İSRAİL- KUDÜS TURU
İSRAİL- KUDÜS TURU
: İSRAİL- KUDÜS TURU
: TEL AVİV -AKKO – HAYFA -KUDÜS
Konaklama : 3* kahvaltı Dahil
Tur Süresi : 5 GÜN- 4 GECE
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
Ulaşım Şekli : PEGASUS HAVA YOLLARI İLE
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

İSRAİL- KUDÜS TURU

 

PEGASUS HAVA YOLLARI İLE

 

7 KASIM -2019 / 5 GÜN- 4 GECE

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL-TEL AVİV

İstanbul  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 05:30’da                      Elegance Tur   yetkilisi ile buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından                PEGASUS Havayolları  tarifeli seferi ile 08:10’da Tel Aviv’e hareket. Tel Aviv ‘e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Tel Aviv ve YAFA ŞEHİR TURU  yapmak için hareket ediyoruz. Bauhaus mimarisi evleri , Neve Tzedek Mahallesi, Rotschild Bulvarı, adını 1995 yılında öldürülen İsrail başbakanı Izak Rabin’den alan ve İsrail’in en büyük meydanı olan Rabin Meydanı görülecek yerler arasında.  Yafa’ya hareket ediyoruz. Varışımızda yapacağımız panoramik şehir turunda Abdülhamid Saat Kulesi, Valilik sarayı, tarihi liman, çarşı, Hicaz Tren İstasyonu , eski evleri göreceğiz.    Tel Aviv bölgesinde turumuzu tamamladıktan sonra  TEL AVIV ‘deki  otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Kfar Maccabiah Hotel 3*


2. Gün: AKKO – HAYFA

Kahvaltının ardından  HAYFA’ya doğru yola çıkıyoruz. Hayfa, İsrail'in kuzeyinin en büyük şehri ve ülkenin üçüncü büyük şehridir. İsrail'de yoğun olarak Arap nüfus barındıran bir kenttir. Kutsal Kitaplarda adı geçmiştir. İbraniler, Romalılar, Araplar, Haçlılar, Osmanlılar Hayfa'yı yönetimlerinde tutmuşlardır, Buün turumuza İsrail’in ender manzaralarını göreceğimiz Akko ile başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan eski şehri gezeceğiz. İsrail ‘in en önemli liman şehri HAYFA’ yı gezeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz.  Geceleme HAYFA ’da Otelimizde.

OTELİMİZ : Satori Hotel Haifa 3*


3. Gün: BEYTÜLLAHİM (BETHLEHEM) TURU

Kahvaltının ardından KUDUS’e doğru yola çıkacağız.Bugün Eski Şehir & Bethlehem turu yapacağız. Kanuni Sultan Süleyman tarafından restore edilen eski şehir surları ve Dung kapısından eski şehre geçerek Yahudilerce kutsal Ağlama (Batı) Duvarını ziyaret edeceğiz. Ardından Müslüman Mahallesi'ne geçip ve Kuran'da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği Kubbet-ül Sahra, ve Mescid-i Aksa Camiinin yer aldığı Haram-ül Şerif ’i ziyaret edeceğiz. Egzotik Arap Çarşısı, Hz. İsa’nın çarmıha gerilmek üzere geçirildiği Izdırap Yolu (Via Dolorosa), Hz. İsa’nın naaşının konduğu ve mezarının bulunduğu yere Bizanslılarca inşa edilen ve yeniden diriliş kilisesi de olarak bilinen Kutsal Kabir Kilisesi, Yahudi + Hıristiyan + Müslüman Mahallelerini gezip yeni şehre geçeceğiz. Radikal dinci Yahudilerin yaşadığı mahalle Mea Shearim, Parlamento Binası, Yedi Kollu Şamdan görülecek yerler arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız ardından Filistin Kenti olan Bethlehem’i gezeceğiz. Turumuzun ardından otele geçiyoruz.  Geceleme  KUDÜS’te.

OTELİMİZ : Jerusalem Castle Hotel 3*


4. Gün: KUDÜS - LUT GÖLÜ TURU

Kahvaltının ardından çevre gezilerimize devam edeceğiz. Ölü Deniz (Lut Gölü) & Masada turunu yapacağız. Tam gün sürecek turumuza Zion tepesi ziyareti ile başlıyoruz. Hazreti Davud mezarı ve Hz. İsa'nın en son yemek yediği salon ziyaretleri ve ardından Yehuda Dağları ve Yehuda çölü boyunca, dünyanın en alçak noktası kabul edilen dünyanın en alçak noktası olan ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Lut Kavminin yok olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü / Ölü Deniz bölgesine varış. Ardından teleferik ile Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı Masada'ya gidiyoruz. Roma / Herod Krallığı egemenliğindeki Yahudilerin Romalılara karşı direndikleri ve topluca intihar ettikleri Masada Tepesi ziyaretinde Arkeolojik kazılar, Herod Sarayı, Sinagog ve Hamamlar görüldükten sonra yine teleferik ile dönüyoruz. Ölü Deniz’de batmadan yüzme keyfi , çamur banyosu ve dinlenme olanağı. Tevrat rulolarının bulunduğu Qumran Mağaralarının önünden geçilerek Kudüs’deki otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Jerusalem Castle Hotel 3*


5. Gün: TEL AVIV-ISTANBUL

Kahvaltının ardından  DÖNÜŞ HAZIRLIKLARINA  başlıyoruz. Uçak saatimize göre  Tel Aviv havalimanına geçeceğiz. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile  İSTANBUL  SABIHA GÖKÇEN  Havalimanına hareket edeceğiz. Varış saatimiz 19:00  Turumuzun sona ermesi.


FİYATLAR

 3* Oteller

İki Ve 3 kişilik odada kişi başı

Tek kişilik

4 – 8 Yaş

0 – 3
Yaş

07 Kasım 2019

4.990 TL

6.290 TL

2.994

1.747 TL



FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW)-Tel Aviv-İstanbul(SAW) ekonomi sınıfı uçak biletleri ve Havalimanı vergileri TEL AVIV -1 GECE /HAYFA -1 GECE /KUDÜS -2 GECE Toplam: 4 gece kahvaltı dahil konaklamalar,( 3 YILDIZLI OTELLERDE) PROGRAM DA BELİRTİLEN BÜTÜN TURLAR / GEZİLER/ GİRİŞ ÜCRETLERİ Turlar sırasında transferler Türkçe rehberlik hizmeti Seyahat Sağlık Sigortası ( zorunlu sigorta)

 

Israil Vize Servis Bedeli 200 TRY (Yesil pasaporta vize uygulanmamaktadir) (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.) Öğle/Akşam yemekleri Bahşişler TOPLAMI Kişi Başı 500 TRY Yurt dışı çıkış harcı

Tüm Hareket Tarihleri




ÖZEL SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %20, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 1000 euro ile sınırlıdır.

Özel Seyahat güvence paketi ücreti ( İSTEĞE BAĞLI )   750  TRY  [  BU ÖZEL SİGORTA talebinizi Tur kaydı esnasında belirtmeniz şarttır]

 

Önemli not: İsrail Vizesi alınması durumunda İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen ülkelerine giriş izini verilmemektedir.

[  pasaport yenilenmesi yada 2. Pasaportun alınması tavsiye edilmektedir ]

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı