KÜBA YILBAŞI TURU
KÜBA YILBAŞI TURU
: KÜBA YILBAŞI TURU
: Havana, Varadero, Santa Clara, Trinidad, Cien Fuegos
Konaklama : 3* Otel ve Casa Particular
Tur Süresi : 7 Gece 9 Gün
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Yeni Havalimanı
Ulaşım Şekli : Türk Hava Yolları ile
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

KÜBA YILBAŞI TURU

HAVANA-VARADERO-SANTA CLARA-TRINIDAD-CIEN FUEGOS-DOMUZLAR KÖRFEZİ

TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE 9 GÜN

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL-HAVANA UÇUŞU

İSTANBUL 3 HAVALİMANINDA BULUŞMA 23:00

27 ARALIK saat 23:00 de İstanbul 3. Havalimanı TÜRK HAVA YOLLARI bankolarında buluşma. Uçağımız gece yarısını geçe olduğu için dikkat ediniz !!

28  ARALIK ISTANBUL - HAVANA UÇUŞU 02:25 07: 55

 Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra saat 02:25 de, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Küba yerel saati ile sabah 07:55 de HAVANA havalimanına ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile turumuza başlıyoruz.

 


1. Gün: HAVANA-VARADERO

HAVANA  - VARADERO

Rehberimiz ile birlikte yola çıkıyoruz, Kuzey sahil rotasından istikametimiz Varadero. Güzergâhımız üzerinde, Küba’nın en yüksek köprüsü yanında bir mola vereceğiz, buraya ‘’Puente de Bacunayagua ‘’ ismi verilmektedir. Bu durağımızın sonrasında Varadero’ ya yola devam ediyoruz, Öğle saatlerinde otelimize ulaşıyoruz.  ÖĞLE VE AKŞAM YEMEĞİ servisini otelimizde dâhil hizmet olarak alıyoruz,  HER ŞEY DÂHİL sistemde içkiler ve yemekler dâhil sistemdeki sahil otelimizde 1 gece konaklayacağız.

OTELİMİZ: TUXPAN RESORT HOTEL 3*


2. Gün: SANTA CLARA-TRINIDAD

Bugün, sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Güzergâhımız da ilk olarak Santa Clara şehri var. Efsane CHE GUEVERA‘ nın anıt mezarının ve müzesinin olduğu, CHE ile bütünleşen bir kent burası, Burada CHE Müzesini ziyaret ettikten sonra TRINIDAD a doğru yolumuza devam ediyoruz. TRINIDAD eski kent merkezine ulaşıyoruz. Bu gece CASA PARTICULAR yani Trinidad şehrinin geleneksel Küba evlerinde konaklayacağız. Mahalle içlerinde, dar sokakların hemen içinde yer alan, evlerdeki odalarımıza rehberimiz bizleri yerleştiriyor. Akşam saatlerinde ‘’ Gece uyumayan şehir ‘’  Trinidad sokaklarında keyifli saatler geçireceksiniz. 2 Geceleme konaklama bu evlerde olacak.  Casa Particular Trinidad.


3. Gün: TRINIDAD

Bu sabah Küba evlerimizde yerel kahvaltı deneyimi yaşıyoruz. Bizlere ev usulü kahvaltı hizmeti sunuyorlar,  ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz, Katedral meydanı, dar sokaklarını yürüyerek geziyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde dileyenler fotoğraf çekmeye devam ederken, dileyenler rehberimizin de yardımı ile Trinidad Sahil kıyısına giderek denize girebilirler.  Geceleme yine Trinidad’da evlerde olacak.


4. Gün: CIEN FUEGOS-DOMUZLAR KÖRFEZİ -HAVANA

Kahvaltı sonrası CIENFUEGOS şehrine doğru yola çıkıyoruz. Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden HAVANA a gidişimiz bugünkü planımız. Panaromik turumuz esnasında, Cienfuegos'da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı'nı (Palacio del Valle) görüyor sonrasında ‘’DOMUZLAR KÖRFEZİNİ’’  ziyaret edeceğiz. Daha sonra HAVANA a hareket ediyoruz. Varış sonrası, akşam saatlerinde EV-casa Particular yerleşme. BU GECE YILBAŞI YEMEĞİMİZ VAR Bu geceden itibaren 4 gece Havana şehrine KÜBA evlerinde konaklayacağız. Evlere yerleşme, ev sahipleri yardımı ile odalarımıza geçişimiz sonrası, rehberimiz eşliğinde Havana eski kent merkezine gideceğiz. Serbest saatlerimiz olacak.


5. Gün: HAVANA

Kahvaltı sonrası SERBEST GÜN.  

Extra Gezimiz olacak (100€ )çevre gezilerimize devam edeceğiz. Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Geceleme Havana ‘da evlerde.


6. Gün: HAVANA

Sabah kahvaltı sonrası;  ŞEHİR TURU yapacağız.

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak… Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak...

UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz… Evlerde konaklama.


7. Gün: HAVANA

Bugün Havana ‘da son günümüz; alış veriş ve Havana sokaklarında gezintiler yapmak için serbest günümüz olacak. Geceleme Havana ‘da evlerimizde.


8. Gün: HAVANA-ISTANBUL

Bu sabah çok erken saatlerde Havana ‘daki konakladığımız evlerden ayrılıyoruz, rehberimiz ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz saat 09:35. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


9. Gün: İSTANBUL –Varış

Sabah 10:10 İstanbul ‘a varış.- Anılarla dolu gezimizin sonu.


FİYATLARFİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

      THY ile ISTANBUL -HAVANA -ISTANBUL uçak bileti ve havalimanı vergileri

Programda belirtilen tüm Turlar Tüm Transferler.

1   Gece Varadero ‘da Otelde konaklama 3* ALL INCLUSIVE

 

2   Gece TRINIDAD  -  Evlerde Casa Particular Konaklama

 

4 Gece Havana - Evlerde Casa Particular Konaklama

 

        Evlerde KAHVALTI servisi yapılacaktır. Ev sahipleri bunu hazırlıyor.

 

      7Gece/9Gün 

 

      Programda belirtilmiş olan ÖĞLE yemekleri DAHİLDİR.

 

      Varadero 1 Gece All Inclusive Konaklama

      Programda belirtilen geziler

      Türkçe rehberlik hizmeti

      Seyahat Sigortası

 

 

      Küba Vize ücreti (50 €) NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

      Programda açıkça belirtilmeyen yemekler.

 

      PINAR DEL RIO EXTRA TUR (100€ )

 

      Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)

      TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ TOPLAMI  > KİŞİ BAŞI 70 €  DUR.( çıkış günü Havalimanında toplanıp rehberimize veriyoruz)

 

Tüm Hareket Tarihleri
FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı