PATAGONYA & PASKALYA ADASI TURU
PATAGONYA & PASKALYA ADASI TURU
: PATAGONYA & PASKALYA ADASI TURU
: SANTIAGO, MACELLAN ADASI, PERITO MORENO, BUENOS AIRES
Konaklama : 3*-4* OTELLER
Tur Süresi : 11 GECE 12 GÜN
Hareket Tarihleri : 16 Mart [devamı...]
Hareket Noktaları : İSTANBUL YENİ HAVALİMANI
Ulaşım Şekli : KLM HAVAYOLLARI İLE
Kişi başı : 24652.00 TL 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
24652.00 TL
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

PATAGONYA-PASKALYA ADASI TURU

 

16 MART 2020

KLM HAVA YOLLARI

 

VIZESIZ

TUR PROGRAM

1. Gün: ISTANBUL- AMSTERDAM -SANTIAGO CHILE

İstanbul Havalimanında saat 15:30’da Elegance Tur yetkilisi ile buluşma,  

KLM HAVA YOLLARI ile bagaj ve check-in işlemlerimizi takiben, SANTIAGO-ŞİLİ yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


2. Gün: VALPARAISO PASİFİK KIYILARI

Sabah saatlerde ŞİLİ-SANTIAGO havalimanına varıyoruz. Gezimiz başlıyor,  özel aracımızla ŞİLİ nin Pasifik Kıyılarında yer alan; dünyaca ünlü şair Neruda‘nın da evinin bulunduğu Valparaiso’ya geçiyoruz. Yine aynı bölgede VINA DEL MAR kenti ziyaretimiz olacak. Varışta Neruda’nın evini ziyaret edeceğiz. Gezimizi tamamladıktan sonra ÜZÜM BAĞLARI ve Şarapları ile ünlü Casablanca vadisine doğru ilerliyoruz, şarap tatma ziyaretimiz olacaktır. Daha sonra Santiago’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ: PANAMERICAN HOTEL CENTRO /SANTIAGO CHILE

 

 


3. Gün: SANTIAGO / ISLA DE PASCUA (EASTER ISLANDS)

Bu sabah otelimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltımızı takiben; başkent Santiago Hava Limanına geçiyoruz;  Pasifik Adalarındaki toprakları dünyaca meşhur  ‘’ ISLA DE PASCUA’’  ya gitmek üzere LAN CHILE H.Y ait uçakla saat 06:30 da yolculuğumuz başlıyor,5 saat 40 dakika sürecek; uzun bir uçuştan sonra Paskalya Adasına varıyoruz. Turumuza başlıyoruz, adanın bir başka yöresine doğru yöneliyoruz. İlk olarak Rano Kau Volkanını ziyaret edeceğiz; daha sonra tarihi Orongo bölgesine devam ediyoruz.  Burada yine mistik görünümleri ile 7 adamlar heykellerini görüyoruz; rehberimizden bilgiler alıyoruz; turumuzun sonunda yeniden otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

[ NOT: Adaya ayak basıldığında 60 USD Giriş ayakbastı Toplanıyor / Nakit olarak hazırlıklı olunuz ]

 

Otelimiz;  TAHA TAI HOTEL 3*+ 

 

 


4. Gün: ISLA DE PASCUA

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; TAM GÜN ÖĞLE yemekli bir tura başlıyoruz;  Paskalya adasının mistik tarihi geçmişini tanımaya çıkıyoruz;  ‘’Taştan İnsan heykelleri yani yerel Moais heykellerinin ilk olarak inşa edildiği Akahanga Arkeolojij bölgesine ilerliyoruz; burada rehberimiz bize bu ada üzerindeki; bu kayaların ve yapılmış insan figürlerinin tarihçesini izah ediyor. Piknik bir öğle yemeği için mola veriyoruz;  daha sonra Anakena Plajının tepelerinde okyanusa doğru dizilmiş ve denize bakan sıra halindeki heykellerin bulunduğu yöreye geçiyoruz; bu manzarayı ve bu çok ilginç figürleri fotoğraflıyoruz; aynı manzaraya dahil oluyoruz; tarih öncesine bakan bu dev kaya figürlerinin sırlarını anlamaya çalışıyoruz. Geceleme otelimizde.

 

 

 

 


5. Gün: ISLA DE PASCUA / SANTIAGO

Bugün adadaki son günümüz; kahvaltıdan sonra uçuş saatimize kadar serbest saatlerimiz olacak; daha sonra saat 12:00 de havalimanına hareket ediyoruz, LAN H.Y ile yapılacak uçuşumuzun saati 14:05; tekrar başkente varmak üzere yola çıkıyoruz; yerel saat ile saat 20:00 de başkent Santiago‘dayız. Havalimanında özel aracımızla;  konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

 

OTELİMİZ: PANAMERICAN HOTEL CENTRO / SANTIAGO CHILE

 

 

 

 

 


6. Gün: SANTIAGO-PUNTA ARENAS-MACELLAN ADASI

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Santiago Havalimanına geliyoruz, 07:00’da Şili Sky Yerel havayolları ile PUNTA ARENAS ‘a Güney Patagonya bölgesi liman şehrine ulaşıyoruz, buradan özel aracımızla, vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz.

 

MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK TURU

Bu turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir, kısa bir tekne yolculuğu da yaparak Macellan adalarına ulaşıyoruz. Macellan boğazı sularında yer alan bu küçük adalarda on binlerce Güney Patagonya Penguen kolonileri yaşamaktadır. Milli Parkta rehberimiz eşliğinde bu doğa güzelliğini keşfediyoruz. Yürüyüş ve fotoğraflar çekimi yaptıktan sonra, PUNTA ARENAS merkezine döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİ/ GECELEME otelimizde.

Otelimiz: Hotel Cabo de Hornos 4*

 

 

 

 

 


7. Gün: PUNTA ARENAS- PUERTO NATALES

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, 3,5 saat sürecek kara yolculuğumuz başlıyor Puerto Natales kentine ulaşıyoruz, varışımızı takiben Torres Del Paine Milli Park Turu başlıyor.

 

Torres del Paine Mili Parkı Turu

 

…Yaklaşık bir saat boyunca ıssız bir manzaranın güzelliğini izledikten sonra ilk durağımız, 24 km uzunluğundaki,  Sarmiento Gölüne bakan bir manzara noktasına ulaşıyoruz,  Hava koşullarına bağlı olarak, buradan Paine dağlarını ve meşhur Paine Tower’ı ilk kez görmeniz mümkün olabilir. Ardından, turumuz ‘Laguna Amarga’ (Bitter Lagoon) da devam ediyor.  Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. İkinci durağımız buraya özgü bu güzelliğe hayranlık duyacağınız bir manzara noktası. Ardından turumuzla 1961 de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Horns granitini görüyoruz. Yaklaşık 12 milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Parktan çıkışımızı kayıt altına alabilmek için, Weber köprüsünden geçiş. Ardından öğle yemeği servisi için Rio Serrano Hotel’e varış. Öğle yemeği süresi:  1 saat öğle yemeğinden sonra, son durağımız olan, Milodon Mağarasına varmak üzere, yolculuğumuza devam ediyoruz. 1895 yılında, Alman Hermann Eberhard’ın mağaranın içerisinde, 5000 yıl önce soyu tükenmiş bir hayvanın deri parçasını bulması üzerine, burası tarihi ve turistik önem kazanmıştır.

Geceleme otelimizde PURTO NATALES ‘de.

 

OTELİMİZ: HOTEL COSTAUSTRALİS 3*+

 


8. Gün: PUERTO NATALES –EL CALAFATE(Arjantin)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımız ile bu bölgeden ayrılıyoruz. Arjantin sınırına ulaşacağız. Gümrük/pasaport işlemlerini takiben, hududu geçerek, El Calafate ye yolculuğumuz başlıyor,  yüksek platoları aşarak El Calafate ‘ye varıyoruz, eşyalarımızla otelimize yerleşiyoruz,   Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ: CALAFATE HOTEL 3*


9. Gün: PERITO MORENO BUZULU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, turumuza başlıyoruz. PERITO MORENO 

BUZULU ziyaretini yapmak üzere, otelimizden ayrılıyoruz,  dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret ediyoruz. BUZUL MİLLİ PARKINA ulaşıyoruz. Muhteşem manzarayı daha yakında yaşamak için 1 saat sürecek bir TEKNE turuna katılacağız. Turumuzun sonunda, yeniden EL CALAFATE ‘YE döneceğiz. Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ: CALAFATE HOTEL 3*

 


10. Gün: EL CALAFATE / BUENOS AIRES

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, Patagonya bölgesinde son saatlerimizi geçirdikten sonra saat 15:00 de Arjantin Hava Yolları ile başkent Buenos Airese ulaşacağız, varışta özel aracımızla OTELIMZE TRANSFER, GECELEME BUENOS AIRES te.

AKŞAM YEMEĞİ/ TANGO SHOW restoranda urumuza dahildir.

 

OTELİMİZ: Dazzler Buenos Aires. 4*


11. Gün: BUENOS AIRES-AMSTERDAM-ISTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben PANAROMİK ŞEHİR TURU yapacağız. LA BOCA MAHALLESİNİ ziyaret edeceğiz. Hediyelik alış veriş için en güzel semtte olacağız. Daha sonra havalimanına götürmek üzere özel aracımız ile hareket edeceğiz. UÇAK SAATİMİZ 16:30 KLM HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile AMSTERDAM aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


12. Gün: İSTANBUL

Varışımız. Turumuzun sona ermesi.


FİYATLAR


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
16.03.2020 3*-4* Oteller24652.00 TL28793.00 TL 24652.00 TL--Taksitler »


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

ANA UÇAK BİLETİMİZ :  ISTANBUL/AMSTERDAM/SANTIAGO – BUENOS AIRES/AMSTERDAM/ISTANBUL  KLM HAVA YOLLARI ile

Yerel havayolları ile şehirler arası yapacağımız ekonomi sınıfı uçuş biletleri;

 1. Santiago Chile – Punta Arenas
 2. Santiago- Isla de Pascua-  Santiago (Lan H.Y)
 3. Santiago- Punta Arenas - lan Chile H.Y
 4. El Calafate- Buenos Aires  

 

EASTER ISLAND -PASKALYA ADASI TURLARI

 • Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Konaklamalar ,  3/4* otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar
 • Programda  açıkça  belirtilmiş  Öğle Yemeği ve Akşam Yemekleri
 • MACELLAN ADASI TURU
 • TORRES DEL PAINE MİLLİ PARK TURU
 • TÜRKÇE REHBERLİK
 • SEYAHAT SİGORTASI

 

 

 

BU TURDA  EXTRA GEZİ YOKTUR

 
 • Kişisel harcamalar/Yurt dışı çıkış harcı / Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler/Tüm yerel servis tipleri

 Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.)    

100 € kişi başı

Tüm Hareket Tarihleri

16 Mart
FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı