞI ÖZEL AKŞAM YEMEĞİ

·      PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

·      PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM TRANSFERLER VE ŞEHİR TURLARI

·      VİKTORYA ŞELALESİ TURU

·      VIKTORYA MİLLİ PARK ZİYARETİ

·      CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU

·      ÜMİT BURNU TURU

·      MASA DAĞI STELLENBOSH VADİSİ ZİYARETİ

·      PİLANESBERG MİLLİ PARKI SAFARİ TURU

·      LESEDİ KÖYÜ ZİYARETİ

·      ANDASİBE MİLLİ PARKI ZİYARETİ

·      TÜRKİYE ÇIKIŞLI TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

·      TÜRSAB ZORUMLU SEYAHAT SİGORTASI

 

·      YURT DIŞI ÇIKIŞ PULU (50 TL)

        ·      YABANCI PERSONEL İÇİN DAĞITILACAK YEREL BAHŞİŞLER / KİŞİ BAŞI 600 TL (1. GÜN REHBER TARAFINDAN TOPLANIR BÖLGEDE DAĞITILMAK İÇİN)

·      PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

·      PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN İSTEĞE BAĞLI DÜZENLENECEK EKSTRA TURLAR

Tüm Hareket Tarihleri

24, 28 Aralık
FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı