MEKSIKA-KUBA SÖMESTRE TURU
MEKSIKA-KUBA SÖMESTRE TURU
: MEKSİKA-KÜBA SÖMESTRE TURU
: Mexico City, Cancun, Chichen-Itza, Trinidad
Konaklama : 3* Oteller ve Casa Particular
Tur Süresi : 9 Gece 10 Gün
Hareket Tarihleri : 29 Ocak [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar
Ulaşım Şekli : Air France ve KLM Hava Yolları ile
Kişi başı : 9684.00 TL 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
9684.00 TL
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

MEKSİKA-KÜBA SÖMESTRE TURU

9 GECE 10 GÜN

AIR FRANCE VE KLM HAVA YOLLARI İLE

TUR PROGRAM

1. Gün: ISTANBUL PARİS CANCUN [ MEKSİKA ] 04:15 17:15

İSTANBUL 3. Havalimanı DIŞ HATLAR gidiş terminalinde saat 02:15 te buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben AIR FRANCE HAVA YOLLARI tarifeli seferi PARİS aktarmalı olarak, CANCUN ‘a hareket edeceğiz.

Saat 17:15 de CANCUN’a ulaşıyoruz. Alanda karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ: RAMADA HOTEL DOWNTOWN 4*


2. Gün: CHICHEN ITZA TURU “MAYA ANTİK KENTİ” [EXTRA TUR 120€]

Kahvaltının ardından erken saatlerde, hareket saatimiz 07:30, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan, dünyanın 7 harikasından biri olan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Mayaların en ilginç yapılarından El Caracol –

Gözlemevi, Chichen Itza’da bulunmaktadır. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı (Bu yapıların duvar resimlerinde, Tolteklerin Chichen Itza’yı fethi ve Maya liderlerinin kurban edilişi resmedilmiştir) ;Rahibeler Manstırı;  Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Chichen Itza keşfinin ardından ÖĞLE YEMEĞİ mizi yerel bir restoranda alacağız. Daha sonra yeniden ünlü tatil merkezi Cancun’a hareket ediyoruz ve öğleden sonra saatlerinde otelimize geri geliyoruz.

Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ: RAMADA HOTEL DOWNTOWN


3. Gün: CANCUN- MEXICO CITY uçuşu 06:00 08:15

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz; yaklaşık 3 saat süren uçuştan sonra Havana Havalimanına geçeceğiz. Yerel Meksika Hava Yolları ile Mexico City’e uçuşumuzu yapıyoruz. Varışta karşılanma ve ŞEHİR TURU YAPACAĞIZ.

Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego

Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: MX GARIBALDI HOTEL 4*


4. Gün: MEXICO CITY - TEOTIVAKAN PİRAMİTLERİ TURU [ EXTRA TUR -95€ ]

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, turlarımıza devam ediyoruz.

Meksiko City’den bir buçuk saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin özsuyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmekte. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmekte. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranında alınacaktır. Yemekten sonra şehir merkezine hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.


5. Gün: MEXICO CITY / HAVANA 08:50 11:30 ( KÜBA )

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, KÜBA uçuşumuzu yapacağız.

Başkent Havana’ya varışımızı takiben, yerel rehberlerimiz tarafından karşılanma; gecelemeyi yapacağımız CASA PARTICULAR ( PANSİYON- EVLER ) evlerimize transferimizi yapacağız. Grubumuz, birbirine yakın mesafede, Kübalı ailelerin işlettiği Pansiyon Evlere yerleşiyor. GECELEME: CASA PARTICULAR/HAVANA


6. Gün: HAVANA

Kahvaltı sonrası saat 09.00'da 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz Devrim Meydanıyla başlıyor. Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. La

Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak… Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Şehir turu sonrası alacağımız öğle yemeğinden sonra serbest zaman, ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında alınacaktır.

GECELEME CASA PARTICULAR. HAVANA


7. Gün: PINAR DEL RIO - VINALES VADİSİ TURU(EXTRA TUR 100€)

Kahvaltı sonrası EXTRA TUR VAR. (100€)Pinar del Rio-Vinales Vadisi turuna çıkıyoruz.Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.


8. Gün: HAVANA – CIEN FUEGOS - TRINIDAD [EXTRA TUR 190€]

[EXTRA TUR 1 GECE 2 GÜN – BU TURA KATILMAYANLAR HAVANADA 

KONAKLAMAYA DEVAM EDECEKLER]

 

Kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz, Havana’dan ayrılıyoruz ve

Küba’nın doğu bölgelerine doğru ilerliyoruz, yolda molalarımız olacak,  . 

ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında alınacaktır. Montenar Park ve

İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehrinin tarihi mimarisi ile dikkat çeken güzel sokaklarında yürüyoruz, eski tiyatro binasını ziyaret ediyoruz, Eski Saray binasını göreceğiz, Katedral Meydanını ziyaret edeceğiz, turumuza devam ediyoruz.

Trinidad'a hareket ediyoruz. Trinidad Küba ‘nın en güzel şehirlerinden birisidir,  taş sokakları ve eski Katedral binası göreceğimiz tarihi Trinidad sokakları arasında yer almaktadır. Güzel fotoğraflar çekmek için fırsatlarımız olacak,  tarihi Trinidad kentinin merkezini ziyaret ettikten sonra, konaklayacağımız CASA PARTICULAR (PANSİYON EVLER )  Merkeze yakın mahallerde yer almaktadır. Müzik eve eğlence dolu TRINIDAD gecelerini yaşamak için ve gerçek KÜBA halkı ile iç içe olmak için güzel bir fırsatımız olacak.

GECELEME-  CASA PARTICULAR- EVLERDE.


9. Gün: SANTA CLARA – HAVANA- ÇIKIŞ

Bugün, sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz Santa Clara şehri oluyor. Efsane CHE GUEVERA ‘nın anıtmezarının ve müzesinin olduğu, CHE ile bütünleşen bir kent burası, Burada CHE Müzesini ziyaret ediyoruz, yolculuğumuz devam ediyor,

ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. HAVANA HAVALIMANI na geçiyoruz.

HAVANA  – AMSTERDAM ISTANBUL UÇUŞ SAATİ 19:10

KLM HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile 19:10 uçuşu AMSTERDAM aktarmalı – İstanbul uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


10. Gün: İstanbul –VARIŞ 16:55

Ve Turumuzun sona ermesi. Varış İstanbul 3. Havalimanı


FİYATLAR

MEKSİKA VİZESİ: Normal pasaport sahiplerine Vize ücretsiz acentemiz tarafında online olarak 1 saatte temin edilmektedir.( ÜCRETSİZ )

Yeşil Pasaport sahipleri / Meksika Konsolosluğu İstanbul veya Ankara merkezlerinden bir günde parmak izi vermek üzere gidecekler ve 36 USD karşılığını hızlı vizlerini alacaklardır.

KÜBA VİZESİ: Normal Pasaport sahipleri, 50€ karşılığı Express Küba Vizesini bizzat

ELEGANCE TUR elinden alacaklardır ( Evrak gerekmez )

Yeşil Pasaport sahiplerine Küba Vizesi YOKTUR. 


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
29.01.2020 3* Oteller Ve Casa Particular9684.00 TL11658.00 TL 9684.00 TL0 - 2 Yaş 2905.00 TL
3 - 6 Yaş 4358.00 TL
7 - 12 Yaş 6295.00 TL
-Taksitler »


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         İstanbul /CANCUN –HAVANA/  İstanbul parkuru için AIR FRANCE/KLM HAVA YOLLARI, CANCUN /HAVANA / Mexico City arası yerel havayolları ile yapılacak olan uçuş bileti

·         MEXICO CITY (2 GECE-OTEL  )

·          CANCUN (2GECE-OTEL )

·         HAVANA (4 GECE – EV ) 

·         TOPLAM: 8 GECE / 10 GÜN

·         Tüm uçuşlarda Kişi başı tek valiz olmak üzere 20 kg serbest taşıma hakkı

·         MEKSİKADA 3/4 yıldızlı merkezi ve en çok tercih edilen otellerde oda + kahvaltı konaklama

·         Meksika’nın başkenti Mexico City’de tam günlük kapsamlı şehir turu

·         Programda belirtilen havalimanı/otel ve karayolu yolculukları tüm transferleri

·         Küba’nın başkenti Havana’da kapsamlı şehir turu

·         Otel konaklaması olan her gecenin sabahı açık büfe kahvaltı

·         Tur programına dâhil tüm ören yerleri gezisi, giriş ücretleri

·         Türkçe rehberlik hizmeti

·         Seyahat Sigortası

 

MEKSİKA VİZESİ: Normal pasaport sahiplerine Vize ücretsiz acentemiz tarafında online olarak 1 saatte temin edilmektedir.( ÜCRETSİZ )

Yeşil Pasaport sahipleri / Meksika Konsolosluğu İstanbul veya Ankara merkezlerinden bir günde parmak izi vermek üzere gidecekler ve 36 USD karşılığını hızlı vizlerini alacaklardır.

KÜBA VİZESİ: Normal Pasaport sahipleri, 50€ karşılığı Express Küba Vizesini bizzat

ELEGANCE TUR elinden alacaklardır ( Evrak gerekmez )

Yeşil Pasaport sahiplerine Küba Vizesi YOKTUR.  (  Ülkeye girişte

İlave bir form doldurulması gerekecektir, varışta rehberinizden destek talep ediniz )

 

BU TURUMUZDA TUR BAHŞİŞLERİ VE TOPLAM AYAKBASTI PARALARI / 1 KİŞİ İÇİN 80€ dur.

Bu ücret Havalimanında hareket günü rehberimize teslim edilmektedir.

Tüm Hareket Tarihleri

29 Ocak
EXTRA TURLAR:

CHICHEN ITZA TURU  “MAYA ANTİK KENTİ” [EXTRA TUR 120€]

MEXICO CITY - TEOTIVAKAN PİRAMİTLERİ TURU [EXTRA TUR 95€]

PINAR DEL RIO - VINALES VADİSİ TURU( EXRA TUR 100€ )

HAVANA – CIEN FUEGOS -TRINIDAD [  EXTRA TUR 190€ ]

TOPLAM: 505€  / İNDİRİMLİ TAM PAKET  - 470€

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı