MEKSİKA-KÜBA 1 MAYIS TURU
MEKSİKA-KÜBA 1 MAYIS TURU
: MEKSİKA-KÜBA 1 MAYIS TURU
: Mexico City, Puebla, Cancun, Chichen-Itza, Havana, Trinidad
Konaklama : 3*-4* Oteller ve Casa Particular
Tur Süresi : 13 Gece 15 Gün
Hareket Tarihleri : 22 Nisan [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar
Ulaşım Şekli : Air France Hava Yolları
Kişi başı : 12253.00 TL 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
12253.00 TL
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

MEKSİKA-KÜBA

13 GECE 15 GÜN

AIR FRANCE HAVA YOLLARI İLE

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL-PARİS -MEXICO CITY

Bugün saat 02:00 de İstanbul 3. Havalimanında buluşma ve check-in İşlemlerimizin tamamlanması; 04:15 de Paris aktarmalı olarak, MEXICO CITY uçuşumuza başlıyoruz, yerel saat ile 16:20‘ de Mexico City Havalimanına ulaşacağız, alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize hareket edeceğiz. Akşamüstü geleneksel kıyafetleri ile Mariachi Sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda gezinti. Geceleme  otelimizde.

HOTEL  IBIS ALAMEDA 3


2. Gün: MEXICO CITY - ŞEHİR TURU

Sabah otelimizde kahvaltı sonrası turumuz başlıyor. Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. 

Öğleden sonra turumuz devam ediyor.

TEOTIVAKAN PİRAMİTLERİ TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, turlarımıza devam ediyoruz,

Meksiko City’den bir buçuk saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret edip ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu yapacağız. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin özsuyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmekte. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmekte. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranında alınacaktır. Yemekten sonra  şehir merkezine hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.


3. Gün: MEXICO CITY-TAXCO

Sabah kahvaltı sonrası ayrılacağız. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI. Bugün Mexico City bölgesinde önemli bir müze  ziyaret edeceğiz. FRIDA KAHLO MUSEUM, Mavi ev olarak bilinen meşhur FRIDA’ nın evi, ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra tur bitiminde TAXCO şehrine doğru devam ediyoruz, Akşam erken saatlerinde madenler şehri TAXCO ‘ya ulaşacağız, geceleme TAXCO ‘da otelimizde.

 

Otelimiz: Best Western Taxco 3*


4. Gün: TAXCO-ACAPULCO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ACAPULCO ‘ya doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Yaklışık3,5 sürecek yolculuk sonrası ACAPULCO sahillerine ulaşıyoruz. PANAROMİK şehir turumuzu takiben, otele yerleşme, geceleme otelimizde.

 

Otelimiz: İBİS HOTEL 3*


5. Gün: ACAPULCO-Atlixco-PUEBLA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası;  ATLIXCO kentine ulaşıyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ molasını burada vereceğiz. Kent merkezinden kısa bir gezintiyi takiben; PUEBLA istikametine yolculuğumuza devam edeceğiz. Öğleden sonra Puebla‘ ya ulaşıyoruz. Puebla, resmî adıyla Heróica Puebla de Zaragoza veya kısa kullanımıyla Puebla de Zaragoza, Meksika'da aynı adlı eyaletin başkenti olan şehir. Ülkenin başkenti Meksiko'nun doğusunda olup, 2.109.049 metropolitan alan nüfusu ile ülkenin dördüncü büyük şehridir.

Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ: Hotel Puebla Plaza3*


6. Gün: PUEBLA-MEXICO CITY/ CANCUN

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltının ardından sabah erken saatlerde havalimanında geçiyoruz. Meksika’nın Atlantik sahillerindeki cennet kıyıları CANCUN a uçuşumuzu yapıyoruz. Varışta yerel rehberlerimiz tarafından karşılanma; gecelemeyi yapacağımız otelimize transfer. Bugün serbest günümüz olacak, Cancun’ u keşfetmek için güzel bir gün bizleri bekliyor, geceleme otelimizde.

 

OTELIMIZ: RAMADA HOTEL DOWNTOWN  4* vb.


7. Gün: CHICHEN ITZA turu ‘’ maya tapınakları ‘’

Kahvaltının ardından erken saatlerde, hareket saatimiz 07:30 UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan, Dünyanın 7 harikasından biri olan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Mayaların en ilginç yapılarından El Caracol – Gözlemevi, Chichen Itza’da bulunmaktadır. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı (Bu yapıların duvar resimlerinde, Tolteklerin Chichen Itza’yı fethi ve Maya liderlerinin kurban edilişi resmedilmiştir), Rahibeler Manastırı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Chichen Itza keşfinin ardından ÖĞLE YEMEĞİMİZİ yerel bir restoranda alacağız. Daha sonra yeniden ünlü tatil merkezi Cancun’ a hareket ediyoruz ve öğleden sonra saatlerinde otelimize geri geliyoruz. Geceleme otelimizde.


8. Gün: CANCUN / HAVANA (KÜBA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası; son bir fotoğraf çekmek için vaktimiz olacaktır, daha sonra CANCUN havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel Hava yolları ile 14:50’da CANCUN - HAVANA uçuşumuzu yapacağız; 16:00 de KÜBA’ NIN başkenti HAVANA‘ ya ulaşacağız. Alanda karşılanma ve konaklayacağımız CASA PARTICULAR, pansiyon ev otellere  transferimiz yapılıyor. Geceleme HAVANA’DA “CASA PARTICULAR” DA OLACAKTIR.

•Her oda ayrı WC/Banyo sahibi küçük ev otel sistemine CASA PARTICULAR deniliyor.


9. Gün: HAVANA [ÖĞLE YEMEKLİ ŞEHİR TURU]

Kahvaltı sonrası saat 09.00'da 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana' dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz Devrim Meydanıyla başlıyor. Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak… Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Şehir turu sonrası alacağımız öğle yemeğinden sonra serbest zaman, ÖĞLE YEMEĞİ  turumuz esnasında alınacaktır.

 

Geceleme CASA PARTICULAR’ DA.


10. Gün: ‘’1MAYIS’’ HAVANA

Bugün 1 Mayıs! Çok uyumak yok. Sabah 05:00 de otelimizden ayrılıyoruz! Devrim meydanına gideceğiz, aracımız ile belli bir noktaya kadar ilerliyoruz, daha sonra yürüyerek kalabalıklara ulaşıyoruz, kortejlere katılıyoruz!

1 Mayıs etkinliklerini tam içinde Kübalılar ile beraber geçireceğimiz bir gün. Öğleden sonra serbest saatler. Geceleme Havana‘ da.


11. Gün: PINAR DEL RIO VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turuna çıkıyoruz. Bu turumuzda önce tütün tarlalarını gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


12. Gün: CIENFUEGOS – TRINIDAD

Kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz, Havana’dan ayrılıyoruz ve Küba’nın doğu bölgelerine doğru ilerliyoruz, yolda molalarımız olacak, ilk durağımız Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehrinin tarihi mimarisi ile dikkat çeken güzel sokaklarında yürüyoruz. Eski tiyatro binasını ziyaret ediyoruz, Eski Saray binasını göreceğiz, Katedral Meydanını ziyaret edeceğiz ve daha sonra Trinidad'a hareket ediyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında alınacaktır. Trinidad Küba‘nın en güzel şehirlerinden birisidir, taş sokakları ve eski Katedral binası göreceğimiz tarihi Trinidad sokakları arasında yer almaktadır. Güzel fotoğraflar çekmek için fırsatlarımız olacak, tarihi Trinidad kentinin merkezini ziyaret ettikten sonra, konaklayacağımız EVLERE geçiyoruz. Bu gece KÜBA EVLERİ- pansiyon evlerde ‘’CASA PARTICULAR‘’ da konaklayacağız.


13. Gün: SANTA CLARA - VARADERO

Bugün, sabah erken saatlerde ayrılıyoruz. Güzergâhımızda ilk olarak Sancti Spiritus kenti, burası orta Küba’nın önemli şehirlerinden birisidir, Eski meydanı ziyaret ediyoruz, kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra, istikametimiz Santa Clara şehri oluyor. Efsane CHE GUAVERA ‘nın anıt mezarının ve müzesinin olduğu, CHE ile bütünleşen bir kent burası. Burada CHE Müzesini ziyaret ediyoruz, daha sonra kent meydanında Katedral Meydanını ziyaret edeceğiz. Ziyaret edeceğimiz diğer önemli mekânlar, Teatro La Caridad arasında yer alıyor, dar sokakları ve tarihi dokusu ile tipik bir Küba şehri olan Santa Clara da gezintimizi tamamladıktan sonra, Kuzey sahil kenti Varadero’ya yolculuğumuz devam ediyor. Akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, akşam yemeğimizi otelimizde alacağız, Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ: TUXPAN HOTEL 3* - HER ŞEY DÂHİL KONAKLAMA


14. Gün: VARADERO- HAVANA –PARIS 22:55

Bugün turumuzun son günü, kahvaltı sonrası saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz.

Yeniden Havana Havalimanına transferimiz yapılacak, AIR FRANCE Hava yolları ile uçuşumuzun saati 22:55. Ve PARIS aktarmalı olarak geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


15. Gün: PARIS -ISTANBUL 22:55 03:15+1

Alana varışımızı takiben alanda  bekleme ve İstanbul uçuşumuz- Turumuzun sona ermesi- Varış. İstanbul 3.Havalimanı. (SAAT 03:15 7 Mayıs gece sabaha karşı)   


FİYATLAR

·         ABD vizesi olan ve yanında getiren Yolcular Meksika Vizesinden Muaftırlar.


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
22.04.2020 3*-4* Oteller Ve Casa Particular12253.00 TL14244.00 TL 12253.00 TL0 - 2 Yaş 2451.00 TL
3 - 6 Yaş 5514.00 TL
7 - 12 Yaş 8577.00 TL
-Taksitler »


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         İstanbul / Mexico City /Havana İstanbul parkuru için AIR FRANCE  H.Y

·         Mexico City // Cancun arası yerel havayolları ile yapılacak olan uçuş bileti

·         Cancun // Havana  arası yerel havayolları ile yapılacak olan uçuş bileti

·         Tüm uçuşlarda Kişi başı  1 PARÇA valiz olmak üzere 21 kg serbest taşıma hakkı

·         MEKSIKA ‘da 3 ve 4 yıldızlı merkezi ve en çok tercih edilen otellerde oda + kahvaltı konaklama

·         Trinidad da  CASA konaklama / Küba ev pansiyonlar

·         Havana - CASA konaklama / Küba ev pansiyonlar

·         Varadero 3* OTEL all-inclusive (HER ŞEY DÂHİL) tüm yemekler

·         Meksika’nın başkenti Mexico City’de tam günlük kapsamlı şehir turu

·         Programda belirtilen havalimanı/otel ve karayolu yolculukları tüm transferleri

·         Teotihuacan Piramitleri ziyareti

·         Arkeolojik Park ‘ta Ay Piramidi ve Quetzalcoatl Tapınağı Ziyareti

·         Sahil şehri Acapulco transferi ve konaklaması

·         Cancun şehri ve konaklama

·         Antik şehir Chichen-Itza transferleri ve ziyareti

·         Küba’nın başkenti Havana’da kapsamlı şehir turu

·         Trinidad şehrine karayolu transferi ve her şey dâhil konaklama

·         Küba’nın antik ve ünlü şehri Cienfuegos’da şehir gezisi

·         Santa Clara şehrinde Ernesto Che Guavera müzesi ziyareti ve giriş ücretleri

·         Varadero şehrine transfer ve Herşey Dâhil konaklama

·         Programda belirtildiği günlerde  farklı şehir ve mekânda fiyata dâhil öğle yemekleri

·         Programda belirtilen farklı şehir ve mekânda alınacak olan Akşam yemekleri

·         Otel konaklaması olan her gecenin sabahı açık büfe kahvaltı

·         Tur programına dâhil tüm ören yerleri gezisi, giriş ücretleri

·         Türkçe rehberlik hizmeti

·         Seyahat Sigortası

 

·         Kişisel harcamalar Küba vizesi ( 50€ ) – Not: Yeşil pasaport sahipleri Küba vizesinden muaftır.

·         Meksika vizesi ONLINE  ( ücretsiz ) ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN alınır. (kolay vize)

·         YEŞİL PASAPORT HAMİLERİ   Parmak izi  ile vize  alması gerekmektedir(Meksika konsolosluğundan 36 USD karşılığı-yapılıyor/ randevu alınıp 1 saatte işlem bitiyor)

·         Bu Turun bahşişleri-  Kişi Başı 80€   1. GÜNÜ HAVALIMANINDA TOPLANIR )

Tüm Hareket Tarihleri

22 Nisan
FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı