BÜYÜK MEKSİKA TURU -SÖMESTRE
BÜYÜK MEKSİKA TURU -SÖMESTRE
: BÜYÜK MEKSİKA TURU -SÖMESTRE
: BÜYÜK MEKSİKA TURU- 2020
Konaklama : 3/4* ve butik otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar
Tur Süresi : 12 GÜN
Hareket Tarihleri : 18 Ocak [devamı...]
Hareket Noktaları : İSTANBUL 3. Havalimanı Dış Hatlar Terminali
Ulaşım Şekli : AIR FRANCE Havayolları ile
Kişi başı : 1990.00 € 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
1990.00 €
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

BÜYÜK MEKSİKA TURU-  2020

MEXICO CITY -Teotihuacan – PUEBLA -OAXACA-TUXLA- SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - PALENQUE -CAMPECHE- UXMAL – MERİDA-CHICHEN ITZA – TULUM- CANCUN- PARIS

   AIR FRANCE Havayolları ile 

18 OCAK 2020 -SÖMESTRE / 12 GÜN


TUR PROGRAM

1. Gün: ISTANBUL –Paris-MEXICO CITY

İSTANBUL 3. Havalimanı Dış Hatlar Terminali Elegance Tur  standında saat 03:00’de buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında AIR FRANCE Havayolları  ile saat 05:00’de Paris’e hareket. 06:50de varışı takiben kısa bir beklemenin ardından saat 11:00’da Mexico City uçuşumuz başlıyor.Saat 16:20’de Mexico City’e varışımızın ardından Havalimanında karşılanma ve otelimize transfer.Geceleme otelimizde.                                                 

OTELIMIZ : IBIS ALAMEDA 3* CENTRO  vb.

 

 

 


2. Gün: MEXICO CITY

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..
Mexico (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Şehir merkezine dönüyoruz. Geceleme otelimizde


3. Gün: MEXICO CITY - Teotihuacan – PUEBLA

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyor ve turumuza  başlıyoruz.Meksiko City’den bir saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket ediyoruz. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret edeceğiz.UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Teotihuacan antik şehrini geziyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamandaKolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkezidir.Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithafedilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı'nı görebilirsiniz. Tur bitiminde Puebla ‘ya geçiyoruz.Öğle yemeğimizi  yerel restoranda alıyoruz . Geceleme  Otelimizde

HOTEL PLAZA PEUBLA 3* BUTIK


4. Gün: PUEBLA – OAXACA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Meksika’nın güneyindeki verimli bir vadide yer alan Oaxaca’ya hareket.Öğleden sonra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan ve Meksika’nın en ilgi çekici şehirlerinden biri olan Oaxaca’nın tarihi merkezini görmeye gidiyoruz. Yerel halkın önemli bir kısmı Mikstek ve Zapotek orijinli olduğu için şehirde yerlilerin etkisi daha fazla hissedilmektedir ve 1521’de İspanyollar tarafından ele geçirilen şehirde Santo Domingo Kilisesi vemanastırıyla Meksika’daki barok sanatının en güzel örneklerini barındırmakta.Şehre  varışımızı  takiben , şehrin 40 km dışındaki MİTLA  antik kentini ziyaret için yolumuza devam ediyoruz. Antik  duvar boyaları ve kırmızı  renkli eski saray binası ile dikkat çeken, çok ilginç bir  tarihi şehir olan Mitla  ziyaretmiz  sonrası  kent merkezine geri  dönüyoruz. Geceleme otelimizde olacak.

OTELIMIZ : Hacienda La Noria Butik Otel vb.                                                             


5. Gün: OAXACA- TUXLA

Kahvaltının ardından,  yolumuza devam ediyoruz.  Virajlı dağ yollarından ilerliyoruz. Bugun turumuzun en uzun araç ile  seyahat  günümüz olacak, mesafe her ne kadar uzun olmasa da , yollar virajlı oldugu için, ve alternatif  başka yol olmadığı için, ulaşımda  hayli yavaş ilerliyoruz, dağ manzaraları ve köylerin içinden geçerek ilerliyoruz. Yola molalar  vereceğiz.

Tuxla şehir merkezine yaklaştıktan sonra ,  şehir merkezine geçiyoruz,  kent meydanı ve katedral meydanı göreceğimiz yerler arasında,  geceleme  için otelimize  ulaşıyoruz.

geceleme  Otelimizde Tuxla ‘da.

HOTEL GARDEN INN TUXLA 4*


6. Gün: SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - PALENQUE

Sabah  erken saatlerde   kahvaltımızı  otelimizde yaptıktan sonra  07:30 da yola çıkıyoruz,  İlk  durağımız , San Cristobal Casas , Jovel Vadisi'nde 2100 metrede bulunan San Cristobal de las Casas’a doğru yola devam ediyoruz.1528’de erken sömürge döneminde kurulan ve Chiapas eyaletinin eski başkenti San Cristobal tek katlı evleri,parke taşlı sokakları, kiliseleri, kemer altılarıyla kolonyal mimarinin en güzel örneklerindendir. Şirin şehir, isminiyerli haklarını ilk savunan “Indios” ların babası piskopos Bartolome de la Casas’a borçlu. Bu  küçük şehir  kent meydanını ziyaret ediyoruz.  Cenro Historico;

Daha sonra, dağ köylerinin  içinden geçerek yolculuğumuza devam ediyoruz, bugun Palenque ‘de konaklayacağız.

UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış harikulade bir Maya antik kenti olan Palenque gezimiz için hareket diyoruz. Nahuatl yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları'nın eteklerindeki ve tropikal ormanlar arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici ören yerlerinden biri ve aynı zamanda Meksika’da ve Orta Amerika’da Maya klasik döneminin en zarif mimari, heykeltraşlık ve kabartma örneklerini oluşturmakta. Palenque, VII. yüzyılda 68 sene hüküm süren kentdevletinin en büyük hükümdarı Pacal döneminde altın çağını yaşamış. Çok sayıdakiyapının arasında BüyükSaray, Kral Pakal’ın mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır.

OTELIMIZ : Palenque Boutiuqe  Hotel


7. Gün: PALEQUE -CAMPECHE- UXMAL – MERİDA

Bu sabah  Kuzey Eyaletine  doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk  durağımız  Campeche ,orada gezimize yürüyerek UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan müstahkem şehrin eski mahallelerinin keşfiyle başlıyoruz. Campeche, sömürge döneminde, XIX. yüzyılın ortasına kadar Yucatan yarımadasının en önemli limanıydı. Daha sonra, Campeche’nin kuzeyindeki ve tepe anlamına gelen Puuc bölgesinde yer alan ve V-VI. yüzyıllar arasında kurulan Uxmal antik kentine doğru hareket edeceğiz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan  Merida’ya doğru yola devam ediyoruz. Yucatan eyaletinin başkentinin gezisi sırasında Plaza Mayor meydanının etrafındaki sömürge dönemine ait yapıları görebilirsiniz: Kıta-Amerika topraklarında eski bir piramidin taşları kullanarak inşa edilen ilk katedral San Idelfonso, Casa de Montejo’nun cephesinin müthiş taş işçiliği, magrip tarzı çan kulesi ile Rahibeler Kilisesi, San Cristobal Kilisesi gibi… Gezimizin ardından ÖĞLE  YEMEĞİMİZİ -  Uxmal antik kenti çıkışında yer alan yerel bir Meksika restoranında alacağız.

Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : Mision Merida Butik Otel vb.


8. Gün: MERİDA – CHICHEN ITZA – TULUM

Kahvaltının ardından erken saatlerde, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Chichen Itza keşfinin ardından , bir başka MAYA antik şehri olan lakin deniz kıyısında kurulu TULUM ‘a yöneliyoruz.  TULUM  ziyaretimizi yaptıktan sonra , bölgede konaklayacağız.

Akşam yemeği otelimizde.                                                      

OTELIMIZ : AXKAN ARTE HOTEL TULUM 3*+


9. Gün: CANCUN

sabah kahvaltıdan sonra ;CANCUN ‘a ilerliyoruz. 2,5 saat sonrası  Cancun şehir merkezine varıyoruz. Otelimize  giriş yapıyoruz.Tam gün serbest saatler. Geceleme otelimizde                                                    

 OTELİMİZ : crystal urban HOTEL 4*


10. Gün: CANCUN

Tam gün serbest saatler. [  ARZU EDERSENİZ REHBERİMİZ  SİZLERİ TAM GÜN KATAMARAN ile deniz turuna götürecektir- fiyata dahil değildir ] Geceleme otelimizde                                                     


11. Gün: CANCUN / PARIS 19:35

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kısa serbest saatlerimiz olacak. Öğleden sonra Havalimanına transfer    AIR FRANCE Havayolları ile  PARIS yolculuğumuza  başlıyoruz. 19:35 -geceleme uçakta.                      


12. Gün: PARİS-ISTANBUL 22:30 04:00 +1

Paris havalimanına  varışımızı takiben;   havalimanında bekleme ;  kalkış  saatimiz 22:50, varış saatimiz 03:00+1( 30 ocak  03:00 )


FİYATLAR

*Meksika Vizesi :  Normal Pasaport sahipleri Online Şirketimizce  Ücretsiz  vize  temin edilir.

(ABD Vizesi olanalar- Eski pasaportta olsa bile Meksika ya bu işleme gerek duymaksızın giriş yapabilirler.

Yeşil Pasaport Sahipleri ise Bir randevu alarak ,36 USD karşılığı Meksika Büyükelçiliğinden (Ankara veya İstanbul Konsolosluğundan ) almaları gerekecektir. Lütfen Şirketimize ilgili başvuru için danışınız.(İşlem 1 gün sürmektedir-Express olarak Vize verilmektedir, Şahsi başvuru yapılmaktadır )

 


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
18.01.2020 3/4* Ve Butik Otellerde Standart Odalarda Oda-Kahvaltı Bazında Konaklamalar1990.00 €2460.00 € 1990.00 €0 - 6 Yaş 697.00 €
7 - 12 Yaş 1174.00 €
-Taksitler »


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İstanbul-Mexico City/ CANCUN -Istanbul arasında AIR FRANCE ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.

*  3/4* ve butik otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar

*Programda belirtilmiş   2 Öğle Yemeği

*Programda belirtilmiş    1 Akşam Yemeği

*Elegance Tur  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

*Seyahat Sağlık Sigortası

 

 

 

 

*Kişisel harcamalar/*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

*Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

*Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

*Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.) 80 € kişi başı  Havalimanında toplanılacaktır.

 

 

 

Tüm Hareket Tarihleri

18 Ocak
Büyük Meksika Turu -12 Gün

3/4* ve butik otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar

*Programda belirtilmiş   2 Öğle Yemeği

*Programda belirtilmiş    1 Akşam Yemeği

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı