Sibirya Ekspress`i Moğolistan Turu
Sibirya Ekspress`i Moğolistan Turu
: 22 Mayıs 2020İstanbul Çıkışlı14 Gün
: EKATERINBURG-NEVYANSK-OMSK-NOVOSİBİRSK-IRKUTSK - LİSTVYANKA-BAYKAL GÖLÜ
Konaklama : 3 ve 4 Yıldız Oteller ve Sibirya Ekspress'i
Tur Süresi : 14 Gün
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde
Ulaşım Şekli : Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ve Sibirya Ekspress'i
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

SİBİRYA EKSPRESSİ MOĞOLİSTAN

 22 Mayıs 2020

İstanbul Çıkışlı

14 Gün

TUR PROGRAM

1. Gün: ISTANBUL / KAZAN

Bu AKŞAM saat 19:00’da İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerini takiben saat 21 15 de TÜRK HAVA YOLLARI ile  ; Kazan yolculuğumuzu yapacağız. Yerel saat ile akşam 01:00’de Kazan’a ulaşıyoruz.  Ve  ardından karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde

Otelimiz : Ramada Kazan City Center


2. Gün: KAZAN - EKATERINBURG

Sabah Kazan’da otelimizde  kahvaltımızın ardından kaybetmeden şehir gezimize başlıyoruz. Rusya’da bulunan Tataristan Cumhuriyetini’nin başkenti Kazan şehri 2004 yılında Rusya’nın en güzel şehri seçilmiştir. Eşsiz kültürel mirası sayesinde UNESCO örgütü tarafından da koruma latında olan bu kentte ziyaret edeceğimiz ve göreceğimiz başlıca noktalar şöyle; Peter ve Paul Kathedrali , Mardzhani Camiisi, Kazan Şehir Üniversitesi,Özgürlük meydanı, Muhteşem Kazanka nehri manzarasıyla Sultan Galeev Meydanı, Milenyum Köprüsü Manastırı olacak. Kalan vakitlerimizde. Eski ve tarihi caddelerde sokaklarda yürüyüş imkanı bulacaksınız. Akşam saatlerinde istasyona transfer ve Ekaterinburg yolculuğumuz başlıyor. Geceleme trende.

TREN SAATİMİZ :20:08   -12:37+1 (VARIŞ ERTESİ GÜN)


3. Gün: EKATERİNBURG

Öğlen saatlerinde (12:37)  Ekaterinburg’a varışımızın ardından  tren istasyonunda  karşılanıyor ve otele transferimiz gerçekleşiyor. Eşyalarımızı otelimize bırakacağız ve kısa bir dinlenmenin ardından şehir turumuza başlayacağız.  Ekateringburg Asya ve Avrupa kıtaları sınırında , Ural sıradağlarının orta kısmında yer alır. Şehir turumuz boyunca , tarihi merkezi  Ural’ın çeşitli bölgelerinden getirilmiş kayalar ve taşları görebileceğimiz jeolojik alanı göreceğiz. Ural Zanaatkarlar Bölgesi, birçok turistin el yapımı hediyelik eşyalar satın alabildiği bir çekim merkezidir. Afgan ve Çeçen savaşlarında hayatını kaybetmiş askerlerin anısına dikilen SİYAH LALE ANITI’ da göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimiz  RASTORGUEV- HARITANOVLARIN EVI olarak bilinen mimari açıdan muhteşem binayı ve onun eşsiz (hatta korkunç!) efsanesini anlatacak. Turumuzun sonunda son Rus Çarı’nın vurulduğu yeri ziyaret edeceğiz. KAN TAPINAĞI’ da burada bulunmaktadır. Geceleme otelde.

OTELIMIZ : PARK INN HOTEL


4. Gün: EKATERİNBURG – NEVYANSK TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından çevre gezilerimize devam ediyoruz.(Gece Tren yolculuğumuz olacak )

Turumuzda bugün - Nevyansk Şehri ve Eğik Kule ziyaretimiz olacak. NevyanskOrta Uralların doğu yamacında, Ekaterinburg’un 97 km kuzeyinde SverdlovskOblast bölgesindedir. Kasaba 18 yy’ınbaşlarında , bir demir fabrikası inşası ile kurulmuştur. Eğik kulenin yüksekliği 57,5 metredir. Gariptir ama kulenin tam olarak inşa edildiği tarihi tespit etmek imkansızdır. Birkaç rivayetle birlikte, bazı tarihçilerin yapılış amacıyla alakalı düşünceleri vardır; Rus üretici , metalurji ve maden fabrikası sahibi  AkinfiyDemidov burayı banka kasası olarak kullanmış, hapishane yada sahte paralar üreten bir kimya laboratuarı olarak kullanıldığı düşüncesi de vardır. Kulenin 7. Ve 8. Katında İngiliz Richard Phelps tarafından yapılan saat bulunmaktadır. Saat hala çalışmaktadır.Akustik Oda diye adlandırılan mistik bir oda bulunmaktadır. Odanın özgünlüğü ilginç bir fenomene dayanıyor; odanın bir köşesinde ayakta duran biri eğer karşı köşedeki kişiye fısıltı ile bir şey söylerse, bu fısıltı rahatlıklıduyulabiliyor.Nevyansk eğik kulesi bilim adamları için hala bir gizem. Bu kule Ural üreticilerinin gücünün bir sembolüdür. Turistler Ural madencilik sektörünün tarihini öğrenecekler.  Kule Rusya İmparatorluğu hakkında birçok karanlık sırrı barındırıyor. Bunları keşfetme fırsatını kaçırmayın! Öğle yemeğimizi Tavolgi köyünü ziyaret ederken alacağız. Köy çanak çömlekçilik ile meşhurdur. Köyde yaşlı inançlı halk hakimdir. Geleneksel Rus çiftlik yemeği yiyeceğiz. Tur bitiminde Ekaterinburg’a geri dönüyoruz.

Saat 21:49’da OMSK  şehrine hareket edeceğiz. Geceleme trende.


5. Gün: OMSK

11:10 saatinde OMSK şehrine ulaşıyoruz. Tren istasyonunda ayrılıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Eşyalarımızı otelimize bıraktıktan sonra şehir turumuzu yapacağız. Öğleden sonra OMSK ŞEHİR TURU yapılacaktır. Omsk Drama Tiyatrosu ; Assumption Cathedral (Uspenskij sobor) göreceğimiz yerler arasındadır.

Akşam Yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

Otelimiz ; The hotel "Flagman"


6. Gün: OMSK- NOVOSİBİRSK

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ; TREN İSTASYONUNA transferimiz yapılacaktır. Tren saatimiz  09:15 18:15  trendeki yerlerimize yerlşiyoruz ve istikametimiz NOVOSIBIRSK kentidir. Akşam saatlerinde NOVOSIBIRSK’e ulaşıyoruz. Tren istasyonundan transferimiz yapılacak ve Otelimize  yerleşme. AKŞAM YEMEĞİ  yerel restoranda alınacaktır.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA HOTEL


7. Gün: NOVOSİBİRSK TURU / IRKUTSK UÇUŞU

Sabah kahvaltımızın ardından şehir turumuza devam edeceğiz. AÇIK HAVA TREN MÜZESİ’ni ziyaret edeceğiz. (eski Transsibirya trenleri koleksiyonunu barındırmaktadır), ünlü JEOLOJİ MÜZESİ, YAPAY DENİZ OB REZERVUARI, göreceğimiz yerler arasındadır.

AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır., daha sonra havalimanına geçiyoruz ve IRKUTSK uçuşumuz saati 21:20 ; IRKUTS ‘a varış saatimiz 00:50 bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : Baykal Bussiness Centre Hotel 4*


8. Gün: IRKUTSK - LİSTVYANKA

Otelde kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor. Sludyanka’dan Baikal limanına kadar sürecek olan tren yolculuğumuza başlıyoruz. Tren istasyonu Baikal Gölünün güneyinde bulunmaktadır. Bir tur Baikal gölünün etrafını her yönüyle görmeden olmaz .Baykal gölünün o eşsiz güzelliğini mutlaka görmelisiniz. Gerçek Bir Macera! Eşsiz Güzellikte manzarasıyla birlikte Baykal Gölünü göreceğiz.Burada birkaç durakta mola verip bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Baykal limanına varış ve sonrasında feribot ile Listvyanka’ ya yolculuğumuz başlıyor. Listvyanka ya varış ve Listvyanka oteline transferimiz gerçekleşecek.

OTELİMİZ : MAYAK HOTEL 3*


9. Gün: BAYKAL GÖLÜ - ULAN UDE 21:40 UÇUŞ( ULAN BATUR)

Kahvaltımızı otelimizde alacağız. Turumuz esnasında Taltsy Müzesini de ziyaret edeceğiz. Öğle Yemeğimizde yerel restoranda meşhur Baykal Gölü balıklarından yiyeceğiz. Burada Baykal Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. . bütün göl faunasını görebileceğimiz 11 büyük akvaryumu bulunan BAYKAL MÜZESİ’ndeyiz. Ardından KRESTOVAYA VADİSİ, ST.NICOLASKİLİSESİ’ni ve yerel hediyelik eşyaların ve balıkların satıldığı marketi gezeceğiz.

Turumuzun ardından ULAN UDE şehrine geçiyoruz. Akşam 21:40’da MOĞOLİSTAN

Ulan Bator şehrine uçuşumuzu yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : Best Western Gobi's Kelso  3*


10. Gün: ULANBATAAR - KARAKORUM

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Büyük Moğol İmparatorluğunun eski başkenti Karakourum’a doğru kara yolculuğumuz başlıyor.(380 km). Yol üzerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Varışta Karakourum müzesini ziyaret edeceğiz, 

Akşam yemeği ve geceleme  Ger Çadır kampında.


11. Gün: KARAKORUM - ORHUN YAZITLARI

Kahvaltımızın ardından muhteşem Orhun Anıtları’nı görmek için yola çıkıyoruz .                      (100 km)Kitabeler 8.yy’ın başlarında eski Türk alfabesi ile yazılmıştır.Karakorum’un 50 km Kuzeyindedir.Öğle yemeğimizi paket olarak yolda alacağız. Akşam üzeri Karakorum’a dönüyoruz. Karakorum’u geziyoruz ve akşam yemeğimizi kampımızda alıyoruz, geceleme çadır kampımızda.


12. Gün: KARAKORUM - ULAN BATAR

Kahvaltımızın ardından Ulanbataar a doğru yola çıkıyoruz.  Oraya vardığımızda karşılanıyoruz,  Ardından kısa şehir turumuzu yapmak için şehre geri dönüyoruz. Moğolistan milli müzesini ve Sukhbataar meydanı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz, otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.


13. Gün: ULAN BATAR

Kahvaltımızın ardından Ulanbataar  ŞEHİR TURU  yapacağız. Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır,Geceleme otelimizde


14. Gün: ULAN BATAR – ISTANBUL

Erken kahvaltı sonrası  havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından saat  11:00 de  İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

12:55 İstanbul’a varışımız ve anılarla dolu gezimizin sonu.


FİYATLARFİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         İstanbul-KAZAN\ ULAN BATOR İstanbul arasında TÜRK Havayolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

·         ¾* yıldızlı veya butik otellerde standart odalarda oda-kahvaltı konaklama.

·         NOVOSİBİRSK TURU / IRKUTSK   UÇUŞU

·         Ulan ude  /ULAN BATOR (MOĞOLISTAN) UÇUŞU

·         Programda belirtilen tüm geziler, şehir turları,transferler ve giriş ücretleri.

·         Programda belirtilen tüm Tren Express yolculukları biletleri

·         Programda belirtilmiş öğle ve akşam yemekleri

·         Ejder Turizm profesyonel Türkçe rehberlik ve yerel rehberlik hizmetleri

·         Seyahat Sigortası

·         Moğolistanda 2 Gece Çadır Kampta konaklama- Akşm.Yemekler dahildir Kampta

 

·         Kişisel harcamalar

·         Yurt dışı çıkış harcı 50 TL

·         BU TURDA VİZE YOKTUR.

·         Programda belirtilmeyen tüm Öğle ve Akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

·         Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 650 TRY (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

Tüm Hareket Tarihleri
Moğolistan Vizesi ; Girişte 50 usd ALINIR

Moğolistan Vizesi ; Girişte 50 usd ALINIR / Yeşil Pasaporta vize yoktur

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı