Orta Amerika
Orta Amerika
: Panama Kosta ,Rika ,Nikaragua, ElSalvador ,Guatem
: PanamaKosta Rika Nikaragua ElSalvador Guatem
Konaklama : 4* Yıldız
Tur Süresi : 14 Gün
Hareket Tarihleri : 15 Aralık [devamı...]
Hareket Noktaları : Atatürk Havalimanı Dış Hatlar
Ulaşım Şekli : AIR FRANCE Hava Yolları
Kişi başı : 2990.00 € 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
2990.00 €
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

Orta Amerika

(Panama Kosta Rika Nikaragua ElSalvador Guatem)

15 Aralık / 14 GÜN

VİZESİZ

TUR PROGRAM

1. Gün: ISTANBUL-MEXICO CITY

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Elegance Tur  standında saat 03:00’da buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında AIR FRANCE Havayollarının tarifeli uçuşu ilePARIS aktarmalı olarak Mexico City’e yolculuğumuz başlıyor. Varışı takiben şehir merkezinde yer alan  otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CASA BLANCA HOTEL 4*


2. Gün: MEXICO CITY ŞEHİR TURU VE TEOTIVAKAN PİRAMİTLERİ TURU

Sabah otelimizde kahvaltı sonrası turumuz başlıyor. Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu PalacioNacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Eğer fırsat olursa ; .

Öğleden sonra , turlarımıza devam ediyoruz,

Meksiko City’den bir buçuk saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulquedegüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin özsuyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmekte. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmekte. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz.ÖĞLE  YEMEĞİ yerel restoranında  alınacaktır. Akşam saatlerinde  GARİBALDİ MEYDANI’nda kısa yürüş sonrası otele transfer.

Geceleme  otelimizde.


3. Gün: [ GUATEMALA ] MEXICO CITY (uçuş)GUATEMALA CITY- ANTIGUA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası,  otelimizden yeniden havalimanına geçiyoruz.

INTERJET hava yolları tarifeli seferi ile     GUATEMALA City yolculuğumuz  başlıyor.

 Varışta  karşılanma  ve ANTIGUA  GUATEMALA ya  transferimizi  yapacağız, varışımızı  takiben Panaromik şehir turumuzu  yapacağız.Geceleme  otelimizde. AKŞAM YEMEĞİ.

OTELIMIZ : Los Bucaros Butik Hotel


4. Gün: ANTIGUA- ATITLAN GÖLÜ –Panajachel

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 08:30 saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz ; Bugun ilk gezimiz tarihi Antigua sokaklarında bir yürüyüş turu yapmak olacak ; bu turumuz yaklaşık 3 sürecek ; bu esnada kentin tarihi ara sokaklarında ; meydanında ; geçmişi ile ilgili bilgileri yerel rehberimizden alacağız; güzel fotoğraflar çekeceğiz. Turumuzun sonunda yeniden aracımıza binerek 2 saatlik bir kara yolculuğu yapacağız ; geçeceğimiz güzergah ; manzaralar la dolu..fırsat olursa mola verip ; fotoğraf çekme imkanımız olabilecek  Öğleden sonra yine tarihi bir küçük kasaba olan ; ve Atitlan Gölü kıyılarına yakın ; Panajachel kasabasına varıp;buradaki otelimize yerleşeceğiz.. ve geceleme otelimizde olacak.  AKŞAM YEMEĞİ    

OTELIMIZ : Cacique Inn Hotel  4*


5. Gün: ANTIGUA - SAN SALVADOR [ EL SALVADOR ]

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası- EL SALVADOR  a  doğru yola çıkıyoruz.Karahudutun geçişini yaparak başkent San Salvador ‘a ulaşacağız. Öğleden sonra Yarım günlük şehir turumuz  yapılacak.şehir merkezinde Çevre turlarımıza başlıyoruz. ; MetropolitanCathedral , NationalPalace; NationalTheathre, göreceğimiz yerler arasında ;  ve yine meşhur  MonsenorRomero’nun öldürüldüğü DivinaProvidenciaChapelinigöreceğiz.

Geceleme otelimizde.ÖĞLE YEMEĞİ

OTELIMIZ : BARCELO  HOTEL 4*+


6. Gün: Majestic Boqueron + ArquologicalJoya de Cerén

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Boqueron Kraterini görmeye gideceğiz, sonrasında “Siyah Deniz” denen yeri görmeye gideceğiz.Bir zamanlar Amerika’nın Pompeisi olarak isimlendirilen “Pompeii of America “ Coya de Ceren Antik kentini ziyaret edeceğiz.Burası da 1993’de Unesco Dünya Mirası listesine alınmıştır. Daha sonra bir başka tarihi şehir olan ; "Ruinas de San Andrés". Yöresi ziyaret edilecek.Bugün tarihi ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra ; şehir merkezine  2 saat mesafede olan COSTA DEL SOL  isimli Sahil şeridine geçeceğiz;  Burası başkente  en yakın ,  deniz  kıyısı  yöresidir. (Bu sabah tura çıkarken yanımıza Mayo-şort- Havlu hazırlığı yapmalıyız )  Özel bir Turistik tesisdeyerimizi  alıyoruz.   Bu güzel deniz kıyısı tesislerde , hem dinleneceğiz  hem de  ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alacağız. Denize girmek için çok ideal bir yerdir Costa Del SOL plajları, Günün sonunda ,  akşam saatlerinde yeniden otelimize  dönüyoruz. Geceleme otelimizde…


7. Gün: SAN SALVADOR-LA UNION- POTOSI -LEON ( NICARAGUA)

Bu sabah kahvaltımızı aldıktan sonra El Salvador’un doğu bölgesine doğru ilerliyoruz.ÖnceSuchitoto şehrini göreceğiz. KOLONIAL döneme ait mimarileri ile  dolu bir gün geçireceğiz. 

Öğleden sonra ,El Salvador ‘un en doğu kıyı şeridine ulaşıyoruz ;  burada yöresel Teknemize binerek;  Meangueara  Körfezini, fiyordlar arasından geçerek , Nikaragua  sahillerine ulaşıyoruz; Varışta Kara yolu ile Nikaragua’nın en Önemli şehirlerinden olan LEON ‘a geçiyoruz. Varışımızı  takiben , şehir merkezinde kısa bir turumuz olacak; Akşam Yemeği ve Geceleme  Otelimizde

OTELIMIZ : HOTEL LA PERLA 4*+

 


8. Gün: LEON-MANAGUA-MASAYA GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası erkenden yola çıkyoruz. İlk durağımız Managua; şehir devrimler ve ihtilaller esnasında çokça hasar almış , yakın geçmişe kadar , gerilla mücadelelerinin tam ortasında kalmış bir  şehir ; dramatik bir çok yakın geçmiş hikayesini içinde barındırmaktadır. Şehri tepeden gören eski başkanlık binasına aracımıza çıkıp , hem şehri izliyor hemde yaşananlar hakkında bilgi alıyoruz. Bu ziyaretimizden sonra  Granada’yayolculuk, bu yol normal şartlarda 45 km; turumuz öğleden sonra Masaya Volkanını ziyaretle devam edecek..  Masaya Volkanı halen yarı aktif bir  Yanardağdır. Milli Park Bölgesi koruma altındadır. Masaya Yanardağı Kraterine kadar aracımızla çıkıyoruz; ve bu çok güzel manzarayı izliyoruz , Daha sonra istikametimiz  tarihi butik kent Granada... Eğer fırsatımız olursa bugün Granada girişinde bir PURO  fabrikasında mola vereceğiz; Nikaragua PUROları dünyada çok meşhurdur.Sonraki güzergahımızda;  GÖL kıyısına  giderek ; Meşhur Granada Gölü üzerinde yer alan , yüzlerce küçük adacığın bulunduğu  LasIsletas adaları olarak da adlandırlan yörede bir  Yerel Tekne turuna katılacağız. Bugün turumuzun sonunda Akşam yemeğimizi  yerel bir  restoranda alacağız. Geceleme otelimizde…

OTELIMIZ :LA MERCED HOTEL 4*


9. Gün: [ KOSTA RIKA ] GRANADA-PENAS BLANCA-ARENAL VOLKANI MILLI PARKI

Bu sabah erken saatlerde kahvaltı sonrası Costa Rica sınır kasabası olan PenasBlancas’a varış ve Costa Rica’ya giriş…Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuktan sonra Arenal Volkanı Milli Parkına varıyoruz. Otelimiz sıcak su termal otelidir; açık sıcak su havuzları bulunmaktadır. Yorucu bir günün ardından yorgunluk atmak için serbest saatlerimizde bu güzel doğa içerisinde dinleniyoruz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : ARENAL PARAISO HOTEL 4*


10. Gün: ARENAL-SAN JOSE

Sabah kahvaltıdan sonra ;  ilk olarak Arenal Yanardağı eteklerine gideceğiz ve yaklaşık 1 saat sürecek bir yürüyüşle Arenal Yanardağını ziyaret edeceğiz.(Yürüyüş ayakkabılarınız hazır olsun ) Bu doğa yürüyüşünü takiben , bölgeden ayrılıyoruz. İstikamet La pazşelalesi ;SanJose ‘ye giderken durup fotoğraf çekeceğiz bu doğal bir şelale; ormanlık alan içersinde yer almaktadır.Günün sonunda başkent San JOSE’ye varmış olacağız.  Bu akşam saatlerinde   ‘’ÇOK ÖZEL   AKŞAM YEMEĞİ ‘’ süprizi  sizleri bekliyor.

OTELIMIZ : HOLIDAY INN AUROLA 5*


11. Gün: SAN JOSE

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben ; yarım günlük bir  şehir turumuz olacaktır; turumuzun ana ziyaret noktası  MUSEO DE ORO , yani Altın Tarihi-Kültür  müzesi..Burada Orta Amerika tarihi hususunda bilgiler alıp , yerli kabilelerin el sanatlarını ve altın işlemeciliği  hakkında bilgiler alacağız. Tur bitimi yerel bir restaurantta öğle yemeği alacağız.  Öğleden sonra  bu güzel şehirde serbest saatlerimiz olacak. Geceleme  otelimizde…


12. Gün: SAN JOSE-PANAMA CITY [ PANAMA ]

Sabah çok erken saatlerde (Saat 06:00’da) otelimizden ayrılıyoruz ve Panama yolculuğumuz başlıyor. Panama’nın başkenti Panama City’e  yolculuğumuz  başlayacak. Saat 10.55 varışta,  özel aracımızla, otelimize geçiyoruz.

Öğleden sonra ,turumuz başlıyor, İlk durağımız ;  Panama  Kanalının  giriş kısmının yer aldığı yöre;Burası çok yoğun ziyaretçi akımına uğrayan bir  Ziyaretçi merkezi ;  Kanalının Yapımını anlatan; ve gemilerin geçişini görebileceğimiz yegane  nokta. Kanal ziyareti sonrası serbest zaman Geceleme otelimizde…

OTELİMİZ :PLAZA PAITILLA 4*


13. Gün: PANAMA–PARIS -ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası SERBEST GÜNÜMÜZ  olacak(  Tur  rehberimiz bugün için size  alternatif  geziler sunacak ) , serbest saatlerimiz sonrası havalimanına transferimiz yapılıyor. Saat 21:05 de  AIR FRANCE HAVA YOLLARI ait uçak ile PARIS  aktarmalı İSTANBUL  uçuşumuz başlıyor.

Türkiye’ye dönüyoruz.Geceleme uçakta


14. Gün: PARIS- ISTANBUL

Saat 13:10’da  PARIS ‘e ulaşacağız. Paris havalimanında bekleyeceğiz, İstanbul uçak saatimiz 22:40,  gece yarısını geçe 04:10 ‘da İstanbul Atatürk Havalimanına ulaşıyoruz

                                    VARIŞ. (29 Aralık 2019- 04:10).Turumuzun sona  ermesi


FİYATLAR

VİZESİZ


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
15.12.2019 4* Oteller2990.00 €3590.00 € 2990.00 €0 - 3 Yaş 1047.00 €
4 - 6 Yaş 1347.00 €
7 - 12 Yaş 2093.00 €
-Taksitler »


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         İstanbul-MEXICO CITY  / PANAMA CITY -Istanbularasında AIR FRANCE ortak uçuşu  ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 23 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

·         INTERJET HAVA YOLLARI İLE  MEXIXO CITY/GUATEMALA CITY  uçuşu /ekonomi sınıfı ara uçuş bileti

·         SAN JOSE -PANAMA CITY  ara uçuşu

·         3/4*OTELLER VE BUTİK OTELLER STANDART ODA KONAKLAMA

·         KLİMALI ARAÇLARLA ULAŞIM

·         SAN SALVADOR ŞEHİR TURU

·         MAJESTIC BOQUERON

·         JOYA DE CEREN

·         MANAGUA TURU

·         MASAYA VOLKANI

·         PENAS BLANCA

·         ARENAL VOLKANI MİLLİ PARKI

·         SAN JOSE TURU

·         PANAMA KANALI  Miraflores Locks

·         Elegance Tur  TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

 

 

·         ( Seyahati İPTAL ÖZEL SİGORTASI yaptırmak arzu eden misafirlerimiz- Kayıt  esnasında bu Özel sigortayı yaptırabilirler- Bu Paketin Ücreti /165 euro dur )

·         Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz

·         NORMAL  PASAPORT SAHİPLERİNE VİZE  YOKTUR.

·         YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ MEKSİKA İÇİN 36 USD  KARŞILIĞINDA PARMAK İZİ VEREREK HIZLI VİZEYİ ISTANBUL/ ANKARA  büyükelçiliklerinden alacaktır.(Şirketimiz yardımcı olacaktır-sorunuz)

·         Kişisel harcamalar

·         Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

·         Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

·         Ücrete dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

·         Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.)

·         150 USD/ kişi başı Atatürk Havalimanında toplanılacaktır.

·         Ekstra Tur ücretleri

Tüm Hareket Tarihleri

15 Aralık
TURUMUZDA SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE MEVCUTTUR. ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE DAHİLDİR. TUR GÜZERGAHI VE TUR AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ; SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE ORGANİZE EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR.

Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Otel Konfirmasyonları Tura 15Gün kala İlan edilecektir. * Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması ; KalınanOteller,Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi ); gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir. UYARI ! : Bu turumuzda ; Karayolu ile ülkeler arası geçişler yapılmaktadır ; Bu hudut geçişi esnasında ;yolcularımızdan ; özellikle sınır/hudut bölgeleri özel kurallarına ;ilgili uyarılara dikkat etmelerini rica ederiz. Bu geçiş noktalarında fotoğraf makinesi yada video kamera kullanılması yasaktır. Ayrıca geçişler esnasında; yerel vergiler-pul bedeli adı altında paralar nakit olarak gümrük memurlarınca yolculardan toplanır ;buhususda ; değerli yolcularımızın ;toplamda yaklaşık 30 USD lik bir tutarı yanlarında; tur sonuna kadar ;bu geçişlerde kullanmak üzere tutmalarını ayrıca rica ederiz

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı