KÜBA TURU
KÜBA TURU
:
: Havana, (Pinar del Rio, Varadero, Trinidad, Santa Clara)
Konaklama : 3* Oteller ve Casa Particular
Tur Süresi : 7 Gece 9 Gün
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Yeni Havalimanı
Ulaşım Şekli : Air France ve KLM Hava Yolları ile
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

KÜBA TURU

AIR FRANCE & KLM HAVA YOLLARI İLE

7 GECE 10 GÜN

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL-PARIS-HAVANA

Sabah saat 02:00’ da İstanbul 3.Havalimanında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE /JOON Hava Yolları ile PARİS uçuşu, daha sonra alanda beklemeyi takiben, saat 16:10 ‘da Havana’ya yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam 20:05 saatlerinde KÜBA ‘ya varış.

 

 Alanda karşılama ve CASA PARTICULAR-  KÜBA PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER e geçiyoruz.

 

[ kişi grup sayılarına göre odalarımız tek binada olmayacaktır, aynı cadde-semt dâhilinde, rehberimiz ilgili dağıtmayı yapıyor- Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba veriliyor ]


2. Gün: HAVANA

Kahvaltı sonrası turumuzda HAVANA ŞEHİR TURU  [ÖĞLE YEMEKLİ TUR]

 

Saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak… Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz. Geceleme evde


3. Gün: HAVANA - PINAR DEL RIO - VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var, Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 650 TRY) .

 

Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.


4. Gün: HAVANA - VARADERO TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var,  Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-tam gün VARADERO SAHİLLERİ TURU ( 650 TRY )

 

Varadero sahillerine bir tur yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek, güzergâhımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile manzara izliyoruz, Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Varışımızı takiben, güzel bir yerel tesiste (Bu bir otelde olabilir)  ÖĞLE YEMEĞİ servisinide alabileceğimiz ve YÜZME imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit geçirdikten sonra yeniden Havana ‘ya dönüş yapıyoruz.

 

 

 


5. Gün: 5-6-7.GÜN için EXTRA TUR TRINIDAD (2 GECE /3 GÜN ) KONAKLAMALI

CIENFUEGOS –TRINIDAD

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu edenler için EXTRA TUR.

 

 (Bu turumuz 2 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşayabileceğiniz CASA PARTICULAR yani EV konaklamasıdır. Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkânımız olacak. Trinidad ‘da konaklanacak.)

 

Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz.

 

 

 


6. Gün: 5-6-7.GÜN için EXTRA TUR TRINIDAD (2 GECE /3 GÜN ) KONAKLAMALI

TRINIDAD

 

Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor, ROM müzesini ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız, turumuzun sonunda

 

Bir gece konaklayacağımız  ‘’ CASA PARTICULAR  ‘’  Kübalı ailenin evine gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalıdır,  grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde,  hareketli sokaklarında geçireceğiz.


7. Gün: 5-6-7.GÜN için EXTRA TUR TRINIDAD (2 GECE /3 GÜN ) KONAKLAMALI

SANTA CLARA -HAVANA

 

Sabah çok erken kahvaltı sonrası saat 07:30 da Santa Clara ‘ya yolculuğumuz başlıyor, merkezi Küba’nın başkenti hareket. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası, her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.

 

Daha sonra Havana‘ ya yöneliyoruz, GECELEME HAVANA’da.

 

Havana merkeze girmeden havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 19:35.

 

 Bu turumuzda 2 GECE CASA konaklamalı  + 2 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler  +Rehberlik Hizmeti Dâhil

 

Çift Kişilik Odada Kişi Başı 1350 TRY dir.(2Gece / 3Gün)

 

Odada Tek Kişi Kalmak isteyenler 250 TRY ilave fark ödüyorlar

 


8. Gün: HAVANA PARIS UÇUŞU 22:55

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Son günümüzde uçuş saatine kadar Havana‘dayız Uçuş saatimiz 22:55 AIR FRANCE ava yolları ile PARIS aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


9. Gün: PARIS – ISTANBUL

Paris Havalimanına ulaşıyoruz. 14:30; Paris havalimanında beklememiz olacak. İstanbul uçuş saatimiz 22:30. İstanbul’a saat 03:15‘ te ( 25 Eylül sabah erken saatlerde) varacağız. Turumuzun sona ermesi


FİYATLAR

 

Küba turuna katılacak olan misafirlerimizin Küba Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz Küba vizesinden muaftırlar. Normal pasaport sahiplerinin vizeleri Acentemiz tarafından temin edilecektir. (250 TRY)FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         AIR FRANCE ile ISTANBUL-PARIS -HAVANA - -ISTANBUL uçak bileti ve havalimanı vergileri

·         Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.

·         7 Gece Havana EVLERDE KONAKLAMA

·         HAVANA 1 ÖĞLE YEMEĞİ.

·         Havana’da EVLERDE KONAKLAMA

·         Kahvaltı servisi vardır.(Kahvaltılar bazı evler için yakınındaki restoranlarda verilebilmektedir)

·         HAVANA ŞEHİR TURU

·         HAVANA HAVALIMANI TRANSFERLERİ

·         TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

·         Seyahat Sigortası

 

·         Küba Vize ücreti (250 TRY)

·         NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

·         Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. EXTRA TURLAR.

·         Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)

·         TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi Başı 250 TRY dur Bu ücret turun 1. günü çıkışta toplanır.

Tüm Hareket Tarihleri
KÜBA Seyahati Hakkında Önemli Uyarılar ve Detaylar

 

Değerli Misafirlerimiz KÜBA turu ile ilgili hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.

·         Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.

 

·         Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL

 

·         KÜBA’ da genel hava şartları ortalama olarak yılın her ayı gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. En yağışlı dönem Haziran–Eylül arasındadır. Gezi güzergâhı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz. Özellikle Trinidad’da sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneririz.

 

·         Denize girme imkânımız olacaktır. Bu nedenle uygun malzemelerimizi yanımıza almamızda fayda olacaktır.

 

 

·         Küba ile Türkiye arasında 7 saat fark vardır. Bu ülke saat olarak bizden geridedirler.

·         Küba’nın Para Birimi CUC’dir (Kuk).1 EUR = 1.00CUC’dir. Küba’da Euro kullanabilirsiniz. Kredi kartı kullanılmamaktadır. ABD dolarının düşük kur nedeniyle kullanılmaması tavsiye edilir.

·         Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.

·         Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan, sıvı saç kremleri, parfüm, kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.

·         Bagajlarımız;  uluslararası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

·         Otellerimizin çoğunda elektrik prizleri telefon, bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygundur. Tedbir amaçlı dönüştürücü adaptör almakta fayda var.

 

 

·         Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize, yemek saatlerimize de rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz. Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.

 

 

·         Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir. Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.

 

 

·         Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.

 

 

·         Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz. Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı, akşam yemeği, internet kullanımı, otel hakkında genel bilgileri vs. iletecektir.

·         Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız, rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.

 

 

·         Tur boyunca değerli yüzük, küpe, kolye, saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

 

 

 

ÇOK ÖNEMLİ UYARI

 

Turlarımız İSTANBUL çıkışlıdır.

 

İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte Ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde, varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir. Sık sık yaşanan İç Hat uçuş rötarlarından etkilenebilirsiniz. Ana Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.

 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı