MEKSIKA-MERIDA-TULUM TURU
MEKSIKA-MERIDA-TULUM TURU
: MEKSIKA-MERIDA-TULUM TURU
: Mexico City, Merida, Tulum, Cancun
Konaklama : 3* Oteller ve Casa Particular
Tur Süresi : 9 Gece 10 Gün
Hareket Tarihleri : 25 Şubat [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar
Ulaşım Şekli : Air France Hava Yolları ile
Kişi başı : 10301.00 TL 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
10301.00 TL
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

MEKSIKA-MERIDA-TULUM

9 GECE 10 GÜN

AIR FRANCE HAVA YOLLARI İLE

TUR PROGRAM

1. Gün: ISTANBUL -PARİS-MEXICO CITY 04:15: 16:05

İSTANBUL 3.Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 02:15’de görevli personel ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben AIR FRANCE Havayollarının tarifeli seferi ile PARİS e yolculuğumuz başlıyor. Paris havalimanında uçak değiştiriyoruz, kısa bir beklemeyi takiben,  Meksika‘nın başkenti Mexico City ‘ye doğru yolculuğumuz  başlıyor, varış saatimiz 16:20, varışımızı takiben alanda özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde şehir merkezine geçiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.
Akşam dileyenler için EXTRA tur. Geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda yemekli show. (60€ - Yemek+Show +2 yerli içki dahil )

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: IBIS HOTEL REFORMA 3*  vb.


2. Gün: MEXICO CITY TURU

Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı alıyoruz. Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI.(YARIM GÜNLÜK)

Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Turumuzun bitiminde otelimize dönüş.

Öğleden sonra EXTRA TUR Teotivakan Piramitleri turu

 

(ÖĞLE  YEMEKLİ tur-  85€)
Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket.   UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen QuetzalcoatlTapınağı;KelebeklerSarayı´nı görebilirsiniz.

Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur  bitimi şehire geri  dönüyoruz.

geceleme otelimizde.


3. Gün: MEXICO CITY /MERIDA -TULUM 06:30 UÇAK SAATİ

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılacağız.(Not: Çok erken saatlerde otellerde Tam kahvaltı hazır edilemediği için Paket ya da Kahve servisi alınacaktır) sonrası havalimanına geçiyoruz  MERIDA   uçuşumuz saati  06:30,   varışımız  08:25,  özel aracımız ile  havalimanında buluşuyoruz.

MERIDA şehir merkezine ilerliyoruz. Mayan World Museum of Mérida Müze ziyareti yapacağız.(Salı günleri kapalıdır) MAYA DÜNASI Müzesi şehrin en iyi koleksiyonlarının MAYA kültürünün sergilendiği müzedir.

Ziyaretimizden sonra istikametimiz CHICHEN ITZA MAYA ANTİK  KENTİ olacaktır. Merida kent merkezine 132 km mesafede yer alan bu önemli MAYA UYGARLIĞI  açık hava müzesine yolculuğumuz yaklaşık 1,5 saat sürecektir. ÖĞLE YEMEĞİ servisini yerel bir restoranda bölgede alacağız.

UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen-Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Tolteklerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Mayaların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’ler Chichen-Itza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Mayalar Tolteklerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergâhında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turumuz sonrasında TULUM kasabasına ilerliyoruz.

Geceleme TULUM  bölgesinde otelimizde olacaktır.

Otelimiz: Hotel Holistika Tulum 3*


4. Gün: TULUM –CANCUN

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası TULUM ANTİK ŞEHRİ ziyareti yapacağız. MAYA UYGARLIĞINA ait deniz kıyısıda yer alan, liman şehri olarak bilinen, Tulum antik kenti ziyaretimizi yapacağız, Park girişi sonrası; yürüyüş yolunu takip ederek; Antik Kale(Tapınak) Castillo ‘ya kadar geçiyoruz. Ziyaret sonrası yeniden aynı parkuru geri yürüyeceğiz ve aracımıza ulaşacağız.

Otobüsümüz ile CANCUN ‘a doğru yola devam ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sonra Cancun’a ulaşıyoruz. Merkeze yakın otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: CRYTAL URBAN CANCUN 3*


5. Gün: CANCUN-HAVANA [KÜBA] 08:10 10:20

Öğle saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ederek Havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

Akşam saatlerinde varış. Alanda karşılama ve  CASA PARTICULAR-  KÜBA  PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER e  geçiyoruz. [ kişi grup sayılarına  göre  odalarımız  tek bina da  olmayacaktır, aynı cadde-semt dâhilinde, rehberimiz ilgili  dağıtmayı yapıyor- Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri  seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba  veriliyor ]

ÖĞLEDEN SONRA  ŞEHİR TURUMUZ VAR. HAVANA ŞEHİR TURU - ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak... Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz. Geceleme evlerde.


6. Gün: CIENFUEGOS –TRINIDAD-SANTA CLARA TURU

6 -7 GÜN 1/2MART TRINIDAD – SANTA CLARA(CHE) EXTRA TURU

EXTRA TUR/ALTERNATİF GEZİ PLANI (1 GECE /2 GÜNLÜK PROGRAM)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu edenler için  EXTRA TUR.

 (Bu turumuz 1 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşayabileceğiniz CASA PARTICULAR yani EV konaklamasıdır. Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak. Daha sonra  Trinidad şehrine devam ediyoruz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor, ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız.


7. Gün: SANTA CLARA -HAVANA

Sabah çok erken kahvaltı sonrası saat 07:30 da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Merkezi Küba’nın başkenti hareket. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası, her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. SANTA CLARA kent merkezini, tarihi zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra Havana ‘ya döneceğiz. Geceleme Havana’da.

  * Bu turumuzda 1 GECE CASA PARTICULARDBL ODA konaklama + 1 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler + Rehberlik Hizmeti Dâhil  Kişi Başı  225 € dur.(1Gece/2Gün)

 


8. Gün: PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var, arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 100€ ).

Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.


9. Gün: HAVANA-PARIS 20:55

Bugün çıkış yapıyoruz, serbest saatlerimiz olacak, saat 17:30 da havalimanında olmamız gerekli, bunun için havalimanına transferimiz yapılıyor ve AIR FRANCE Havayolları ile PARIS uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Geceleme uçakta.


10. Gün: PARIS -ISTANBUL 22:35 04:00+1

PARIS havalimanına ulaşıyoruz, alanda bekliyoruz, uçuş saatimiz 22:35 İstanbul’a varış: 6 MART sabah erken saatler -Bu gezimizin sonu…

 


FİYATLAR


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
25.02.2020 3* Oteller Ve Casa Particular10301.00 TL12331.00 TL 10301.00 TL0 - 3 Yaş 3605.00 TL
4 - 6 Yaş 4636.00 TL
7 - 12 Yaş 6593.00 TL
-Taksitler »


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         AIR FRANCE Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri

·         [UÇUŞ SAATLERİ AYLIK OLARAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN SAATLERİ TEYİT EDİNİZ]

·         Programda belirtilen tüm turlar Tüm Transferler.

·         2 gece Mexico City/ 1 Gece Tulum 1 Gece Cancun /4 Gece Küba  Toplam:  8  Gece

·         Programda belirtilmiş yemekler DÂHİLDİR.

·         MEXICO CITY ŞEHİR TURU

·         CHICHEN ITZA TURU

·         TULUM ANTİK ŞEHRİ

·         MERIDA TURU

·         HAVANA ŞEHİR TURU (YEMEKLİ)

·         KÜBA- Havana’da EVLERDE KONAKLAMA -Kahvaltı servisi  vardır.

·         TÜM TRANSFERLER + Türkçe rehberlik hizmeti+ HAVANA +MEXICOCITY ŞEHİR TURU.

·         Seyahat Sigortası ( Seyahat süresini kapsar)

 

·         Küba Vize ücreti (50 €)NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir(36 USD)

·         Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. EXTRA TURLAR.

·         MEKSIKA VİZESİ (Yeşil Pasaport sahipleri için 36 USD dir. Parmak izi alınarak 1 günde çıkartılmaktadır. Normal Pasaport sahipleri ve de ABD vizesi olanlar Vizesiz seyahat ederler. Normal Pasaport sahipleri- için online form doldurup 15 dakikada giriş kağıdını şirketimiz temin etmektedir -Ücretsiz)

·         Yurt dışı çıkış pulu (15 TL) 

·         TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-Kişi Başı: 80€ dur Bu ücret Turun 1.günü çıkışta Toplanır ve Küba‘ya yollanır(grup ile birlikte)

Tüm Hareket Tarihleri

25 Şubat
ÖNEMLİ NOT!  > EXTRA TURLARA KATILIMINIZI TUR HAREKETİNDEN ÖNCE İLETİNİZ

EXTRA TURLAR: Teotivakan Piramitleri turu(85€) MARIACHI GECESİ(60€)

PINAR DEL RIO(100€)  -TRINIDAD SANTA CLARA (225€)

TOPLAM: 470€  -İNDİRİMLİ TAM PAKET: 450€

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı