KÜBA 1 MAYIS TURU
KÜBA 1 MAYIS TURU
: KÜBA 1 MAYIS TURU
: Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara, Varadero
Konaklama : 4* Oteller ve Casa Particular
Tur Süresi : 7 Gece 9 Gün
Hareket Tarihleri : 28 Nisan [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar
Ulaşım Şekli : Türk Hava Yolları ile
Kişi başı : 9268.00 TL 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
9268.00 TL
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

KÜBA 1 MAYIS TURU

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

7 GECE 9 GÜN

TUR PROGRAM

1. Gün: ISTANBUL – HAVANA

27 Nisan 22:40’da ISTANBUL 3. Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarında buluşuyoruz. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 01:40’da THY Havayolları’nın TK183G tarifeli seferi ile direkt uçuş ile Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07:50’de Küba’nın başkenti Havana’ya varış. Ardından CASA PARTICULAR Pansiyon evlerimize yerleşme. Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zamanımız olacak. Serbest zamanımızın ardından öğle yemekli ve canlı müzikli Muhteşem Havana Turuna katılacağız. Bu ekstra tur için de herhangi bir ücret ödemiyoruz.  

Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’ in; Barselona’da Gaudi’ den, Romanya’da Brancusi’ den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’ yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz.  

 

Afro Cuban dini Santeria ve danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restaurantımıza hareket ediyoruz. Fiyata dâhil olan öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’ nın kısa bir dönem ofis olarak kullandığı aynı zamanda El Morro-Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini ziyaret edeceğiz. Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı sırasıyla Cathedral-Armas San Fransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız. 


2. Gün: HAVANA

Sabah kahvaltısından sonra tam gün düzenlenecek EXTRA TUR (100€) olan Pinar del Rio – Vinales Vadisi Turu‘na katılıyoruz. Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Monte Cristo Partagas Romeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında 1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’in bile hayran kalıp Jurassic Park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası, Benito’nun Çiftliği, İndian Cave (Cueva del Indio), Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimiz El Palenque Restaurant da özel fırında tavuk ve yerel sebze ve meyvalar.  Geceleme Havana’da ’Casa’larda.


3. Gün: HAVANA

Sabah kahvaltısından sonra tam gün düzenlenecek EXTRA TUR (100€) 

Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “öğle yemekli CHE –DEVRIM TURU “ düzenlenecek. 

Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen Jose Fuster’ in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’ nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Geceleme Casalarda. 


4. Gün: HAVANA (1 Mayıs İşçi Bayramı )

İşte beklenen gün. Bugün 1 Mayıs İşçi Bayramını tam merkezinde Küba’da kutlayacağız… Sizlere hediye edeceğimiz Türk bayraklarımız ve t-shirtlerimizle 1 Mayıs törenlerinin halen dünyada en coşkulu kutlandığı, her kıtadan her ırktan insanın kardeşçe ve özgürce yürüdüğü korteje dâhil olmak üzere sabah saat 07.00’de lobide buluşuyoruz. Türk bayraklarımız, t-shirtlerimizle, Küba yöresel dansları eşliğinde büyük korteje katılıyoruz.  

Devrim Meydanı’na kadar Küba halkı ve dünyanın dört bir yanından gelen halklar ile birlikte yürüyoruz. Bu anlarda, Küba’nın bu özel günü olan 1 Mayıs’ta, 55 yıl boyunca yapılan etkileyici, duygulandırıcı ve nefes kesen gösterilere şahit olacaksınız.  

Kutlamalar sonrasında Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz.  

Akşam sizlerle birlikte; Compay Segundo, İbrahim Ferrer, Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan, ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde muhteşem bir akşam yemeği bekliyor. Otantik Yerel Restaurantımızda akşam yemeğiniz beyaz, kırmızı et veya deniz ürünleri menülüdür. ( 2 adet içecek dâhildir. (Dilerseniz Küba’nın seçkin kokteyllerinden Mojito, Cuba Libre, Pina Colada ve Daiquirinin tadına bakabilirsiniz   


5. Gün: HAVANA –CIEN FUEGOS - TRİNİDAD

Sabah kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıyor ve Trinidad’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan bu şehir Fransızlar tarafından kurulduğu için simetrik sokakları ve caddeleri ile diğer Küba şehirlerinden farklılık göstermektedir. Bu güzel şehirde göreceğimiz başlıca yerler;  Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu.  

Cienfuegos aynı zamanda ünlü müzisyen Benny More’un doğduğu şehir olup birçok müzisyene de ev sahipliği yapmaktadır. Cienfuegos şehir turumuzdan sonra yaklaşık 90km uzaklıkta olan Trinidad’a yola çıkıyoruz. Kısa bir oryantasyon panoramik şehir turundan sonra geç öğle yemeği YEREL restoranda alınacaktır. Geceleme ‘Casa’larda.


6. Gün: TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barda müzik ziyafeti molamız olacak. Vereceğimiz 1 saatlik serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz Trinidad Mimarlık müzesi ve tarih müzesini gezebilirler.

(Romantik Müze 2 yıldan beri tadilatta olup gittiğimiz tarihte halen tadilatta olabilir.)  

Santa Clara yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızdan sonra Che Guevara ve 37 devrim arkadaşının ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı Müzesi Zırhlı Tren, gerçeğine en yakın yapılmış olan Che Guevera heykelini ziyaretimizden sonra Varadero’ ya doğru yola çıkıyoruz. Fiyata dâhil olan akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ** Varadero’ daki 4 yıldızlı otelimiz her şey dâhil konseptindedir.


7. Gün: VARADERO – HAVANA

Sabah kahvaltıdan sonra Havana’ya transfer oluyoruz. Oryantasyon amaçlı Havana panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı, San Fransisco Meydanı, Vedado ve Miramar Bölgeleri göreceğimiz yerler arasında. GECELEME CASA PARTICULAR.


8. Gün: HAVANA – İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra José Martí Havaalanı’na transfer oluyoruz. Havana’dan 09:20’de THY Havayollarının TK 183 G tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği uçaktadır ve ücrete dâhildir.


9. Gün: İSTANBUL

Saat 09:00’da İstanbul 3. Havalimanı’na varıyoruz. 


FİYATLAR


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
28.04.2020 4* Oteller Ve Casa Particular9268.00 TL10698.00 TL 9268.00 TL0 - 6 Yaş 3244.00 TL
7 - 12 Yaş 6487.00 TL
-Taksitler »


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         THY ile İstanbul –Havana – İstanbul Arası Gidiş-Dönüş Uçak Bileti dâhil

·         Panoramik Havana, Trinidad, Cienfuegos, Santa Clara Şehir Turları dâhil

·         KONAKLAMALAR: Havana 5 Gece Casa Particular, Trinidad 1 Gece Casa, Varadero 1Gece4*otel toplam 7 gece konaklama.

·         7 kahvaltı, 3 öğlen yemeği, 1 akşam yemeği, uçaklarda alacağınız yemekler dâhil. 

·         Cafe Taberna Show dâhil! (Bueno Vista müzik grubu eşliğinde/akşam yemekli/içkili) dâhil 

·         Türkçe Rehberlik Hizmeti

·         Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

 

·         Zorunlu vize ücreti ve servis bedeli ( 50 Euro )

Not: Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için vize uygulaması yoktur.

 

·         Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar / TUR bahşişleri dâhil değildir- Kişi başı /80€

 

Tüm Hareket Tarihleri

28 Nisan
FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı